denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Problem z czytaniem rozwiązany . Wyczyszczenie lasera pomogło i czyta wszystkie SACD .
Dojście trochę skomplikowane. Ale jak się wie jak to nie nastręcza to wielu problemów . Dzięki Ondrej  :)

elektroboy

#26
Cytat: pmcomp w Wrzesień 10, 2016, 21:08Nie ma czegoś takiego jak wypalone SACD.
Są wypalone DVD-R albo DVD+R zawierające obrazy dysków SACD ...
piotrek, musze sprostowac. denon dvd3910 z roku 2005 nie jest w stanie czytać DVD+-R zawierające obrazy dysków SACD. tak samo jak nie czyta pliki hires flac lub pcm, z wyjątkiem wypalenia płyty DVD-A zawierającej takie utwory. DVD-3910 czyta wyłącznie zfinalizowane płyty SACD i to niezależnie na jakim są nośniku oraz jaką metodą zostały wyprodukowane.
skoro się powszechnie przyjeło słowne połączenie wypalone CD to nie widze powodu nie przyznać takie same prawa formatu SACD. tak na marginesie, analogicznie do CD-R są też czasami nazywane SACD-R. prawa autorskie oraz sposób kodowania DSD to oczywiście poważny, ale odrębny temat.

maciek1

Cytat: elektroboy w Wrzesień 15, 2016, 19:38denon dvd3910 z roku 2005 nie jest w stanie czytać DVD+-R zawierające obrazy dysków SACD

Hmmm... Mam kilka takich dvd-r + i - i czyta. HiRes wypalone na takich dvd-r też czyta. No to jak to jest?

elektroboy

#28
Cytat: maciek1 w Wrzesień 15, 2016, 19:46
Cytat: elektroboy w Wrzesień 15, 2016, 19:38denon dvd3910 z roku 2005 nie jest w stanie czytać DVD+-R zawierające obrazy dysków SACD

Hmmm... Mam kilka takich dvd-r + i - i czyta. HiRes wypalone na takich dvd-r też czyta. No to jak to jest?

zależy w jaki sposób zostały nagrane. napewno nie czyta pliki hires pcm (np. 24/192 lub 24/96) oraz iso obrazy plyt sacd wrzócone oraz zapisane "tylko tak", w postaci pliku na czysty dysk.
w nagrywarce trzeba ustawić opcje wypalenia plyty z obrazu ISO, może nim być każdy obraz plyty w ramach formatów obsługiwanych i pokazanych w tabelce frywolnego.
zrobi to doskonale jak nero tak i darmowy program imgburn, który jest ogólnie zalecany i ja go też gorąco polecam. do nagrywania się preferują dysky DVD-R, są odtwarzacze, które nie czytają kopie wypaloną z obrazu na DVD+R i DVD-R im nie sprawia problemu.
w przypadku poprawnego wypalenia, płyta jest w DVD3910 odczytana oraz rozpoznana tak jak by była fabryczną. pojawi się nawet logo rodzaju płyty np. SACD lub DVD-A na wyświetlaczu Denon-a. 

maciek1

Cytat: elektroboy w Wrzesień 15, 2016, 20:43napewno nie czyta pliki hires pcm

Przyjaciel nagrywa mi takie pliki jako dvd-audio (ma jakis program) i wszystko czyta jako dvd-audio. JA też kiedys próbowałem wypalac jakims programem, ale efekt nie był satysfakcjonujący (sporo płyt nie czytał).

elektroboy

#30
Cytat: maciek1 w Wrzesień 15, 2016, 21:25
Cytat: elektroboy w Wrzesień 15, 2016, 20:43napewno nie czyta pliki hires pcm

Przyjaciel nagrywa mi takie pliki jako dvd-audio (ma jakis program) i wszystko czyta jako dvd-audio. JA też kiedys próbowałem wypalac jakims programem, ale efekt nie był satysfakcjonujący (sporo płyt nie czytał).

