Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Triomaku

15.12.2018 20:00

Worek Kości ul. Bagatela 10, Warszawa



LampowY

Rosalie. & Poznan Jazz Philharmonic Orchestra

15.12.2018 20:00

Tama ul. Niezłomnych 2, Poznań



LampowY

Krzysztof Lenczowski solo

15.12.2018 20:00

Spółdzielnia Muzyczna Kraków



LampowY

Kamil Piotrowicz Sextet - koncertowa premiera płyty

15.12.2018 20:30

Narodowe Forum Muzyki plac Wolności 1, Wrocław


LampowY

Jazzujące święta z Dorotą Miśkiewicz

15.12.2018 21:15

Centrum Kultury Agora Wrocław



LampowY

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

15.12.2018 21:30

Harris Piano Jazz Bar Rynek Główny 28 Kraków



LampowY

Jazz Session: Schmidt Electric

19.12.2018 20:00

Bardzo Bardzo Warszawa



LampowY

Henryk Miśkiewicz Full Drive feat. Michael ,,Patches" Stewart

15.01.2019 20:00

Jazz Cafe Łomianki ul. Warszawska 69, Warszawa



LampowY

Gwiazdy Jazzu charytatywnie dla Dziecięcego Centrum Transplantacji

20.01.2019 Hotel Boss ul. Żwanowiecka 20 Warszawa



LampowY

Cory Henry

24.01.2019 19:00

Niebo ul. Nowy Świat 21, Warszawa



LampowY

Krzysztof Herdzin solo piano

26.01.2019 19:00

Dom Kultury Kadr Warszawa



LampowY

House of Waters

03.03.2019 20:00

Blue Note Poznań



LampowY

Hiromi

15.03.2019 19:30

Stary Maneż ul. Słowackiego 23, Gdańsk



LampowY

Trombone Shorty & Orleans Avenue

24.03.2019

Palladium Warszawa



LampowY

Bobby McFerrin ponownie w Polsce

04.05.2019 20:00

NOSPR Katowice



LampowY


vasa

A ja właśnie się przytoczyłem z Wiednia gdzie byłem na wystawie zbiorczej Bruegel'a starszego.
Grać nie grali ale pokarm dla duszy przedni.
Ściągnęli obrazy z całego świata. Tylko w miejscu gdzie miało wisieć kazanie Jana Chrzciciela była kartka że Węgrzy odmówili wypożyczenia obrazu. Chyba już za mojej świadomości drugiej takiej okazji nie będzie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

Masza, ktory z tych koncertow, ktore wrzuciles, to cos dobrego, wspolczesny, nieco improwizowany jazz? bo 90% nazwisk w zyciu nie slyszalem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomasz_pianista

Dzisiaj słuchałem live kwartetu Macieja Obary i mam mieszane uczucia...płyta jakoś bardziej mi podchodziła, na koncercie mało spójnie grali, miałem wrażenie, że nie są jak jeden "organizm".

Ale będą nagrywać nową płytę ponoć w marcu, więc są dobre wieści:)

Swoją drogą akustyka jest fatalna na większości koncertów na których jestem...
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Andrea Bocelli oddał hołd Adamowiczowi.

26 stycznia, prawie dwa tygodnie po śmierci Pawła Adamowicza, w Ergo Arenie w Gdańsku wystąpił znakomity tenor.

Gdy występ mistrza zbliżał się ku końcowi, tenor powiedział: - Ten utwór, piękną modlitwę, chcę zadedykować wyjątkowej osobie. Po czym zaczął przejmująco śpiewać pieśń "Ave Maria pietas Vuletica". Na telebimie w tle pojawiły się zdjęcia Pawła Adamowicza i tekst "Panie prezydencie, nigdy o Panu nie zapomnimy".


https://gwiazdy.wp.pl/andrea-bocelli-oddal-hold-adamowiczowi-publicznosc-byla-wzruszona-6342970544096897a
Trochę tego i trochę tamtego też.

zalun

W przyszłym tygodniu w Toruniu Jazz Od Nova Festival - ktoś się wybiera?

Hubertrs

Cytat: LampowY w Grudzień 10, 2018, 18:11
Lokowanie produktu  ;) ;D



Pare miesiecy temu bylem na Gladiatorze w Royal Albert Hall, film byl wyswietlany a do tego akompaniament orkiestry i spiewala Lisa Gerrard, takie spontaniczne wyjscie

Alexander

No i po koncercie. Amadeus w wysokiej formie, tym razem (i coraz częściej!) pod batutą Anny Duczmal-Mróz (córka Agnieszki).
Repertuar - w części pierwszej Mieczysław Weinberg -  Concerto op.42 , później Lev Knipper - Radif - suita na tematy Irańskie
i ponownie Weinberg: Rapsodia na tematy mołdawskie op.47
Na skrzypcach z towarzyszeniem Amadeusa grała Ewelina Nowicka - znakomita technika, artykulacja, barwa dźwięku. Czy wirtuozeria? Może raczej znakomite rzemiosło. W każdym razie muzyczny polot i zaangażowanie uwodzące.
W drugiej części sala się zapełniła, dostawki, miejsca stojące -
wiadomo repertuar Piazzolli wypełnia sale koncertowe  :)
Wiesław Prządka na bandoneonie zagrał sporą część nowo wydanej płyty nagranej podczas koncertu w Warszawie w Studio Koncertowym Lutosławskiego.
Suita Troileana, Milonga del Angel, Ave Maria, Micheleangelo, Libertango, Milonga, Tango pour Cloud plus bisy.
Klasa! Bandoneon - ciekawy instrument, Piazzolla kiedyś w wywiadzie stwierdził, że jeśli ktoś chce się  nauczyć na nim grać, to musi być....wariatem  ::)

vasa

Cytat: Alexander w Luty 17, 2019, 22:31Repertuar - w części pierwszej Mieczysław Weinberg -  Concerto op.42 , później Lev Knipper - Radif - suita na tematy Irańskie
i ponownie Weinberg: Rapsodia na tematy mołdawskie op.47
Nic, zero, null :(
Ni cholery nie kojarzę niczego.
Ale podoba mi się że w tych dniach ktoś zaproponował suitę na tematy Irańskie ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Luty 17, 2019, 22:45Ale podoba mi się że w tych dniach ktoś zaproponował suitę na tematy Irańskie ;D
taaa, pewnie jakiś dysydent  ;D
No może  chociaż z drugiej części Libertango kojarzysz  ???