Ortofon Cadenza Black

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2015, 23:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: cdt w Czerwiec 19, 2018, 23:08Royal N dostał cięższy i gra jak by lepiej
Oj, to jest twardy zawodnik. Jemu 25g (Dynavector) dobrze zrobi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 23:31A skąd taki wniosek :o
Akurat tego albumu sobie słuchałem jak i kilku innych płyt.

Ja się nie nastawiam na system z dwoma ramionami i innymi wkładkami dla rożnej muzyki.
Ja wolę jedną ale do wszystkiego co słucham.

Tak się fajnie złożyło, że dostałem do posłuchania tę Candenzę, a w tym samym czasie trafił mi się Rohmanek, którego kupiłem no i mam zabawę, a przy okazji coś tam naskrobię.

Spokojnie - tak sobie (jak to określił frywolny) smieszkuje a w sumie to zazdraszcę.
Chociaż w młodości (analogowej) pałowałem się z Dualem 741Q używając płyty Susan Vega jako wzorca (bo mi się muzyka podobała) - rezultat był słaby i nerwów dużo kosztowało. Potem połozyłem dobrze nagraną i wytłoczoną płytę i ..poszło jak z płatka.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 23:38Royal N dostał cięższy i gra jak by lepiej

Oj, to jest twardy zawodnik. Jemu 25g (Dynavector) dobrze zrobi.

Ja bym nie przesadzał bo zawieszenia cantilevera też maja swoją żywotność i wytrzymałość. Mierzyc trza rezonans bo lepsze jest wrogiem dobrego.

Piterski

Dino ja się nie obraziłem ale myślałem, że Ty faktycznie poważnie sądzisz, że ja na tym ustawiam wkładkę.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 20, 2018, 23:37
Dino ja się nie obraziłem ale myślałem, że Ty faktycznie poważnie sądzisz, że ja na tym ustawiam wkładkę.
No dobra, dobra. Pogadali.
Ale czyżby dziś nie było słuchane?
Prosimy o raport z odsłuchu[emoji847]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Dziś prawie usnułem w fotelu, tak więc słuchania za wiele nie było.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Czerwiec 20, 2018, 23:58Dziś prawie usnułem w fotelu, tak więc słuchania za wiele nie było.
Ale wnioski da się wyciągnąć. Nudne granie było  :P

malg

Cytat: McGyver w Czerwiec 21, 2018, 00:11
Cytat: Piterski w Czerwiec 20, 2018, 23:58Dziś prawie usnułem w fotelu, tak więc słuchania za wiele nie było.
Ale wnioski da się wyciągnąć. Nudne granie było  :P

;D ;D ;D

Piterski

Cytat: McGyver w Czerwiec 21, 2018, 00:11
Cytat: Piterski w Czerwiec 20, 2018, 23:58Dziś prawie usnułem w fotelu, tak więc słuchania za wiele nie było.
Ale wnioski da się wyciągnąć. Nudne granie było  :P
Nie tyle nudne co relaksujące i niedospanie dało o sobie znać, ale wieczorkiem sobie posłuchałem Meddle.
Bo ja raczej sowa jestem i najlepiej by i się słuchało po 22 jak się już wszyscy szykują do snu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Czerwiec 20, 2018, 23:37Dino ja się nie obraziłem

Ja tak z..."ostrożności procesowej" - ostatnio bywało gorąco :)

Piterski

#85
Robiłem różne próby i czas najwyższy na jakieś relacje z odsłuchu. Na koniec zweryfikuje je wieszając ją na AdFontesie.
Zaznaczę, że ta wkładka gra mi trochę głośniej od Rohmana i na tę chwilę tego nie zmienię, aż nie wróci mój preamp Luxmana.