to opisalem wczesniej, w ten sposob mozna w denonie grac hi-res pliki. ale SACD nie da sie wypalic programem DVD-A, skoro uzywa kodowanie DSD i DVD-A z koleji starszy system PCM modulacji.
z tego co wiem, dla sacd nie ma na razie chyba takiego programu do bezposredniego tworzenia SACD plyt. chyba ze cos przeoczylem :)

MAC

Ondrej, nie dość, że nówka sztuka to jeszcze czarna  :)
Tyle, że nie kosztuje 600zł  ;)

MAC

Zagrał zdecydowanie ciekawiej od Revoxa. Surowy tak zagrał a jak się nasłuchałem można z niego małym nakładem wycisnąć wiele więcej.

tatachabera

A te zdjęcia to nie przypadkiem ze strony Springair.de ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC


elektroboy

#35
cierpliwosci, one sie ogolnie czesto pojawiaja. wiele ich jest tez w uk.
tylko trzeba miec szczesliwa reke na egzemplarz z dobrym oryg. laserem. zamieniki sa dostepne i bardzo tanie. ale po wymianie istnieje ryzyko ze z nimi np. nie bedzie denon 100% czytal wypalane plyty SACD-R czy DVD-Audio. u mnie tak po 2-3 latach codziennego grania pierwszego egzemplarza bylo.
zamiennik niestety dzialal slabo i pozniej tak czy tak musialem kupic kolejny egzemplarz 3910 z oryginalnym laserem na 100% chodzie.
w kazdym badz razie i tak odtwarzacz jest wart kazdej zlotowki.

malg


tatachabera

Cytat: malg w Wrzesień 19, 2016, 09:55tu ze stanów, 150$ tez czarny

No chyba troszki więcej niż 150$
139,99+56,60+34,50 = 231,09$
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

malg

pomyliłem funty i dolary,
nie zauważyłem tez tej kwoty Import charges, sorry


maciek1

Cytat: elektroboy w Wrzesień 19, 2016, 08:54w kazdym badz razie i tak odtwarzacz jest wart kazdej zlotowki.

Dwiema rencami się podpisuję pod tym!:)

kawosz

Chłopakom  u mnie bardziej się się podobał od Revoxa 226 . To chyba dobra rekomendacja  :) . Pomijając kwestie brzmienia to mega uniwersalne urządzenie .
Ja po kilku dniach słuchania też jestem bardzo zadowolony . W porównaniu z PD-50 jest bardziej szczegółowy i ma bardziej analogowy dźwięk . Lepiej buduję scenę . No może inaczej było by lepszym określeniem . Bardziej do przodu . Od revoxa jest mniej szczegółowy ale w ładny  sposób nadrabia to swoją analogowością i wszechstronnością .
Za łatwość obsługi , brzmienie i cenę za którą można go kupić w skali 1-6 daję mu 6  :)

malg


MAC

Nie wiem czy opłaca się ciągnąć z US.
Dodatkowo dojdzie VAT i zasilanie jest na 110V

tatachabera

Czy opłaca się kupić ten odtwarzacz tylko i wyłącznie do grania z CD ? Czy za tą kwotę można jednak kupić lepszy odtwarzacz CD ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

No skoro Masz, Mioniabyr , Mlag i Elektroboy uznali że ma dźwięk ciekawszy od Revka 226 . Wiesz musiał byś go posłuchać bo każdy ma własne preferencje dźwiękowe .
Wyłączając mnie i Ondreja bo możemy być trochę stronniczy to trzem  chłopakom bardziej się podobał denon .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Jak dla mnie jest lepszy od Revoxa.
A zważywszy na różnicę w cenie to może być best buy w kategorii dobre granie za małą kasę.
Ten u Darka nie miał jeszcze zrobionych praktycznie żadnych modyfikacji a z tego co Ondrej opowiadał małym nakładem może być jeszcze lepiej.

MAC


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Moje cd coraz bardziej przeskakuje . Musze coś kupić wiec może warto poszukać. Ostatnio był na portalu za około 800 - nikt się nie skusił .
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS