Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Nie drze, wręcz za mało drze jak dla mnie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

#4226
Cytat: dino w Styczeń 20, 2019, 18:07Co do pre na lampach. Ja mam hybrydę (na wejściu JFET a potem lampy) i nie narzekam.
Dino ja  mam całą elektrownie na lampach Pre + monobloki i nie wyobrażam sobie (z jednym wyjątkiem ) innego brzmienia niż lampowe . Tylko to cholerne phono na lampie nie może wpasować się w mój system. Wracając do nowego phono RCM to Jacek z Sound Rebels wspomniał mi że ta nowalijka ma kosztować coś ok 200.000 zł ..............trzeba zażyć antydepresant . Moim zdaniem ceny wymknęły się z  jakichkolwiek cugli . To nie tak ,że jeśli mnie nie stać na taki drogi komponent to od razu uderzam w ton krytykanctwa  i donsów .Ale przyznacie ,że nawet jeśli jest to produkt niszowy ,to cena jest hmm  chora .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

No cóż - jak Theriia zaczynała to też latały cyfry typu 60tyś.
Powiem tak - nie istnieje dla mnie pre warte więcej jak 20-25 tyś.
FM Acoustic krzyczy za swoje pre 100.000 a to "troszkę" inna firma niż RCM.
Typowa akcja marketingowa. Jakiś matołek to kupi za 100.000 (dla wybranego wiernego klienta) a potem się zobaczy.
Lubie Umkę ale nie należy zapominać, że jest z "branży" i od zawsze jest związany z RCM.
Informacje pójdą najpierw nieformalnymi kanałami, żeby podgrzać atmosferę.
No cóż, każdy ma swoją metodę na zarabianie kasy.

dino

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2019, 22:42Dino ja  mam całą elektrownie na lampach Pre + monobloki i nie wyobrażam sobie (z jednym wyjątkiem ) innego brzmienia niż lampowe . Tylko to cholerne phono na lampie nie może wpasować się w mój system.
Nie wiem jak to załatwić (bo niby oficjalnie nie wypożyczają to testów) ale sugerowałbym Ci jeszcze posłuchać Thoressa.
I może ewentualnie Audio Research.
Słuchałem Twojego toru. Ja nie generalizuje co do topologii ale faktycznie konstruktorzy lampowych pre często przeginają.
Moim zdaniem obydwa powyżej raczej nie słodzą.

LampowY

ARC jest paskudnie prawdziwy i sterylny.
Prawda kosztem muzykalności. Jak kto woli. Ja wolę miodne granie. Paweł chyba sote z rowa jak zapisali  ;D

Piterski

Cytat: dino w Styczeń 21, 2019, 21:56
Cytat: Piterski w Styczeń 21, 2019, 09:10Moim zdaniem to zarówno Sensor2
Pozwolę sobie się nie zgodzić  ;)
Masz prawo się nie zgadzać ale musiał bym posłuchać twojego preampa u siebie by móc z Tobą polemizować.
Tak samo sugerowałbym zrobić z Sensorem u siebie, a nie na wystawie.

PS. Słuchanie świeżego Sensora, który nie pograł wcześniej z dobry miesiąc to katastrofa. Ja to przechodziłem i kolega, który zamienił Prelude na Sesora2 też to przechodził.
To nie była auto sugestia bo jeszcze po zamianie Jacek do domu nie dojechał, a już chciałem się zamieniać bo mi szkliwo pękało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Wszystko jest do załatwienia  ,tylko dłużej będzie to trwało . Właśnie teraz słucham mojego poczciwego Moon'a - jemu "tylko" brak tej szlachetności którą ma Theriaa.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: LampowY w Styczeń 21, 2019, 23:03
ARC jest paskudnie prawdziwy i sterylny.
Prawda kosztem muzykalności. Jak kto woli. Ja wolę miodne granie. Paweł chyba sote z rowa jak zapisali  ;D
No trochę tak ,ale nie kosztem muzykalności .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Starego Sensora słuchałem w warunkach domowych niejednokrotnie. Chyba nawet raz w wersji z ulepszonym zasilaniem.
"Nowego" tylko na wystawie a zwróciłem uwagę dlatego..że dzień wcześniej grało a wtedy już nie.
Nie przekonujmy się nawzajem "czyja babcia była starsza". Umka słuchał pierwszej wersji mojego pre i mu się nie podobało. Jego gust i jego prawo.
Dzień później u Snejka po drobnej modyfikacji było już lepiej.
Ostatni wypust był u Alexandra - możesz go spytać o opinie jeżeli Ci na tym zależy.
Mi jest o tyle łatwiej, że sam zrobiłem swoje pre za dużo mniejszą kasę niż ceny "rynkowe" i dodatkowo mogę zawsze troszkę go modyfikować.
A poza tym jak nie kochać własnego "dziecka"  :D

vasa

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2019, 23:08
Cytat: LampowY w Styczeń 21, 2019, 23:03
ARC jest paskudnie prawdziwy i sterylny.
Prawda kosztem muzykalności. Jak kto woli. Ja wolę miodne granie. Paweł chyba sote z rowa jak zapisali  ;D
No trochę tak ,ale nie kosztem muzykalności .
No ja już się zupełnie pogubiłem :o
Wychodzi mi że ma być tak jak jest ale inaczej, i ma nie dżeć mordy i mieć sznyt i byc tak jak z audiotekne ale żeby było jak teraz.

