Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: drizzt w Styczeń 28, 2015, 16:22
No nic Panowie, jadę posłuchać SHL5+, bardzo jestem ciekaw :)
Koniecznie zeznaj jak wypadło i odnieś się plis do shl bez plus:)

jamówię

drizzt drogi Przyjacielu,no i jak tam??

Drizzt

#77
Ano trochę nijak. Nie porwały mnie te głośniki więc jestem tak samo głupi jak przed odsłuchem. Nie ma rady, trzeba wypożyczyć bo kupowanie paczek za grube tysiące niejako na wiarę, że to gra nie wchodzi w grę. Aczkolwiek ja jestem w stanie uwierzyć Alanowi we wszystko ;) Generalnie brakowało mi paru rzeczy, które mam w trójkach, przede wszystkim selektywności i klarowności. Trochę się wszystko zbijało, zlewało i nie grało zbyt angażująco, jakby za mała była zawartość Harbetha w Harbecie ;) Co w zasadzie potwierdziła obsługa mówiąc o "bardziej światowej średnicy" SHL5+ w stosunku do starych piątek. W zamian dostałem przede wszystkim niższy bas ale niekoniecznie lepszy, przynajmniej w pomieszczeniu, w którym słuchałem, a które momentami całe "grało".

Na dzień dzisiejszy wiem, że większą przyjemność bym sobie sprawił zakupem Lebena ale temat będę jeszcze drążył. Chcę też posłuchać solidnie 30.1. Może jeszcze kolega flly coś dopisze, bo słuchaliśmy razem. Sprzęt towarzyszący to jakiś impulsowy MBL za 30 koła a potem wzmak Gamuta, z którym było lepiej. Odtwarzacz CD MBL, kable głośnikowe VDH i Auditorium23.

jamówię

Trójki są genialne,bez dwóch zdań. Są nawet tacy,którzy twierdzą,że najlepsze z całej rodziny,mimo oczywistych ograniczeń metrażowych,ale wsadzone do odpowiedniego pokoju,po prostu załatwiają konkurencje na cacy. Klarowność i selektywność,to zaleta OZ,inne Harbs to BR,może stąd taka konstatacja?a może plusy jednak...nie wiem.

lok

Masza a jakie kolumny miałeś przed herbatnikami ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

jamówię

Cytat: lok w Styczeń 28, 2015, 21:10
Masza a jakie kolumny miałeś przed herbatnikami ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
masza jest na nartach,więc Go wyręczę:WLM?

SVART

Cytat: drizzt w Styczeń 28, 2015, 20:47Co w zasadzie potwierdziła obsługa mówiąc o "bardziej światowej średnicy" SHL5+ w stosunku do starych piątek.

Słuchałeś w tej mniejszej sali w AudioSystemie? Jak szukałem głośników (w sumie cały czas szukam), to słuchałem 30.1 i miałem podobne odczucia do Twoich. Te paczki grały świetnie jazz, ale do ostrego grania już niezbyt się nadawały...

Drizzt

Tak, w tej mniejszej (na oko 30m2). Najmocniejsza muza jaką zapuściliśmy to "In the Flesh" PF ale i tak wszystko było jak dla mnie zbyt ugrzecznione. A jestem wielkim fanem Alana i Harbethów więc generalnie taką szkołę grania kupuję. A mimo to... Inna sprawa, że jestem daleki od rozgryzienia tych paczek, o czym najlepiej świadczy fakt, że wiele płyt zagrało zupełnie dla mnie zaskakująco. Jedne za lekko (zwłaszcza na Auditorium23), inne z kolei zbyt masywnie, ze sporym dociążeniem (zwłaszcza na VDH).

jamówię

Cytat: SVART w Styczeń 28, 2015, 21:37
Cytat: drizzt w Styczeń 28, 2015, 20:47Co w zasadzie potwierdziła obsługa mówiąc o "bardziej światowej średnicy" SHL5+ w stosunku do starych piątek.

Słuchałeś w tej mniejszej sali w AudioSystemie? Jak szukałem głośników (w sumie cały czas szukam), to słuchałem 30.1 i miałem podobne odczucia do Twoich. Te paczki grały świetnie jazz, ale do ostrego grania już niezbyt się nadawały...

Kurde to nie jest prawda,oczywiście nie to co piszesz,tylko...skąd to się bierze. To jest kolejna opinia odsłuchu Harbetha u dystrybutora i ja zaczynam mieć pewność,że oni tam nie mają czym tych kolumn napędzić i gdzie ich ustawić. Ja 30.1 miałem w domu,w wersji jubileuszowej i one grają muzę jak ta lala. Przecież takie EST to ostre granie,a bebop? a Bitches Brew a Hendrix,pięknie zagrały nawet Toola. Harbeth to nie jest plug and play,choć Alan często tak twierdzi,ale to niestety nieprawda. Wtedy na 30.1 miałem za duże pomieszczenie,w nowej chaupie mam idealne dla trójek i one u mnie stoją?

