finał

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 13, 2014, 19:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


frywolny trucht

Oto pula nagród w konkursie:


klikniecie w zdjęcie powiększa je.
ponowne kliknięcie- powrót do rozmiaru wyjściowego.


Nowe, zafoliowane, dziś kupione. Nagrodą jest jedno z powyższych, winylowych wydawnictw.

GregWatson

Mam miłą informację dla wszystkich zainteresowanych konkursem.
Zapraszamy  zwycięzców poszczególnych etapów w niedzielę czyli dziś o 16.00 na finał.
O tej też godzinie przedstawię zasady naszej zabawy. Natomiast o godz. 18.00 padną pierwsze podpowiedzi. Nie zmieniam formuły czasowej tzn. każdego dnia o godz. 18.oo zestaw podpowiedzi. Dziś pierwsza podpowiedź i bardziej taka zapoznająca z formułą tego finału więc nie powinna mieć wpływu na to iż odpowiedź padnie dziś. Ale zapewniam iż walka będzie ciekawa.

Przypomnę jedynie iż do finału weszli:
Z I etapu: Two-FacedGirl,
Z II etapu: elem,
Z III etapu: Two-FacedGirl,
z IV etapu: gratefullde.

Trzy osoby, Two-FacedGirl o podwójnej sile rażenia czyli będą przysługiwały dwie odpowiedzi na dobę.

O godz 16.oo wstawiam opis formuły finału. Życzę wszystkim fajnej zabawy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jako, że to finał to stopień trudności ulega zwiększeniu. Zabawa będzie polegała na tym iż trzeba będzie odgadnąć kto jest bohaterem naszego finałowego konkursu. Trudność będzie polegała na tym iż trzeba będzie podać zarówno wokalistę o którym będę pisał jak i nazwę zespołu. Czyli trzeba będzie odgadnąć dwie zagadki aby wygrać finał. Żadna z podpowiedzi nie będzie fałszywa wszystkie są jak najbardziej prawdziwe.

I cóż powiem więcej a no to, że oprócz tego że mamy wokalistę oraz zespół to znamy też ich pochodzenie. Jeden jest polski a drugi zagraniczny tylko nie wiemy który jest który.

Na początek więc mamy takie dane: Wokalista, zespół, polski, zagraniczny.

Wygrywa ta osoba, która poda w jednym poście prawidłowe odpowiedzi.

Pozostałe zasady nie ulegają zmianie oprócz tego, że Two-FacedGirl będzie miła jeden głos więcej na dobę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No to zaczynamy:

Swoją karierę rozpoczął/rozpoczęli w latach 80-tych. Gatunek muzyczny: rock, pop, jazz, soul, reggae.

Swoją karierę rozpoczął/rozpoczęli w latach 70-tych. Gatunek muzyczny: pop, rock, jazz rock.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Mamy rozumieć że są to dwie odrębne zagadki, a wokalista nie jest w żaden sposób związany z zespołem ?
Pozdrawiam

GregWatson

Tak, to takie dwa w jednym. Wokalista czy też wokalistka racze nie może być związany(na) z zespołem ze względu na to iż jedno jest polskie a drugie zagraniczne. Tylko na razie nie wiadomo które jest które. Ale z czasem to wyjdzie na jaw.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Toś podpowiedział :)

Pierwsza salwa:

Level 42  i Stanisław Sojka
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Ponieważ zdaję sobie sprawę iż podanie jakiś wymyślnych indywidualności czy też zespołów mogłoby spowodować znaczne przeciągnięcie się konkursu więc moi "bohaterowie" są ogólnie znani w świecie "płyt winylowych" i nie tylko. Nie szukałem do tej zabawy "cudów natury" a skupiłem się na świecie znanym nawet dla laika.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wywodzi się z jednej bardziej znanych grup, na początku lat 80-tych zadebiutował wśród takich sław jak: Eric Clapton czy Phil Collins.

Powstali na bazie zupełnie innej grupy, w latach 70-tych kojarzeni jako Muzyka Młodej Generacji.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem


nikomu się nawet strzelać nie chce ? No to salwa nr 2 -  najsławniejsze postacie jakie przychodzą mi do głowy i mają coś wspólnego z podpowiedziami , to  Sting i Maanam.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Two-FacedGirl

Zespół-Maanam
Wokalista-Paul McCartney
Pozdrawiam

GregWatson

#12
No to czekamy jeszcze ewentualnie na strzał kolegi gratefullde, wówczas szanse będą równe dla wszystkich i ewentualnie się ustosunkuję do podanych typów.

No i koleżanka się wycofała z drugiego strzału ale pewnie dlatego że był identyczny jak kolegi.

Po oddaniu wszystkich strzałów będzie jak wyżej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Strzał nr 2
Kombi
Sting
Pozdrawiam

Two-FacedGirl

Cytat: GregWatson w Październik 13, 2014, 19:43

No i koleżanka się wycofała z drugiego strzału ale pewnie dlatego że był identyczny jak kolegi.

Dokładnie, nie zauważyłam iż takowa odpowiedź już padła. W sumie to chyba powinnam wycofać drugi strzał ?
Pozdrawiam

GregWatson

Moment, narada ze sponsorem bo nie chciałbym sam o tym decydować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

:)

niezły macie teraz zgryz jurorzy, w razie czego ja się zgadzam na strzał z Kombi.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Two-FacedGirl

Jak by co to ja przepraszam i wycofać się mogę, rozpędziłam się poprostu[emoji5]️
Pozdrawiam

elem

Obawiam sie, ze nie możesz się wycofać, bo będzie jeszcze większe zamieszanie :) No chyba, że Sting to pudło.

Też mi ten jazz nie pasował do Maanamu, ale pomyślałem, że może cuś tam Jackowski z Kurtisem jazzowali na orientalną modę w pre-Maanamie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

To prawda. Jest zgryz. Ale myślę iż jest to finał i wszystko powinno być jak najbardziej OK.
Więc aby nie być posądzonym o stronniczość to - w dniu jutrzejszym o godz. 18.oo padną nowe podpowiedzi ale bohaterowie naszego konkursu zostaną zmienieni i bawić się będziemy dalej.

Przypomnę jedynie iż będzie to: wykonawca, zespół, polski, zagraniczny.

Odpowiedzi, które padły do tej pory nie będę komentował.

W końcu my też się uczymy. Aha, absolutnie nie mamy tu do nikogo (także do siebie) pretensji. :) :) :)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA JUTRO
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Jeśli Gratefulde miał na myśli Stinga i Kombi, to ok. Jesli nie , to wg mnie zwycięzcę znamy.

btw, dzięki Greg za to Kombi - w życiu nie pomyślałbym, że oni kiedyś freejazz grali  :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Sorka, trochę się zakręciłem w pokoju administracji.
To Grega konkurs, żeby go nie trollować (oj swędzą paluchy, bo wiem, że  to Rammstein) staram się tu nawet za dużo nie zaglądać.
Sponsorów jest dziesiątka- w kwestii formalnej :)


gratefullde

No to walnę ;)

Sting
Tilt

a co :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

spóźniłem się, co nie?

Gratuluję zwycięzcy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Tak patrzę, że Greg zaprasza na jutro, to wpadłeś wręcz za wcześnie :)