Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 17, 2015, 16:02
No to szczerze współczuję.
Dobór kabli od początku to droga przez mękę.

Ja poszedłem na łatwiznę bo uznaję zasadę nie mieszania kabli. Jeśli producent ma swoją wizję sygnatury brzmieniowej to albo ją kupuję z całym dobrodziejstwem inwentarza albo szukam innego setu. Mieszanie kabli nie jest na moje nerwy. Za dużo kombinacji :)
Oprócz cyfrówki (Harmonixa) postawiłem na Transparenta (sp, ic i zasilające).
Transparent jest w moim kręgu zainteresowania,tylko no właśnie,maszka przecież Ty masz lampiszony,czy Transparenta kupiłeś w secyfikacji tube?

masza

Dwa IC Reference mam fabrycznie dostrajane do lampy (są certyfikaty) reszta Ultra MM2.
Głośnikowy Ultra BW jest zwykły. Od pół roku poluję na wersję V Reference ale jak dotąd nie spotkałem na rynku wtórnym wersji BW a tylko na takiej mi zależy. Wiem, że może to potrwać latami ale na nowy mnie nie stać.
Zresztą, Ultra MM2 gra bardzo fajnie i nie wiem w sumie ile zyskam na przesiadce na Ref V.
Zasilające też Ref ale w sieciówkach nigdy nie spotkałem wersji dla lampy. Chyba nie ma takiej.
Monobloki zasilam Qyaide Tunami GPX ze względu na chyba największy spotykany w zasilających audio przekrój (5,5). Moje Phasty potrzebują mnóstwa prądu :)

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 17, 2015, 16:32
Dwa IC Reference mam fabrycznie dostrajane do lampy (są certyfikaty) reszta Ultra MM2.
Głośnikowy Ultra BW jest zwykły. Od pół roku poluję na wersję V Reference ale jak dotąd nie spotkałem na rynku wtórnym wersji BW a tylko na takiej mi zależy. Wiem, że może to potrwać latami ale na nowy mnie nie stać.
Zresztą, Ultra MM2 gra bardzo fajnie i nie wiem w sumie ile zyskam na przesiadce na Ref V.
Zasilające też Ref ale w sieciówkach nigdy nie spotkałem wersji dla lampy. Chyba nie ma takiej.
Monobloki zasilam Qyaide Tunami GPX ze względu na chyba największy spotykany w zasilających audio przekrój (5,5). Moje Phasty potrzebują mnóstwa prądu :)

System masz wysublimowany i widać,że poskładany z głową,będę podpatrywał i podpytywał jeśli pozwolisz?
W kablach nie czuję się mocny?

masza

Niestety, okresu błędów i wypaczeń nie dało się uniknąć.
Kupa niepotrzebnie wpakowanej kasy za błędne decyzje spowodowane czytaniem recenzji gazetowo - forumowych poszła się... przy odsprzedaży :(

W każdym razie dziękuję za miłe słowa.

Ale, ale... jest też w tym Twój udział.
To, że się zdecydowałem na wypożyczenie herbatników to też dzięki Twoim zachwytom. I powiem, że się nie myliłeś. Warto było.

miniabyr

Maciek a ty posiadasz jeszcze kable Albedo? Nigdy nie miałem możliwość posłuchania tych kabli - chodzi mi o kable głośnikowe. Bardzo jestem ciekaw bo to polski produkt, nie konfekcjonowany, zrobiony od podstaw. Nie ma w Warszawie przedstawiciela firmy albedo i kabli nie można wypożyczyć, stąd moje pytanie bo wiem że kiedyś je miałeś.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 17, 2015, 17:22
Niestety, okresu błędów i wypaczeń nie dało się uniknąć.
Kupa niepotrzebnie wpakowanej kasy za błędne decyzje spowodowane czytaniem recenzji gazetowo - forumowych poszła się... przy odsprzedaży :(

W każdym razie dziękuję za miłe słowa.

Ale, ale... jest też w tym Twój udział.
To, że się zdecydowałem na wypożyczenie herbatników to też dzięki Twoim zachwytom. I powiem, że się nie myliłeś. Warto było.