Drizzt

A jakie miałeś za duże pomieszczenie na 30? Bo ja mam 30m2 więc teoretycznie pod piątki a w praktyce to wiadomo jak z tym bywa ;)

jamówię

Cytat: drizzt w Styczeń 28, 2015, 21:56
A jakie miałeś za duże pomieszczenie na 30? Bo je mam 30m2 więc teoretycznie pod piątki a w praktyce to wiadomo jak z tym bywa ;)

36 m2 i to jest metraż dla shl wymarzony,wtedy mogą oddychać z każdej strony i grać pełną piersią,jak czytam te bzdety szwagra z AS,że on shl ma w 16 metrach i jest świetnie,to wiem,że chłop nie ma bladego pojęcia o tych paczkach i dobrym graniu w ogóle.

Drizzt

No tak, w Audio Systemie mówią, że 30.1 to tak bardziej do 15-25m2 ale i tak chcę sprawdzić. Już widzę choćby po basie, że piątki będą dużo trudniejsze w ustawieniu i mogą u mnie nie rozwinąć do końca skrzydeł.

jamówię

Cytat: drizzt w Styczeń 28, 2015, 22:03
No tak, w Audio Systemie mówią, że 30.1 to tak bardziej do 15-25m2 ale i tak chcę sprawdzić. Już widzę choćby po basie, że piątki będą dużo trudniejsze w ustawieniu i mogą u mnie nie rozwinąć do końca skrzydeł.

25m z pewnością,15 to bardzo ryzykowna granica,w 15 metrach super grają P3.30.1 już nie,one też muszą mieć wokół siebie luz,jak każdy Harbeth.

intenser

Cytat: drizzt w Styczeń 28, 2015, 21:56teoretycznie pod piątki a w praktyce to wiadomo jak z tym bywa ;)

musisz odsłuchać w swoim pomieszczeniu

w swoich 26m ale o sporej kubaturze bo wysokie dość pomieszczenie (3,2m) znacznie lepiej sprawdzają się 30.1 niż SHL5 (momentami nie potrafiłem opanować basu pomimo dziesiątek zmian w konfiguracji - był zbyt jak mawiają angole : wooly)

ps. ostatnio sprawdziłem p3esr z Lebenem ale niestety - nie na tą powierzchnię

intenser

jeszcze na dodatek A23 zestawione z tranem ( zwłaszcza w klasie D) to mogła być kupa nieszczęścia

Drizzt

Z tą kupą nieszczęścia to lekka przesada choć na pewno grało poniżej oczekiwań i chyba tu jest największy problem bo te były spore. Wzmaki były dwa różne, kable takoż. W żadnej konfiguracji nirwany nie stwierdzono. Pomieszczenie też się na pewno nie przysłużyło.

SVART

Tylko ja pisałem, że 30.1 na jazzie grały bardzo dobrze :).

Drizzt

SVART, a jak odebrałeś bas 30.1?

flly

Koledzy, tak jak napisał drizzt niestety ale nie grało.
Mnie najbardziej przeszkadzało, wyciąganie pierwszego planu, a rozmydlanie/ zlewanie drugiego. Bardzo mało Harbetha w Harbethcie (średnica), co potwierdziła obsługa sklepu. Bas też był niezbyt dobry, ale to pewnie wina pomieszczenia, które momentami całe grało, a szczególnie sufit z paneli.
Jakbym po takim odsłuchu, miał cokolwiek kupić...to bym nie kupił- Panowie z HIFI Reference powinni poważnie nad tym pomyśleć. Trójki z Lebenem, u drizzita w sobotę zagrały o niebo lepiej.
Podejrzenia jamówię, potwierdził wczoraj mój znajomy który pracował w branży (użytkownik P3ESR). W pomieszczeniu HI-FI Reference podobno żadne Harbethy nie grają jak powinny.


jamówię

Czyli trzeba wziąć do domu,ale to i tak by się stało. Panowie a na czym stały 5+?

miniabyr

#95
Mimo że nie mam herbatników ,ale wielokrotnie ich słuchałem u Zontka ,Pmcomp'a (monitor mk3). Z tymi 5+ wystawialiśmy się na ostatnim audioshow . Właśnie na audioshow mnie ten herbatnik nie zachwycił. Był podłączony do końcówek Carry cad 805 oraz  Carry pre slp-05 czyli top! Powiem tak .Nie podobaja mi się te monobloki brzmieniowo w ogóle ,kosztują pierdylion złotych i tego w tym zestawie nie było słychać. Za to pre mogłem posłuchać  ze starszymi  2 droznymi Harbeth'ami i starymi  (lata 60')końcówkami (pushpull)Dynaco . Miodzio! Ten preamp jest świetny i doskonale spasował się z resztą. Mam też takie wrażenie ,że Harbeth lubi lampę ,ale taką nie pompującą w ten głośnik zbyt mocno.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Lubi to prawda,dlatego Leben to dobry trop :)

Drizzt

5+ stały bezpośrednio na Skylanach bez żadnych podkładek.

Drizzt

Pojawiają się pierwsze recenzje i jakoś też entuzjazmu brak. Ciekawe są uwagi co do sceny przyklejonej do głośników, ograniczonej uniwersalności jeśli chodzi o preferowaną muzykę i potrzeby podkręcania głośności i/lub podłączenia żywego wzmacniacza, aby je obudzić do życia. Nie kojarzę takich uwag w recenzjach starych piątek, może poza uniwersalnością.

http://www.the-ear.net/review-hardware/harbeth-super-hl5-plus-loudspeaker

jamówię

No niby grają w innej ludze niż P3ESR,ale trójki mocniej podbiły jego serce :) taki recenzencki zawijas 8)