Menu główne

Biegamy

Zaczęty przez rudy-102, Październik 08, 2015, 22:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Nie będzie łatwo.


gratefullde

.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

 :P :P :P
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Chciałbym biegać, ale mi się nie chce :) Po odstaniu ośmiu godzin tylko patrzę, aby gdzieś usiąść !

kazan

Po miesięcznicy roztrenowania wyszedłem dzisiaj pohasać po moim lesie (WPN) . Celem przywrócenia równowagi (lub precyzyjniej pożądanej wagi ) między rozpustnym żywotem audiofila pijaka a ascetycznym bytem melomana abstynenta :) ... no i żeby mieć co tu skrobnąć ;) Statystycznie 14km zapodałem i choć moje stawy i ścięgna po 10 wołały dość to serducho rwało się do przodu . Jutro trochę bólu będzie ale żem już zaprawiony w temacie i nie jedne buty zdarłem na trasie to wiadomka , że z dnia na dzień poprawa bytu gwarantowana . Teraz mam 6 godz wolnych na muzyczny relaksik :) Nie ma lipy !  One For All - The Third Decade - polecam .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

Ależ dzisiaj zimne wietrzysko było. Ręce mi zmarzły.

dyletant

Blisko pól roku mineło i dalej wieje... może w maju będzie przyjemniej. Żeby tak chociaż na spacer lub rower. Rozmażyłem się


frywolny trucht

Gdzie parawany? Ja się pytam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: dyletant w Kwiecień 22, 2017, 21:00
Blisko pól roku mineło i dalej wieje... może w maju będzie przyjemniej. Żeby tak chociaż na spacer lub rower. Rozmażyłem się


Na rower się da. Już 1500km zrobiłem w tym, ekhm, sezonie :) Sorry za offtop "innodyscyplinarny" :)
Pozdrawiam, Wireless

dyletant

13 to dobry dzień żeby się ruszyć. Dziś ... frywolny trucht, jutro nabożeństwo - ROWER:D.

Dla niezdecydowanych zawsze można zabrać ulubionego winyla na spacer 8)


merlin1973

Ja juz po spacerze  ;) taki mały 2km do sklepu po bułeczki  ;D ;D ;D
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

#61
Dzisiaj postanowiłam zacząć biegać. Ciekawe, co z tego wyjdzie... [emoji854]


Wysłane za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: Keef98 w Czerwiec 12, 2017, 11:32postanowiłam zacząć biegać.
Na razie pobiegłam za autobusem ale uciekł.
Szybki ssyn :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kazan

Wczoraj pobiegłem sobie w półmaratonie Grodziska Wlkp. Żem się spocił bo upał straszny był , ale później był basen , pifko i Jacek D. też był  8)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Wireless

Jak tak Marię pozachęcacie, jak Vasa i Frywolny, to na pewno biegać zacznie ... i zaraz przestanie :)
To jest tak
- na początku się zmuszasz do wysiłku
- potem nie możesz przestać
Wiem to po moim rowerowaniu. Wczoraj 112 km, od początku miesiąca 600 km, od początku roku 3500 km :)
Pozdrawiam, Wireless

vasa



Cytat: Wireless w Czerwiec 12, 2017, 16:59Wczoraj 112 km, od początku miesiąca 600 km, od początku roku 3500 km :)
To po jaką cholerę te xx tysięcy lat rozwoju cywilizacyjnego ?
Czy ja mam się za antylopą po obejściu uganiać [emoji238] [emoji125] ? [emoji3]
A Maria to sobie daje radę ze znacznie lepszymi komentatorami niż ja z Arkiem[emoji23] [emoji1]


🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: vasa w Czerwiec 12, 2017, 17:09


Cytat: Wireless w Czerwiec 12, 2017, 16:59Wczoraj 112 km, od początku miesiąca 600 km, od początku roku 3500 km :)
To po jaką cholerę te xx tysięcy lat rozwoju cywilizacyjnego ?
Czy ja mam się za antylopą po obejściu uganiać ?
A Maria to sobie daje radę ze znacznie lepszymi komentatorami niż ja z Arkiem


🚬🥃



Vasa,
Myślisz, że cywilizacja została wymyślona po to, aby stworzyć fajkowe ziele ? ;)
A to, ze sobie da, to nie wątpię - szereg razy to udowadniała ;)
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: Wireless w Czerwiec 12, 2017, 17:14
Vasa,
Myślisz, że cywilizacja została wymyślona po to, aby stworzyć fajkowe ziele ? ;)
Fajne pytanie [emoji4]
Moja pierwsza odpowiedź jest taka: Cywilizacja została stworzona po to żeby drobny odsetek mógł korzystać z jej owoców podczas gdy reszta zap...lała w pocie czoła.
Ziele fajkowe jest miłym produktem ubocznym[emoji377] [emoji2]