Dobrze wszystko zrozumiałem ? :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Jak słyszę określenie stary Sensor to zaraz myślę o Sensorze Prelude, a to nie to samo.
Ja sam sobie preampa nie zrobię i dlatego muszę wybierać z oferty rynkowej, a tu już Sensor2 ma coś do powiedzenia.
Słuchałem kilku innych i porównywałem więc wybór był świadomy.
Oczywiście przekonywać Cię nie zamierzam ale ostrożnie podchodzę do opinii Twórców danego sprzętu (traktują je jak własne dzieci).
Wole więc sam posłuchać u siebie w systemie i przekonać się czy mi dane brzmienie pasuje, czy nie.
Słuchałem phono na lampach, a nawet dwóch. Nie sponiewierały mnie tak bym chciał je kupić, ale brałem też pod uwagę to, że oba pochodzą jednak z manufaktur = mniejszy rynek potencjalnych nabywców.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2019, 22:42,to cena jest hmm  chora

,,Jeżeli możesz podnieść ceny, nie tracąc klientów na rzecz konkurencji, to masz świetny biznes. Jeżeli jednak musisz się najpierw pomodlić, zanim podwyższysz ceny o marne 10%, to niestety, ale twój biznes jest do niczego"

Warren Buffett


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: vasa w Styczeń 21, 2019, 23:40Dobrze wszystko zrozumiałem ?
Mariusz to ma tak brzmieć ,że przez myśl ci nie przejdzie że coś jest z tym brzmieniem nie tak ! . Mam być zadowolony niezależnie czy gra tranzystor czy lampa. Jak wydajesz 4o.ooo to tym bardziej nie możesz mieć wątpliwości .  Ja po prostu jestem trochę bardziej krytyczny do tego, co oferują producenci i tymi wątpliwościami dzielę się . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Ja mam jeszcze pomysł. Pawle musical fidelity na nuwsitorach?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


vasa



Cytat: miniabyr w Styczeń 22, 2019, 15:52

Mariusz to ma tak brzmieć ,że przez myśl ci nie przejdzie że coś jest z tym brzmieniem nie tak !
Ale przecież zawsze będzie coś nie tak.
Nawet jeżeli na początku jest wspaniale to po tygodniu, dwóch, miesiącu czy roku zacznie czegoś brakować

I dlatego założyłem sobie limit finansowy.[emoji55]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2019, 17:01Ale przecież zawsze będzie coś nie tak.
Tak ,ale jak już zestroisz sobie system to tylko słuchać i słuchać . Na dzień dzisiejszy wiem ,że taka prezentacja muzyki jaką proponuje Theriaa najbardziej mi odpowiada. Będę jej szukać z drugiej ręki i wiem ,że będzie trudno ją zdobyć bo: produkt polski ,niszowy i jak komuś podpasuje to będzie trudno znaleźć coś innego lepszego -tak przynajmniej mi się wydaje . ................a poza tym to  szkoda życie na kiepski dźwięk. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: elem w Styczeń 22, 2019, 00:58,to cena jest hmm  chora


,,Jeżeli możesz podnieść ceny, nie tracąc klientów na rzecz konkurencji, to masz świetny biznes. Jeżeli jednak musisz się najpierw pomodlić, zanim podwyższysz ceny o marne 10%, to niestety, ale twój biznes jest do niczego"

Warren Buffett

Co nie zmienia rzeczywistości.
200.000PLN za pre gramofonowe to dla mnie kompletny debilizm.
Wolałbym już kupić nawet Sensora i na nim słuchać winyli a resztę dać znajomym, którzy wzięli dom na kredyt i wychowują czwórkę dzieciaków wziętych z domu dziecka.
I się z tego cieszyć.


dino

Cytat: miniabyr w Styczeń 22, 2019, 21:38Theriaa najbardziej mi odpowiada.
Posłuchaj jeszcze innych wspomnianych przeze mnie nawet na lampach.
Vasa - może na chwile wyślij koledze Perraux ?

elem

Dino, jasne, pełna zgoda. Wkleiłem Buffetta żeby sobie przypomnieć jaki świat jest okrutny  :(
Też mam hipotekę  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: dino w Styczeń 22, 2019, 22:16
Cytat: miniabyr w Styczeń 22, 2019, 21:38Theriaa najbardziej mi odpowiada.
Posłuchaj jeszcze innych wspomnianych przeze mnie nawet na lampach.
Vasa - może na chwile wyślij koledze Perraux ?

Spoko . Będą jeszcze inne odsłuchy i napiszę o nich. Goky wspomniał o MF ale chyba nie mam do tej marki dojścia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: elem w Styczeń 22, 2019, 22:17Dino, jasne, pełna zgoda. Wkleiłem Buffetta żeby sobie przypomnieć jaki świat jest okrutny  :(
Też mam hipotekę  ;D
Wiesz ..czasami się człowiek zatraci w swoim hobby. Wolę podejście Miniabyra i Vasy.

elem

nie skumałem....,  ale ty chyba też nie  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Styczeń 22, 2019, 23:08nie skumałem....,  ale ty chyba też nie  ;)
I niech tak zostanie bo śmiecimy Pawłowi w wątku.

miniabyr

Bez paniki chłopaki. Ten wątek jest dość uporządkowany  i nie mam odczucia że jest zaśmiecony . ........................a mi doszły dwa piękne kondensatory AN Kaisei które będę wpychać do końcówek .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Kupujesz w hificollective, czy masz jakies inne źródło?