Zacząłem od płyty Caverna Magica.
Wiadomo muzyka elektroniczna więc o jednoznaczne oceny ciężko. Grało jednak dźwiękiem raczej lżejszym w stosunku do Rohmana i z większym poczuciem obecności bliżej tej pary, która zapuszcza się w głąb jaskini. 
Poczucie to buduje echo wewnątrz tych komór i wyraźny ostry odgłos kamieni zgrzytających pod stopami. Same uderzenia obcasów były łagodniejsze. Wyraźnie można zaobserwować nierówny lot i trzepot skrzydeł ptaka, a tuż potem odgłos czy to wrony czy jakieś amerykańskiej ropuchy.
Gra harfy odbywa się jak gdyby w wyższych rejestrach tak jak by to były bardziej tylko szarpnięcia i ich kontur nie wibrowanie struny. Mimo to kiedy pojawiają się typowe dla gry na tym instrumencie pociągnięcia, jak u pianisty na fortepianie, to są one odbierane przeze mnie jako bliższe barwy i brzmienia tego instrumentu. Do tego dochodzą wysokie odgłosy jak by dzwonków czy też trójkątów, ale ten ostatni po uderzeniu wibruje, a tu dźwięki są krótki. Impuls i szybkie wygaszenie. Mandoliny i fleciki są oddane wyraziście z właściwą im lekkością i pogłosem.
Jest takie miejsce na początku płyty, które kojarzy mi się z odgłosem odskakujących młotów kowalskich jest ono trochę odchudzone i pozbawione tej metaliczności i masy stali.
Gitara elektryczna, która pojawia się po lewej stronie z swoim pasażem brzmi tak bardziej naturalnie i rockowo. Bas na perkusji jest raczej krótki, energetyczny i sprężysty. Zyskuje na tym czytelność tego pasma ale jednocześnie wydaje mi się, że kończy się wyżej niż w Rohmanie ale to może być też efekt tego iż jest inaczej rozłożony akcent na tę część pasma.
Nie jest pogrubiona i nie ma podbitego samego dołu. Niskie rejestry basu w postaci pomruków się pojawiają ale są stonowane i lekko pohamowują swoje zapędy do wywoływania trzęsienia ziemi, tak jak by nie było pogrubienia i lekkiego zmiękczenia, a samo pasmo już lekko opadało pod względem natężenia dźwięku. Bembenki zaś są szybkie krótkie jak w trakcie uderzania palcami w mocno napiętą membranę. Jest zróżnicowanie i szybkość, a czy powinny być niższe to już chyba kwestia osobistych odczuć.
Na płycie są zarejestrowane takie odgłosy jak szum wiatru czy głos dziecka. Ten pierwszy jest bardziej przenikliwy jak gwizd w nieszczelnych oknach, a wokale i głosy dziecka są raczej lekko uszczuplone w zakresie średnicy. Z drugiej strony są bliższe i bardziej namacalne. Bardzo mi się podoba ta cecha realistycznego budowania sceny w trzech wymiarach z precyzyjną lokalizacją prawo-lewo, przód-tył, góra-dół.
Dochodząc już do końca tej płyty na samym końcu jest skok do wody i odgłosy pływających waleni. Tu ta lekkość grania odbiera mi trochę poczucie mrocznych otchłani głębin i same odgłosy czy to plusku czy wielorybów moim zdaniem powinien mieć trochę niższy ton.

CDN...

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Czyli co? Wkładka od bidy może być ?  :o ??? 8)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2018, 14:44Zacząłem od płyty Caverna Magica.
To płyta którą i ja używam do testów. Znam dość dobrze i uważam że jest świetnie nagrana.
Ten album ma rewelacyjną rozdzielczość i stereofonię.
Generalnie są tam cztery elementy na które zwracam uwagę.
Na samym początku słychać kroki na żwirze. Jeszcze przed jaskinią. Zwracam uwagę na to czy ten żwir jest z otoczaków czy z kamienia łamanego :)
To dobrze słychać. Potem, już w jaskini, zdarza się komuś jeszcze nastąpić na żwirek na twardym podłożu. Tam te dźwięki brzmią znacznie ostrzej. Na dobrą sprawę powinny być już mocno nieprzyjemne.
Druga kwestia to bardzo niski bas. On tam jest i to dość obfity i zwarty. A zdarza się że go nie słychać. Niestety :(
Ptaszysko lecące z prawego dołu po skosie - o tym pisał już i Dino i Piterski.
I creme de la creme. Coś co udało mi się usłyszeć tylko raz. Za to na Cadnzie.
W momencie kiedy grają dzwoneczki (trójkąty) były one rozpięte na jakiejś pionowej sieci i słychać było ich położenie nie tylko w poziomie ale również w pionie. Coś pięknego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2018, 22:56
Na samym początku słychać kroki na żwirze. Jeszcze przed jaskinią. Zwracam uwagę na to czy ten żwir jest z otoczaków czy z kamienia łamanego :)
To dobrze słychać. Potem, już w jaskini, zdarza się komuś jeszcze nastąpić na żwirek na twardym podłożu. Tam te dźwięki brzmią znacznie ostrzej. Na dobrą sprawę powinny być już mocno nieprzyjemne.
Ta ten żwir to zdecydowanie nie są otoczaki i dźwięki jakie wydaje w jaskini są właśnie czasami dość ostre i nieprzyjemne.
Na Rohmanie mniej drażnią uszy ale jak się przedzierają przez te zarośla to są jakby bardziej czytelne szelesty listków i gałązek. 

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2018, 22:56
Druga kwestia to bardzo niski bas. On tam jest i to dość obfity i zwarty. A zdarza się że go nie słychać. Niestety :(
Jest taki niski pomruk i bas na tej wkładce jest zwarty ale w stosunku do tego co potrafi pokazać góra to jest dla mnie trochę na niższym poziomie natężenia dźwięku i nie przykuwa tak uwagi.
Na Rohmanie jest bardziej akcentowany bo jest bardziej pogrubiony w swoim wyższym zakresie.