🚬🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Mariusz, no niestety, cos za coś. Rzucasz palenie to praktycznie, jeśli nie chcesz utyć, musisz wejść w jakąś aktywność ruchową. I to jest tak jak Witek pisze, ma absolutną rację, najpierw się zmuszasz a potem nie możesz przestać.
Kiedy rzuciłem palenie to zacząłem biegać. Trudne to były początki aż w końcu wstając rano myślałem już tylko o tym by po pracy założyć buty i spadać do lasu. I nie miało zanaczenia to jaka aura pogodowa na aktualnie panowała. Deszcz, śnieg, mróz, upały... pikuś, bieg musiał być. Potem kontuzja i jak to zwykle bywa, trudno wrócić do aktywności. Trzeba się psychicznie przełamać. Nie wróciłem już do biegania w takim wymiarze jak kiedyś. Ale ostatnio zainwestowałem w orbitrek i jestem mega zadowolony.  Fruwam se w domku kiedy chcę i ile chcę :) Polecam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

#70
Cytat: vasa w Czerwiec 12, 2017, 17:09


Cytat: Wireless w Czerwiec 12, 2017, 16:59Wczoraj 112 km, od początku miesiąca 600 km, od początku roku 3500 km :)
To po jaką cholerę te xx tysięcy lat rozwoju cywilizacyjnego ?


[emoji377]🥃
A kto bronił rowerów bez hamulców? [emoji12] Po co rozwój rowerów (robienie ram z włókna węglowego), gdy ludzie chcą jeździć z osprzętem dla kamikaze? ;)

Keef98

Cytat: Wireless w Czerwiec 12, 2017, 16:59
Jak tak Marię pozachęcacie, jak Vasa i Frywolny, to na pewno biegać zacznie ... i zaraz przestanie :)
To jest tak
- na początku się zmuszasz do wysiłku
- potem nie możesz przestać
Wiem to po moim rowerowaniu. Wczoraj 112 km, od początku miesiąca 600 km, od początku roku 3500 km :)
Nie no, mam świetną motywację, czyli zdrowie do tego wymyśliłam, że za rok wystartuję w Wigs For Life. Teraz muszę o tym mowić wszystkim, aby nie zrezygnować (duma robi swoje ;))

rudy-102

Cytat: Keef98 w Czerwiec 12, 2017, 22:56wymyśliłam, że za rok wystartuję w Wigs For Life.
To bardzo dobrze. Cel pomaga i dodatkowo motywuje.
Jakie dystanse biegasz w tej chwili?

Keef98

Marne, biegiem bez przerwy bez problemu przebiegnę kilometr w jakieś 4 minuty i 20-30 sekund (czas z testów na WF-ie), jeśli robię pauzy np. 30 sekund chodzenia co jakiś czas, to 5-7 kilometrów chyba wyjdzie (szacuję po mapie google). Aktualnie nie robię niczego na 100% możliwości, bo nie chcę się zniechęcić, ani niczego nadwyrężyć. Znalazłam sobie taki rozkład ćwiczeń, aby po 3-4 (nie pamiętam dokładnie) tygodniach dojść do 60 minut biegania bez przerwy. Generalnie bieganie ze wszystkich aktywności zawsze wychodziło mi najgorzej, dobrze mi wychodzą ćwiczenia na mięśnie brzucha i ręce. Samo bieganie wymyśliłam dlatego, że chciałabym się ruszać sprawniej ma korcie, a gdybym przy okazji dorobiła się kaloryfera, to fajnie ;-)
W ogóle z bieganiem mam śmiesznie, nic mnie nie boli, nie mam zakwasów, ale po pewnym czasie mam takie głupie uczucie w płucach i muszę zwolnić. :-/

rudy-102

Jak na tydzień po rozpoczęciu biegania to 7 km dystans to jest całkiem sporo. Mam nadzieję, że całego dystansu też nie biegniesz z tempem 4,5 minuty na kilometr bo zajechałabyś się po trzech tygodniach nie odczuwając z biegu żadnej satysfakcji.
Cytat: Keef98 w Czerwiec 18, 2017, 17:55po pewnym czasie mam takie głupie uczucie w płucach i muszę zwolnić.
To jest być może to, że jesteś za szybka. Wylicz sobie jaka powinna być Twoja wydolność maksymalna, a potem biegaj na 70%. W ten sposób będziesz mogła biegać większe dystanse.