DINTER AUDIO EQUIPMENT "GENNETT"

Zaczęty przez GregWatson, Luty 15, 2019, 18:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: dyletant w Luty 15, 2019, 20:46
Kurka! to chwilę zajmieaby dopłynąć, zrobić abordaż... i trochę hałasu

Weź od Gega namiary na Pana Stasia i się umów na odsłuch. Warto.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Nie ma się co zastanawiać  ;)

dyletant

#27
Marzy mi się klasyczna integra z kraju makaronu i samochodów uwielbiających pieszczony w serwisie. Niemniej towarzysko chętnie bym się osłuchał.
Poza tym mój mały domownik ma pociąg do lamp i pcha łapki gdzie w lezie, więc i ja do lampy jeszcze nie dorosłem :P

tomekkk1

No proszę, kolejna osoba zaczęła gonić "lampowego króliczka". Gratulacje Greg!

wojtek41

Myślę, że ze Stanisławem szybko go będzie miał w polu widzenia  ;)

tomekkk1

Byle nie dał mu się złapać - całe piękno w łapaniu ;)

gratefullde

Grześ, czy na wzmacniacz jest nałożona obudowa z przeźroczystego materiału? Co to jest? Szkło czy tworzywo sztuczne?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

lok

Ja tez mam pre mm/mc Pana Stanisława i bardzo sobie chwale. Urządzenie dwupudelkowe z trafami Sennheisera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GregWatson

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2019, 07:49Grześ, czy na wzmacniacz jest nałożona obudowa z przeźroczystego materiału? Co to jest? Szkło czy tworzywo sztuczne?

Tak, jest ładnie wykonana obudowa z pleksi. Po założeniu wygląda to imponująco. To taki prezent od Roberta na nową drogę życia za co mu serdecznie dziękuję. Oczywiście to tylko obudowa którą zakładamy aby ładnie wyglądał i się nie kurzył.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 16, 2019, 21:15
Cytat: gratefullde w Luty 16, 2019, 07:49Grześ, czy na wzmacniacz jest nałożona obudowa z przeźroczystego materiału? Co to jest? Szkło czy tworzywo sztuczne?

Tak, jest ładnie wykonana obudowa z pleksi. Po założeniu wygląda to imponująco. To taki prezent od Roberta na nową drogę życia za co mu serdecznie dziękuję. Oczywiście to tylko obudowa którą zakładamy aby ładnie wyglądał i się nie kurzył.


Czy ta obudowa jest w jakiś sposób wentylowana?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Zrobiłem lekką demolkę by to upchać w miarę godne miejsce i teraz wygląda to tak. A tak przy okazji obrusik w kratę audiofilski jest do wzięcia za grubą kasę.  :)  Teraz będzie taka ładna deseczka co ją chyba widać. Jeszcze  muszę tylko dobrze te kable pochować i będzie git.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2019, 21:16Czy ta obudowa jest w jakiś sposób wentylowana?

Nie jest wentylowana, zbyt wysoka temperatura tam jest. Zakładam ją dopiero jak skończę słuchać i na zimno. Taka dekoracja i ochrona przed kotem  :).
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Szmatka na etacie :)

Fajnie to wygląda, super sprzęcik :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Dokładnie.     :)

Jeśli chodzi o aspekt muzyczny to wszelkiego rodzaju muzyka instrumentalna, poważna, koncerty orkiestrowe - rewelacja, słychać dokładnie wszelakie instrumenty w detalach. Jutro zabieram się za jazz. No i od początku poleci dyskografia winylowa z półek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Chłopaki w każdym razie dzięki Wam serdecznie i widzę że nas tu więcej z czego się cieszę. Jak ktoś potrzebuje namiarów do Pana Stanisława to proszę na PW. Wyraził zgodę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

NAD'y pójdą spać na długo ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Myślę że wyrokujesz słusznie :)

GregWatson

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2019, 21:32NAD'y pójdą spać na długo ;)

Problem w tym że trochę tych gratów mam i nie wszystko mogę podłączyć do lampy. Ale jak analog to gramofon musi być no i myślę o szpulaku jak wspomniałem wcześniej a jak nie to chociaż kaseciak. Nady mają sporo tych wejść jednak.

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 16, 2019, 21:44
Cytat: gratefullde w Luty 16, 2019, 21:32NAD'y pójdą spać na długo ;)

Problem w tym że trochę tych gratów mam i nie wszystko mogę podłączyć do lampy. Ale jak analog to gramofon musi być no i myślę o szpulaku jak wspomniałem wcześniej a jak nie to chociaż kaseciak. Nady mają sporo tych wejść jednak.



Grzesiek, to nie tak, że musi być taśma i gramm... równie dobrze z lampą zagrają pliki, zobaczysz :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: GregWatson w Luty 16, 2019, 21:44Nady mają sporo tych wejść jednak.
madżikboks taki jak zrobiłem rozwiązuje problem

wojtek41

Greg, ten Twój maluch ma niesamowity potencjał.


wojtek41

Zaczynam się poważnie zastanawiać...845.


gratefullde

#47
Cytat: wojtek41 w Luty 17, 2019, 13:23
Zaczynam się poważnie zastanawiać...845.



Ja od dawna o tym myślę. Rozmawiałem kiedyś ze Stasiem na ten temat ale cena niestety mnie przerosła... A słuchałem w Łodzi przerobionego przez niego Chińczyka na tych lampach. Dźwięk - bajka :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


McGyver

Cytat: gratefullde w Luty 17, 2019, 13:25cena niestety mnie przerosła
hał macz?

Cytat: gratefullde w Luty 17, 2019, 13:25Chińczyka na tych lamach.
Zastanawiam się czy sobie nie sprowadzić do przeróbki. W sumie mógłbym zrobić od zera, ale pieprzenie się z obudową mnie zniechęca.