Paczka ze świata. Ile czasu czekaliscie?

Zaczęty przez Therion, Styczeń 17, 2018, 10:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Wysłano do mnie b. ważną i cenną dla mnie paczkę z Portugalii. Niestety, listem poleconym, ale ze śledzeniem. Śledzenie pokazuje, że 21go została wyslana z Lizbony i po tym ślad sie urywa. Myślicie, ze jeszcze dojdzie? Byłem na Poczcie w centrali, celniczka mówi, ze pewnie lezy gdzieś jeszcze w Lizbonie :(
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Skontaktuj się ze sprzedawcą, czy kto to tam wysłał.

Ja miałem raz trudną sytuację - wysłano do mnie paczkę firmą, która nie obsługuje w Polsce, więc paczkę przejął DPD i coś namieszali w numerach, tracking pokazywał, że cały czas była na granicy w Austrii. Kilkadziesiąt telefonów później i udało się uzyskać nowy numer paczki i odebrać.
Grupa ratowania poziomu.

Jakub

Moje kondensatory po miesiącu na cle w końcu do mnie jadą :)

MAC

Paczka ze stanów z Audio Research szła UPSem 4 dni.
Jak kupowałem na amerykańskim eBayu kable WE to USmail szła 3!!! dni
TNT z UK idzie jak u nas , z dnia na dzień.
Wszystko zależy od ceny usługi.

elem

W sierpniu wysyłałem płyty na Mauritius, paczką lotniczą, priorytetową. W listopadzie znalazły się w Johannesburgu. Od tego czasu ślad się urwał :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

kiedys wyslalem do Puerto Rico, nigdy nie dotarly:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tatachabera

Mi gdzieś utknęła paczka z Japonii. Ostatni monitoring - wysłane z Tokio i cisza ;( Japończyk dwoi się i troi w poszukiwaniach.   
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Cytat: moon w Styczeń 17, 2018, 12:17kiedys wyslalem do Puerto Rico, nigdy nie dotarly:)

Mnie się udało, ale też gdzieś był korek. Podobnie z Kostaryką - utknęła w Meksyku na miesiąc :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Linn DS z Niemiec szedł ponad miesiąc.
Połowa gramofonu z UK nigdy nigdzie nie dotarła.
8) ;D

elem

Cytat: masza w Styczeń 17, 2018, 12:27Połowa gramofonu z UK nigdy nigdzie nie dotarła

Przebiłeś wszystkich   :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

W kategorii historii niesamowitych, kiedyś Arduino z Chin szło do mnie tydzień zwykłą pocztą bez śledzenia.  8)

mirek24

Zamówiłem kiedyś cdpro-2 we Francji we środe ok. 12:00 w dzień (było u nas jakieś swięto).
Kurier przywiózł napęd o 11:00 we czwartek.

pozdrawiam

Lyset

Portugalska poczta to dziwne zjawisko.Kiedys wyslalismy z dziewczyna trzy kartki pocztowe do Polski.Dotarly po okolo pieciu tygodniach.Pasek do gramofonu dotarl po trzech dniach,z tym ze lecial do Irlandii.Plyta gramofonowa byla na miejscu po czterech dniach.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

traumeel

EMS ze śledzeniem z Japonii - 4 dni robocze.

moon

Cytat: masza w Styczeń 17, 2018, 12:27Połowa gramofonu z UK nigdy nigdzie nie dotarła.

gdzies dotarla na pewno;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Kanada - 10 dni roboczych, Japonia i Hong Kong 7 dni roboczych (wkładki i akcesoria gramofonowe). To nasi z jednego końca kraju do drugiego dłużej czasem się bujają.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

Cytat: Lyset w Styczeń 17, 2018, 13:04Portugalska poczta to dziwne zjawisko

No to dupa.

Boję się, że stracę tę przesyłkę :(

Wysłałem gościowi 20EU więcej, żeby ubezpieczył a ten wysłał za 6EU bo stwierdzili na poczcie, że nie ma opcji wysyłki ubezpieczonej ale żeby był spokojny, bo przecież nie zginie.

fuck
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

LP z USA 4,5 miesiąca. Ale zgodziłem się, że poczekam aż zbiorą odpowiednią ilość żeby zapakować kontener i wyślą statkiem.  Nie sądziłem jednak że będzie aż tak długo trwało. Na szczęście wysyłka kosztowała grosze.
Najciekawsze w tym jest, że między czasie zdążyłem zapomnieć że coś takiego zamówiłem. :)

frywolny trucht

Tanie rzeczy z Chin (Ebay, Aliexpress), które mają darmową wysyłkę i omijają cło: 2-3 miesiące.
Australia - 1 miesiąc ( statkiem) plus cło z 7 dni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 17, 2018, 18:15Tanie rzeczy z Chin (Ebay, Aliexpress), które mają darmową wysyłkę i omijają cło: 2-3 miesiące.
Tanie rzeczy z Chin (Ebay, Aliexpress), które mają darmową wysyłkę i omijają cło: zwykle 3 do 5 tygodni, ale kilka razy dostałem już po 8-9 dniach, natomiast raz czekałem chyba z siedem miesięcy, z czego 21 tygodni leżało to w Warszawie na cle. Ale i tak nie oclili, rozpruli tylko, obejrzeli, zapakowali z powrotem (brzydko zapakowali, ale solidnie przynajmniej) i wysłali do mnie.

tatachabera

Cytat: Therion w Styczeń 17, 2018, 10:32Śledzenie pokazuje, że 21go została wyslana z Lizbony i po tym ślad sie urywa. Myślicie, ze jeszcze dojdzie? Byłem na Poczcie w centrali, celniczka mówi, ze pewnie lezy gdzieś jeszcze w Lizbonie

Czarną dziurą chyba jest WER Warszawa. Jak pisałem wcześniej moja paka za Japonii ostatni status ma wysyłka Tokio. U nas nic sie nie dowiesz bo info bazuje na tym samym monitoringu co użytkownik. Japońska Poczta jednak się postarała i sprawdziła, na 100 % moja paka dotarła do Polski 02.01.2018 ( ale nie dostali oficjalnego potwierdzenia przyjęcia ). Teraz są dwie opcje albo zginęła na zawsze ;( albo leży sobie w magazynie i czeka. Druga paczka wysłana tego samego dnia z Japonii trafiła do Polski 2 dni później a do mnie już 10 dni temu.
Z Poczty Polskiej dostałem nawet numery tel. do magazynu WER tylko nie sposób dodzwonić się tam :(
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

moon

Cytat: tatachabera w Styczeń 18, 2018, 10:22Z Poczty Polskiej dostałem nawet numery tel. do magazynu WER tylko nie sposób dodzwonić się tam :(

najlepiej podjechac:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS


frywolny trucht

Music Corner. Zakup 11 stycznia. Wysyłka 17 stycznia ( płyta dostępna na rynku od zeszłego roku). Odbiór dziś w wyznaczonym punkcie. Mała paczka Allegro In Post.
Razem tydzień. To jak z Japonii  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93