Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 08:20W Twoją analizę wkradł się tylko jeden,bardzo istotny,jeśli nienajistotniejszy błąd,Harbethy nie lubią i nie grają na ciężkich standach,wyklucza to ich konstrukcja. Co do reszty zgoda,cena od czapy a nawet od czapki
Jeśli tak, to robi się inną konstrukcję. Lekką, aluminiową. W środek profili zamiask piasku filtracyjnego trzebe będzie wcisnąć kawałki gąbki lub po prostu wnętrze wypełnić pianą poliuretanową niskoprężną żeby zapobiec falom stojącym i rezonansom.

Panie, cuda można zrobić.

jamówię

Cytat: kangie w Marzec 17, 2015, 08:43
Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 08:20W Twoją analizę wkradł się tylko jeden,bardzo istotny,jeśli nienajistotniejszy błąd,Harbethy nie lubią i nie grają na ciężkich standach,wyklucza to ich konstrukcja. Co do reszty zgoda,cena od czapy a nawet od czapki
Jeśli tak, to robi się inną konstrukcję. Lekką, aluminiową. W środek profili zamiask piasku filtracyjnego trzebe będzie wcisnąć kawałki gąbki lub po prostu wnętrze wypełnić pianą poliuretanową niskoprężną żeby zapobiec falom stojącym i rezonansom.

Panie, cuda można zrobić.


Ale dlaczego nie drewno?nie słyszałem o aluminiowych open frame dla Harbeth. W Japoni,gdzie Harbethy cieszą się niemal kultem,tylko drewniane i ażurowe standy.

Drizzt

#527
Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 08:21
Cytat: intenser w Marzec 17, 2015, 08:13
musisz mu dostarczyć jeszcze 4krotnie suszone , 17 lat sezonowane egzotyczne drewno
pewnie rośnie tylko na jednym 17ha poletku na jednej z japońskich wysp  :P


Spoko,rosną u mnie w ogródku :)


Sezonowane?? :P

Analiza w zakresie spawania jest od czapy bo to drewniane stołki. A cena też od czapy zwłaszcza dla nowej nieznanej firmy dopiero wchodzącej na rynek podstawek dla harbeth. Skylan do takich cen dochodził stopniowo przez lata a i tak ma taniej. Jeśli Alan poleca ten produkt to jest to spore odejście od etosu cegieł i książek telefonicznych, którego do tej pory twardo się trzymał ;D

Ale te germańskie standy wyglądają świetnie imho, a co do klasy wykonania i dobroczynnego wpływu na dźwięk to dopóki ktoś z nas osobiście nie sprawdzi, pozostaje tylko wierzyć na słowo Alanowi i góralom.

jamówię

Cytat: drizzt w Marzec 17, 2015, 08:56
Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 08:21
Cytat: intenser w Marzec 17, 2015, 08:13
musisz mu dostarczyć jeszcze 4krotnie suszone , 17 lat sezonowane egzotyczne drewno
pewnie rośnie tylko na jednym 17ha poletku na jednej z japońskich wysp  :P


Spoko,rosną u mnie w ogródku :)


Sezonowane?? :P




W sezonie jak najbardziej :))

Co do opini Alan,to myślę,że jest coś na rzeczy. Nigdy nie zabierał głosu w tych kwestiach a ambitnych hajendowców odsyłał do IKEA :)). Nie uległ nawet czarowi Noela ze Skylan,mimo,że Skylan jest na HUG chwalony. Trza byłoby to sprawdzić,może trzeba zainspirować Audio System do dystrybucji?

Drizzt

Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 09:22
może trzeba zainspirować Audio System do dystrybucji?

Zwłaszcza, że AS zrezygnował ostatecznie z dystrybucji Foundation Stands i obecnie ma tylko Skylany.

jamówię

Cytat: drizzt w Marzec 17, 2015, 10:11
Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 09:22
może trzeba zainspirować Audio System do dystrybucji?

Zwłaszcza, że AS zrezygnował ostatecznie z dystrybucji Foundation Stands i obecnie ma tylko Skylany.


O to to.

jamówię

Dziś miałem kolejny raz ogromną przyjemność posłuchać u inta muzyki i pogadać o tym całym naszym muzyczno audiofilskim bajzlu ;D
Można powiedzieć,że odbyła się kolejna sesja śląskich odsłuchów. Wielkie dzięki int. Posłuchaliśmy różnych płyt i tych cyfrowych i analogu na,po prostu pięknym idlerze jakim niewątpliwie jest Garrad 401 w plincie LoriCraft z 12 SME-ech bajka. Posłuchaliśmy masy różnych divajsów,tak jak ostatnim razem i tak jak ostatnim razem,część z nich intenser wręczył mi do spokojnego posłuchania w domu,słowem wypas!świetnie spędzony czas,w towarzystwie Lebena i Harbetha,oraz cyfry i analogu. Tak to jest moje granie! i cieszę się,że w domu gra mi takie combo :)
Dzięki Stary i oby jak najszybciej replay!