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2018, 22:56
I creme de la creme. Coś co udało mi się usłyszeć tylko raz. Za to na Cadnzie.
W momencie kiedy grają dzwoneczki (trójkąty) były one rozpięte na jakiejś pionowej sieci i słychać było ich położenie nie tylko w poziomie ale również w pionie. Coś pięknego.
To muszę sobie jutro jeszcze raz zapuścić bo ten efekt takich skrzących się dzwoneczków pamiętam ale czy dotyczył akuratego albumu to głowy teraz nie dam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Może powinienem wstrzymać się z wyrażaniem takich dylematów do zakończenia odsłuchów ale zastanawiałem się cały czas ile w tym graniu jest prawdy, a ile tak zwanej nowej szkoły.

Ta wkładka pod pewnymi względami jest niesamowita. Z jednej strony ta holografia i rozdzielczość z drugiej zaś  jest taka chłodna w przekazie.

Zobaczymy co mi wyjdzie z kolejnych odsłuchów również na innym materiale.

Andrzeju na zadane przez Ciebie pytanie nie jestem wstanie w tej chwili jednoznacznie odpowiedzieć i obawiam się, że do końca ta odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2018, 23:41jest taka chłodna w przekazie.
To nie wkładka.
Coś innego Ci mrozi pięty.
Pewnie preamp.

No, chyba że kable :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2018, 23:56
Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2018, 23:41jest taka chłodna w przekazie.
To nie wkładka.
Coś innego Ci mrozi pięty.
Pewnie preamp.

No, chyba że kable :P

Kable pewnie nie bo Furutech raczej nie jest chłodny ma raczej ciemniejszą barwę.
Sugerujesz wiec, że Sensor jako iż jest preampem krzemowym się w tym zestawieniu nie sprawdza?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Chłód jest od płyty. Dobry materiał do oceny przestrzeni, mikrodetali. Ale generalnie jest to bezbarwna, audiofilska produkcja.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Cytat: elem w Czerwiec 25, 2018, 08:21
Chłód jest od płyty. Dobry materiał do oceny przestrzeni, mikrodetali. Ale generalnie jest to bezbarwna, audiofilska produkcja.

A jak Ty ją odbierałeś na DV-20x2LO i jak to wypada w porównaniu do DV-XX2?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Piotr, tak ją odebrałem jak napisałem - audiofilskie pitu pitu, dobre do sprawdzenia detali i przestrzeni. Na XX2, na 20x2 chyba nie sluchałem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: Piterski w Czerwiec 25, 2018, 08:13
Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2018, 23:56
Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2018, 23:41jest taka chłodna w przekazie.
To nie wkładka.
Coś innego Ci mrozi pięty.
Pewnie preamp.

No, chyba że kable [emoji14]

Kable pewnie nie bo Furutech raczej nie jest chłodny ma raczej ciemniejszą barwę.
Sugerujesz wiec, że Sensor jako iż jest preampem krzemowym się w tym zestawieniu nie sprawdza?

Pisałem już że mam dość zdystansowany stosunek do Sensora. Sugeruję nie tyle że się nie sprawdza co raczej że bardzo warto sprawdzić inne [emoji4]

Cytat: elem w Czerwiec 25, 2018, 08:21
Chłód jest od płyty. Dobry materiał do oceny przestrzeni, mikrodetali. Ale generalnie jest to bezbarwna, audiofilska produkcja.

Nie odbieram tego tak jak Ty. Płyta została nagrana kiedy jeszcze pojęcie audiofilli raczkowało. Została, po prostu, starannie nagrana. Rzeczywiście, ze względu na dużą ilość detali i sztuczki realizacyjne jest świetna do oceny sprzętu ale nie odbieram tego nagrania jako chłodnego.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Darek pożyczy mi lampowe phono to zobaczymy ale ta sama płyta inaczej gra już na Dynavectorze i Rohmanie. W pewnym sensie są do siebie te wkładki zbliżone bardziej niż do Candenza Black.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: vasa w Czerwiec 25, 2018, 10:55Pisałem już że mam dość zdystansowany stosunek do Sensora

A mówimy o tym samym urządzeniu? Sensor 2 mkII?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Czerwiec 25, 2018, 13:09
Cytat: vasa w Czerwiec 25, 2018, 10:55Pisałem już że mam dość zdystansowany stosunek do Sensora

A mówimy o tym samym urządzeniu? Sensor 2 mkII?
Szczerze mówiąc nie wiem [emoji853]
Sensora słuchałem jakieś 5-6 lat temu i to było urządzenie nowe.
Nie wiem która to była wersja.
Czy one się różnią schematem?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 25, 2018, 13:22Czy one się różnią schematem?
Zasadniczo różnią się dźwiękiem.

Pierwszy nazywał się Sensor Prelude a drugi to Sensor2, a teraz jest jeszcze wersja MKII ale z zewnątrz nadal jest obudowa Sensora2. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.