Renowacha monitorów CS-E 200

Zaczęty przez michał_flaga, Kwiecień 02, 2022, 13:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


Pboczek

Jak zaczniesz ze złotymi wtykami, to na przewodach podłączeniowych może się nie skończyć.

Przed renowacją zdążyłeś je podłączyć?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Mikut1982

Gdzieś czytałem że to bardzo ciekawy wzmacniacz..

Mikut1982

A cóż tam stoi z tyłu?
Między książkami.

michał_flaga



... jeszcze kilka dni. Widzę, że się różnią... ale spokojnie: będą identyczne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga



Decyzja zapadła kilka tyg. wcześniej... okleina jesion, nowe maskownice i żadnych ingerencji w środku. Kolumienki pochodzą z dwóch, różnych serii. Napisane było z tylu na każdej coś innego: 4 i 8 Ohm, po pomiarach nie było różnicy - około 6. W zasadzie to koniec tego wątku. Po kilku latach poszukiwań mam piękne monitory Pioneer, teraz pora na Sonus faber


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mikut1982

Trochę się zawiodłem.   Myślałem że będzie więcej fotek z renowacji.  I ogólnie myślałem że zrobisz to sam.  Daj chociaż jakieś foty z bliska.

michał_flaga

Tu nie ma za bardzo co się rozpisywać. O takich konstrukcjach lepiej milczeć, żeby nie zawstydzać współczesnych producentów i ich ,,wydumanych" nadmiernie koncepcji. Papierowe membrany, prosta, zamknięta skrzynka i banalna zwrotnica. Praca i wsparcie stolarza były niezbędne, bo te dwa monitory to były kompletnie różne... choć dość podobne.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mikut1982

Fornir jesion wygląda fajnie.   Ja zastanawiam się co dać u mnie na radio..  jakiego typu fornir.. mowisz że kondensatorów wewnątrz nie zmieniasz? 

michał_flaga

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 24, 2022, 10:12
Fornir jesion wygląda fajnie.   Ja zastanawiam się co dać u mnie na radio..  jakiego typu fornir.. mowisz że kondensatorów wewnątrz nie zmieniasz?
Gdybys ich posłuchał, może uznałbyś że mam rację... moim zdaniem nie ma potrzeby, żeby lepiej grały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wiki

#39
Tu nie chodzi czasem aby lepiej grały....
Czy te kondensatory trzymały parametry aby być pewnym, że nadal dobrze pracują?
I nie robią psikusa, że w prawej kolumnie masz podział przy 3 uF, a w lewej przy 2 uF.
Bo tak często się dzieje ze starociami.
Nic nie napisałeś czy je pomierzyłeś......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka