Dobór wkładki do Michell Gyro i SME V

Zaczęty przez Roxi, Kwiecień 20, 2015, 21:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Roxi

Witam kolegów na nowym forum:)
Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem Michella i udało mi się kupić w dobrej cenie do niego godne ramię w postaci SME V. PRE lamowe zacne nie będzie raczej ograniczeniem do poszukania czegoś fajnego. Na wkładkę chciałbym przeznaczyć max do 5 tys. Słuchałem ostatnio sprawdzone rozwiązanie z OC9 i nawet mi się podobało. Może jakieś pomysły kolegów znających z praktyki to ramię?

miniabyr

Roxi  nie piszesz nic o pre a to dość istotne przy doborze wkładki  w szczególności jesli chodzi o wkładki  typu MC ,dlatego że musisz spasować  wkładkę "elektrycznie" do pre.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Witaj,

u mnie na SME V wisi DV XXII MK2. To nieco ponad budżet, wiem. Granie jest mocne, zdrowe, rześkie z bardzo dobrą przestrzenią. Nie ma nic wspólnego z tzw. analogowym brzmieniem, czyli zmuleniem i aksamitem tudzież jedwabiem. Wkładka dość uniwersalna, zatrzęsię przy Metallice i uspokoi przy ECMowskich klimatach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Roxi

Cytat: miniabyr w Kwiecień 20, 2015, 21:09Roxi  nie piszesz nic o pre a to dość istotne przy doborze wkładki  w szczególności jesli chodzi o wkładki  typu MC ,dlatego że musisz spasować  wkładkę "elektrycznie" do pre.
Nic Ci to nie powie bo mam pre lampowe DIY ale zapewniam Cię, że dobrej klasy, bo robiłem już trochę porównań i wiem co potrafi. Nie będę pisał i "miazgach" itd. bo nie o to chodzi.... Producent  -Kornel M ... na audiostereo jakiś czas temu szukałem wkładki do Opera/ Unipivot, ale ożeniłem go choć był super i zrobiłem "zamiankę" na MIchella ze SME.

Cytat: elem w Kwiecień 20, 2015, 21:10Wkładka dośc uniwersalna, zatrzęsię przy Metallice i uspokoi przy ECMowskich klimatach.

Właśnie szukam czegoś uniwersalnego, bo również lubię pograć coś ostrzejszego. Sama Sara K. mnie usypia :)

intenser

Kornel M...- domyślam się o kogo chodzi

mam obiecane to pre do odsłuchu - muszę się mu przypomnieć  ;)

do tego ramienia Lyra, Dynavector , Transfiguration ( Axia- takiej używam i szczerze rekomenduję ; ale nie ma dystrybutora w PL) śmiało można polecić i każda będzie trochę inna ale też każda będzie znakomita i o niebo lepsza niż OC9

Roxi

Cytat: intenser w Kwiecień 20, 2015, 21:25mam obiecane to pre do odsłuchu - muszę się mu przypomnieć 

To Ciekawe czy Ci Kornel uklei lampowca, bo broni się przed tym jak diabeł przed święconą wodą :)
Koledze zrobił ostatnio tranzystorowe PRE z oddzielnym zasilaniem i również bardzo sobie chwali.

A zna ktoś może wkładkę ZYX R-100 Yatra? W.SZ mi ją polecał w dobrej cenie.


vasa

Cytat: Roxi w Kwiecień 20, 2015, 21:30A zna ktoś może wkładkę ZYX R-100 Yatra?
Znam. Świetna wkładka. Tylko pamiętaj że występuje w dwóch rodzajach. Różnią się napięciem wyjściowym. Wersja H ma standardowe 0,5mV a "normalna" połowę tego. Trzeba by zapytać konstruktora czy pre pociągnie taką wkładkę.
Gdybyś był zainteresowany Transfiguration to napisz na adres: digitalaudio@hot.home.pl
Od nich kupiłem moją AXIĘ.
Możesz też poczytać trochę tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?board=43.0
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Roxy nie wątpię że pre jest dobre. Jednak musi spełniać pewne kryteria ,aby wszystko zgrało się idealnie. Czy Twoje pre ma regulowane wzmocnienie dla wkładki Mc? A może ten parametr ma stały? Czy można  również dobrać obciążenie. Jeśli popełnisz błąd to nie wydobędziesz wszystkiego z tego setu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Roxi

Cytat: miniabyr w Kwiecień 20, 2015, 21:45
Roxy nie wątpię że pre jest dobre. Jednak musi spełniać pewne kryteria ,aby wszystko zgrało się idealnie. Czy Twoje pre ma regulowane wzmocnienie dla wkładki Mc? A może ten parametr ma stały? Czy można  również dobrać obciążenie. Jeśli popełnisz błąd to nie wydobędziesz wszystkiego z tego setu.
Ostateczny wybór skonsultuje z Kornelem jeśli chodzi o możliwości PRE. Teraz chcę zrobić sobię jaką listę wkładek do wyboru. Ciężko raczej będzie z odsłuchem i to jeszcze u siebie w domu, to będę musiał się oprzeć na rekomandacjach...

Cytat: vasa w Kwiecień 20, 2015, 21:43Znam. Świetna wkładka. Tylko pamiętaj że występuje w dwóch rodzajach. Różnią się napięciem wyjściowym. Wersja H ma standardowe 0,5mV a "normalna" połowę tego. Trzeba by zapytać konstruktora czy pre pociągnie taką wkładkę.
Dzięki. A jakbyś ją porównał do DV Karata?

miniabyr

#9
Tak to problem z wybraniem tej najlepszej wkładki. Hehe lata doświadczeń przed Tobą. Cholera jak się tak dobrze zastanowić to wcale takiego dużego wyboru wkładek do 5k nie ma.Serio. ;) Japończyki są interesujace i ten  dynavector  poleceny przez Elem'a jest zacny. Zyxa słuchałem u naszego kolegi z forum model 100(coś tam) Dupy mi nie urwał ,a na dokładkę kompletnie nie dał się skalibrować (ustawić azymut komputerowo-prawdopodobnie uszkodzony) Ja po wielu latach zabawy w analog wybrałem firmę Ortofon ,która według mnie godzi ogień i wodę jeśli chodzi o brzmienie
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Roxi

Cytat: miniabyr w Kwiecień 20, 2015, 21:53Tak to problem z wybraniem tej najlepszej wkładki. Hehe lata doświadczeń przed Tobą. Cholera jak się tak dobrze zastanowić to wcale takiego dużego wyboru wkładek do 5k nie ma.Serio.
Forum coś niestailne, bo mnie wywaliło...
Wracając do wkładki, to widzę, że ceny znacznie idą w górę... ale przyznam, że nie ma takich ambicji. Szukam dobrej, zrównoważonej wkładki. Oprócz pozostałych zalet nie może mieć ubytków na basie bo mam spore pomieszczenie i walka z akustyką trwa :)

vasa

Cytat: Roxi w Kwiecień 20, 2015, 21:50A jakbyś ją porównał do DV Karata?
Problem jest taki że ja chyba nigdy dłużej Karata nie słuchałem :(
Firmowy sound Dynavectora kojarzy mi się z dynamiką i łupnięciem (przepraszam wszystkich właścicieli jeżeli chrzanię od rzeczy)
ZYX jest bardzo szczegółowy i melodyjny ale dołem też nadaje, zresztą chyba nawet bardziej niż Transfiguration.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

intenser

Cytat: miniabyr w Kwiecień 20, 2015, 21:53Cholera jak się tak dobrze zastanowić to wcale takiego dużego wyboru wkładek do 5k nie ma.Serio.

to prawda

i ślepak jest niebywale bolesny (spadek ceny niezależnie od przebigu jest niebywały)

intenser

Cytat: Roxi w Kwiecień 20, 2015, 21:50do DV Karata?

odradzam
gra tak sobie i cholernie awaryjna (bardzo specyficzna budowa z extremalnie krótkim cantileverem)
kupiłem funkel nówkę i wysiadł po jakiś 150h jeden kanał , chwilę później padł drugi

Roxi

Cytat: intenser w Kwiecień 20, 2015, 22:08odradzam
gra tak sobie i cholernie awaryjna (bardzo specyficzna budowa z extremalnie krótkim cantileverem)
kupiłem funkel nówkę i wysiadł po jakiś 150h jeden kanał , chwilę później padł drugi
Jedna mniej na liście w takim razie. Ale może falerna sztuka Ci się trafiła...
A grasz na tym firmowym Van den Hulu? Bo widzę są skrajne opinie na jego temat.


intenser

być może (ale jak poczytałem potem na audiogonie nie byłem jedynym , któremu Karat nie dożył do ok. 200h życia)

tak, mam tego dołączonego przez SME VDH Silver Hybrid i bardzo go sobie chwalę


Roxi

Cytat: intenser w Kwiecień 20, 2015, 22:17być może (ale jak poczytałem potem na audiogonie nie byłem jedynym , któremu Karat nie dożył do ok. 200h życia)

tak, mam tego dołączonego przez SME VDH Silver Hybrid i bardzo go sobie chwalę
OK. Dzięki. Domyślam się, że jesteś ze Śląska. A zapytam jeszcze w takim razie... kupujesz wkładki w RCM?

intenser

#17
Cytat: Roxi w Kwiecień 20, 2015, 22:24kupujesz wkładki w RCM?

osobiście omijam z daleka  ;)

Roxi

#18
Wybrałem poleconą mi przez Kornela i pana Wojtka Audio Note iq3. Dalej się zobaczy :) bardzo jestem zadowolony ogólnie rzecz biorąc. Z tym tłumieniem olejowym jeszcze do końca sprawy nie ogarniam...

Intenser, jeśli jesteś ze Śląka, to może w realu zroibilibyśmy jakąś małą wymianę doświadczeń? Ja gram z lampowych monobloków 805/300b i napędzam tym 3-way na scanach. Zródło dedykowany pc z zasilaniem liniowym i DAC / CD Cayin a17 mk2.
Czytałem, że masz Harbethy i wypasionego CD. Chętnie bym tego posłuchał :)