intenser

 ;D ;D

no jak zwykle towarzysko po wypasie :)

masza

Ja zrobiłem ostatnio porządki w kablologii.
Wszystko wypiąłem, zrobiłem porządki z kurzem, ułożyłem kabelki jak trzeba żeby supłów nie było. Posprawdzałem miernikiem gorące kable. Wszystko wpiąłem zgodnie ze sztuką i... majty spadły a skarpety się zrolowały do kostek :)

Jak wiele zależy od porządku w kablach.

jamówię

Maciek,posałem Ci już,na Harbethah słychać stety,niestety wszystko :)

masza

Grunt, że jest fun :)

Że mi one wcześniej do łba nie przyszły!

jamówię

Cytat: masza w Marzec 21, 2015, 21:17
Grunt, że jest fun :)

Że mi one wcześniej do łba nie przyszły!

Cytat: masza w Marzec 21, 2015, 21:17
Grunt, że jest fun :)

Że mi one wcześniej do łba nie przyszły!



To samo ciągle powtarzam:))


jamówię

Wziąwszy pod uwagę cenę Skylanów do SHL,to cena okazyjna,zastanawia mnie tylko,że one już w Nautilusie trochę stoją...


intenser

pewnie jakiś klient zostawił w rozliczeniu za "grające miski" z subwooferami  ;D ;D

intenser

Cytat: masza w Marzec 21, 2015, 21:28A hambugerojadów poj   bało :)


detal za 30.1 u nich to 6000$

jamówię

I pomyśleć,że jeszcze nie dawno,w pewnym sklepie w Katowicach,były do wzięcia w okleinie Tiger Ebony,za cirka 10 tysi,też edycja jubilee ma się rozumieć :)

Drizzt

Cytat: masza w Marzec 21, 2015, 21:28
A hamburgerojadów poj   bało :)


Jeszcze wysyłka do Polski $999 ;D Interes jak złoto!


Drizzt

Panowie, a gdyby jednak lampa to co by wchodziło w grę? Pojęcie o lampach mam średnie. Push-pull czy single-ended? Wiem, że Leben ok ale gdyby miało być coś mocniejszego to co? Na mono bloki nie bardzo mam warunki. Taki McIntosh MC275 np. byłby ok czy nie bardzo?

jamówię

Cytat: drizzt w Marzec 21, 2015, 23:05
Panowie, a gdyby jednak lampa to co by wchodziło w grę? Pojęcie o lampach mam średnie. Push-pull czy single-ended? Wiem, że Leben ok ale gdyby miało być coś mocniejszego to co? Na mono bloki nie bardzo mam warunki. Taki McIntosh MC275 np. byłby ok czy nie bardzo?


275 to fajna lampa,ale czy się zgrywa z Harbs,to trzeba niestety,stety samemu ocenić. Trzeba też zadać sobie pytanie,po co aż tyle watów. Moim zdaniem,ale to wyłącznie moim,Leben 300 a zwłaszcza wersja F,która jest "mocniejsza" pogoni shl,przynajmniej gonił wersję classic,z plusami powinno być też ok. Natomiast jeśli nie,to zamiast tego Maka ja bym spróbował z Lebenem P660. Najlepiej jak się wypowie int,On miał Shl,miał Lebena 300xs,660p i ma 300f,miał do nich tyle piecyków,że z pewnością coś Ci podpowie. Oczywiście shl,to nie 30.1 ale wierz mi Miłosz,że gała na eFce odkręcona na godzinę 10,powoduje,że trzydziestki fruwają :))

intenser

Cytat: drizzt w Marzec 21, 2015, 23:05single-ended

imo odpada -
SE do H to jak Jagusia z silnikiem diesla - nie znajdzie uznania  ;D



Drizzt

No X-Type to też nie mój typ ale SET w klasie A jest uznawany za królewskie rozwiązanie w świecie lamp, a tu diesel kombi :o Czy chodzi o to, że za słabe to jest, bas czy jeszcze coś innego o czym nie wiem? A moze to Harbeth jest tym dieslem, a SET Jagiem - wtedy rozumiem ;D

intenser

Cytat: drizzt w Marzec 22, 2015, 08:24Czy chodzi o to, że za słabe to jest, bas czy jeszcze coś innego o czym nie wiem?

nie zgrywa się i tyle

królewskie rozwiązanie do czego ? starych Goodmansów zamontowanych we drzwiach ze stodoły ?

trochę posłuchałem u znajomych SE w różnorakich konfiguracjach i nie chciałbym tego w domu- to moja subiektywna opinia
a to, że H i SE to małżeństwo na 2 dni - to już fakt obiektywny