No u mnie podobnie,kupa kasy wydanej w p..du,to chyba jak z ospą trzeba przejść. Cieszę się,że zainspirowałem Cię choć kapkię,mnie też kiedyś zaproponowano posłuchanie Harbs i zachorowałem,w Lebena wpadłem sam ?a o kable będę pytał.masza ja Twój system i jego ewolucję podpatruję od dawna,paru takich userów mam,którzy przekonują mnie swoim pomysłem na rozwój?

masza

Cytat: miniabyr w Styczeń 17, 2015, 17:34
Maciek a ty posiadasz jeszcze kable Albedo? Nigdy nie miałem możliwość posłuchania tych kabli - chodzi mi o kable głośnikowe. Bardzo jestem ciekaw bo to polski produkt, nie konfekcjonowany, zrobiony od podstaw. Nie ma w Warszawie przedstawiciela firmy albedo i kabli nie można wypożyczyć, stąd moje pytanie bo wiem że kiedyś je miałeś.
Paweł, niestety zostały sprzedane ale Albedo bez problemu wysyła kable do testów.
Zawsze możesz frywolnym się wspomóc na miejscu :)
To są bardzo dobre kable ALE!!!! (już to wcześniej pisałem) stare wersje mi lepiej grały.

masza

Cytat: jamówię w Styczeń 17, 2015, 17:41No u mnie podobnie,kupa kasy wydanej w p..du,to chyba jak z ospą trzeba przejść.
Oj nawet nie chcę wyliczać ile tego trzeba przerzucić.
I na większości niestety stracić. A najbardziej zdradliwe są właśnie kable.
Szczęśliwi ci, którzy sobie dupy nimi nie zawracają :)

miniabyr

#33
I jakie wnioski z tej nauki panowie? Powrót do klasyki gatunku po przerzuceniu tony gratów. O armagedone finansowym nie wspomnę. Pocieszę was że ja też przez To przechodziłem. Lekcja odrobina ;D
Ale teraz wiem jedno. Nikt mi kitu nie wciśnie.

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Styczeń 17, 2015, 18:30I jakie wnioski z tej nauki panowie?
Paweł, wnioski są bardzo proste a sprawa bardzo łatwa.
Wiem, że jak się komuś grzałka na coś włączy to ciężko nad temperaturą decyzji zapanować ale niestety trzeba.
Nie kupować niczego, bez co najmniej tygodniowego odsłuchu u siebie w domu, we własnym systemie.
I nie pytać się kolegów czy jest dobrze tylko zaufać własnemu gustowi gdyż albowiem, nie od dziś wiadomo, że jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki :)

To my będziemy latami na tym słuchać a nie koledzy.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 17, 2015, 18:37
Cytat: miniabyr w Styczeń 17, 2015, 18:30I jakie wnioski z tej nauki panowie?
Paweł, wnioski są bardzo proste a sprawa bardzo łatwa.
Wiem, że jak się komuś grzałka na coś włączy to ciężko nad temperaturą decyzji zapanować ale niestety trzeba.
Nie kupować niczego, bez co najmniej tygodniowego odsłuchu u siebie w domu, we własnym systemie.
I nie pytać się kolegów czy jest dobrze tylko zaufać własnemu gustowi gdyż albowiem, nie od dziś wiadomo, że jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki :)

To my będziemy latami na tym słuchać a nie koledzy.


Święte słowa,tydzień minimum we własnym systemie.

jamówię

Powiem Wam jaki ja mam system,otóż jak coś wpinam w system i chcę to odnieść to status quo które posiadam,to wpinam i słucham tydzień,w przypadku sieciówek i miesiąc,potem w to samo miejsce toru powraca ten,którego uzurpator chce zastąpić i wszystko,zapewniam Was,wszystko jest jasne. Warto nie warto :) a ponieważ nie zawsze tak było,to i spory trzos przepadł,na szczęście rozum i doznania zyskały?

Drizzt

Oj Panowie nawet nie mówcie ile przepadło a właściwie zostało przewalone. Chyba każdy na pewnym etapie rozwoju ma to już na szczęście za sobą.
I wówczas tak jak pisze Miniabyr, następuje powrót do klasyki, cokolwiek by ta klasyka nie znaczyła. U mnie znaczy obecnie bardzo proste okablowanie. Chyba najdroższy kabel jaki mam to Cardas GR na XLR i oryginalnie konfekcjonowane głośnikowe Totema. Tyle zostało, a były czasy, kiedy kupowałem drogie MIT-y czy AQ Sky i to nowe. Jaki to miało sens zweryfikował rynek wtórny :)

gratefullde

Miło się Was czyta. Podzielam zdanie kolegi jamowie. Powrót do pierwotnej konfiguracji mówi nam wszystko o zmianach jakie wnosi nowy element w torze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: jamówię w Styczeń 17, 2015, 19:13potem w to samo miejsce toru powraca ten,którego uzurpator chce zastąpić i wszystko,zapewniam Was,wszystko jest jasne.

Cytat: gratefullde w Styczeń 17, 2015, 20:00Podzielam zdanie kolegi jamowie. Powrót do pierwotnej konfiguracji mówi nam wszystko o zmianach jakie wnosi nowy element w torze.

Teraz już wiem, że mam do czynienia z dinozaurami, którzy zęby zjedli na tej zabawie. Bo i ja to samo robię  8)
Zweryfikowałem już w ten sposób nie jeden nie tani klocuszek :)

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 17, 2015, 23:12
Cytat: jamówię w Styczeń 17, 2015, 19:13potem w to samo miejsce toru powraca ten,którego uzurpator chce zastąpić i wszystko,zapewniam Was,wszystko jest jasne.

Cytat: gratefullde w Styczeń 17, 2015, 20:00Podzielam zdanie kolegi jamowie. Powrót do pierwotnej konfiguracji mówi nam wszystko o zmianach jakie wnosi nowy element w torze.

Teraz już wiem, że mam do czynienia z dinozaurami, którzy zęby zjedli na tej zabawie. Bo i ja to samo robię  8)
Zweryfikowałem już w ten sposób nie jeden nie tani klocuszek :)

O tak,upadki legend bywają dla człowieka bardzo trudne,szczgólnie kiedy pojawia się bolesny dysonans między tym co można poczytać w "opiniotwórczej prasie" a tym co wydobywa się z głośników. Może załóżmy sobie taki wątek, o naszych perypetiach i wpadkach??

masza

No to już mam jednego herbatnika obitego.
Dzieci w mordę. Kto je wymyślił?

Drizzt

Rozumiem doskonale to uczucie. Moje dwie kolejne pary nowych kolumn zostały obite przez dzieci. Najpierw moje pierwsze audiofilskie kolumny zapomnianej już marki Unisound zostały przewrócone przez rozpędzonego malucha, a kilka lat temu to samo stało się z jednym z prawie wtedy nowych Totemów, skutkiem czego ma lekko uszkodzony fornir na tylnym narożniku. Córka postanowiła go rozbujać i popchnęła go na ścianę :) Wkurw jest nieprawdopodobny po czymś takim. Pomaga tylko myśl, że dzieci są w końcu ważniejsze niż jakieś bezduszne graty i dobrze, że im się nic nie stało i np. nie zrzuciły na siebie głośnika co mogłoby się naprawdę źle skończyć. Także łączę się w bólu. Z czasem zapomnisz, a jedynym długotrwałym efektem zdarzenia będzie utrata wartości przez kolumny, ale chyba ich nie masz zamiaru sprzedawać. Ja niestety Totemy próbuję sprzedać i tu już jest większy problem. Nawiasem mówiąc miałyby zostać zastąpione przez Harbetha SHL5 lub SHL5+ :)

masza

Oczywiście, że tragedii z tego powodu nie robię.
Grały w Wii i przywaliły padem w rant efektem czego jest taka oto ozdoba  :-\

Sprzedawać ich nie zamierzam ale nienawidzę mieć.... sami wiecie.

Drizzt

E, to rzeczywiście drobiazg. Nie jest to miłe ale przy obu moich zdarzeniach zniszczenia były większe jeśli to pomoże ;) Można spróbować zamaskować ubytek woskiem do drewna.

masza


SVART

za takie rzeczy ...wydziedziczenie :).

jamówię

Cytat: Drizzt w Styczeń 20, 2015, 11:52
E, to rzeczywiście drobiazg. Nie jest to miłe ale przy obu moich zdarzeniach zniszczenia były większe jeśli to pomoże ;) Można spróbować zamaskować ubytek woskiem do drewna.

Też mi przyszedł do głowy wosk. Dzieci dorosną SHLki ładnie się zestarzeją,wszystko wróci do normy:)
Drizzt będziesz p3 ćwiczył z Lebenem, czy odpuszczasz? Jestem cholernie ciekaw Twoich spostrzeżeń.

masza

Żona ma gdzieś specjalny wosk do konserwacji instrumentów to jutro spróbuję zatrzeć ślady.

Od dwóch dni eshaelki :) grają tak, że nie mogę się oderwać od słuchania.
Czyżby minął okres wygrzewania? Ile? Półtora miesiąca.
Teraz sobie nie wyobrażam przesiadki na inne :)