Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Technicznie jest ok . Choć w porównaniu do Shade z epoki dupy nie urywa . Smęty podlane audiofilską bajką o przestrzeni i analogowości ;) . Zwłaszcza Danka jest analogowa  ;D . Że też znowu dałem się wmać  ;D

gratefullde

Ale dziwne, że AP i taka wtopa. Mam od nich sporo płyt i brzmią rewelacyjnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Andrzej to jest moje zdanie . Są koledzy którzy są tą płytą zachwyceni . 

Piterski

Cytat: gratefullde w Sierpień 21, 2019, 20:13Mam od nich sporo płyt i brzmią rewelacyjnie.
Ta też, moim zdaniem, brzmi rewelacyjnie.
Oczywiście jest to swego rodzaju sampler i może zestawienie utworów nie każdemu przypadnie do gustu.
Również moim zdaniem, mi jest szkoda pieniędzy na kiepsko realizowane płyty bo to odbiera mi przyjemność z odkrywania ich zawartości artystycznej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

No tak... Ale ja chyba wiem o co w tym przypadku idzie. Spotkałem się z takimi płytami. Daleko nie szukać. Jethro Tull Aqualung, z Classic Rec. Fajne wydanie i brzmi nieźle. Do czasu. Kiedy kładziesz na talerzu wydanie z epoki lub, lepiej, poprawione przez Wilsona, to przestajesz rozumieć o co chodzi audiofilom. Bo nagłe pojawia się rytm i dynamika...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Płyta jest podrasowana . Dużo góry żeby uzyskać efekt przestrzeni . Do tego sterylność jak w Stockfisch . Na nagraniach z epoki słychać wprawdzie taśmę ale jak dla mnie brzmi to sztucznie .

gratefullde

Ja mam często wrażenie, przygaszania, wyrównywania całości by brzmiało to rowno.
Skutkuje to tym, że w niektórych repertuarach brak po prostu kopa. A potem np. wrzucasz na talerz Metallica z masteru Berniego i masz banana na twarzy. Tak jest również z masterami Wilsona.
Słucham właśnie Lynyrd Skynyrd z MoFi... i nijak się to nie ma do oryginału z epoki. Mam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ale jest płyta, która brzmieniem mnie powala. To majstersztyk.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Aktualnie jestem na etapie zachwytu Nancy Wilson . Te wydanie gra bajecznie . Nie wytrzymałem i zanabyłem kolejne .

cdt

Pożyczyłem sobie DACa od Linnarta . Podłączyłem cywilnego laptopa i słucham . Nic mi nie brakuje  :o . Głuchne ?
A dodam że to dezzer czyli  MP3 320kb.  I kabel usb z biedronki  ;D

gratefullde

Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 19:13Nic mi nie brakuje

Mam tak ostatnio... TIDAL w MQA i słucham ..... i słucham.... A byłem sporo przeciw....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Części pozbierane z wykładziny , obudowa ze złomu a gra zacnie . Na wagę ma więcej niż KORGu .

cdt

Wciągneło mnie . Czas na FLAC i . To gra lepiej od strumieniowej yamahy i pionka  N30 które miałem . Może na dłużej się zaprzyjażnię tym razem z Tidalem

Therion

Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 19:13Nic mi nie brakuje   . Głuchne

Ja już odpuściłem.

Kupiłem jakis czas temu TV do Netflixa i HBO. To jak TV to i kino sobie sprawiłem. Ale nie po to jestem audiofilem, żeby sobie nie potrafić zrobić porzadnego kina domowego. I zrobiłem. I gdy zrobiłem, to usiadłem z wrazenia jak to gra. Naprawdę Spotyfi gra niewiele gorzej od CD i flac. Na szczęście do analogow ma jeszcze kawałek, bo bym sie załamał kompletnie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2019, 22:10
Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 19:13Nic mi nie brakuje   . Głuchne

Ja już odpuściłem.

Kupiłem jakis czas temu TV do Netflixa i HBO. To jak TV to i kino sobie sprawiłem. Ale nie po to jestem audiofilem, żeby sobie nie potrafić zrobić porzadnego kina domowego. I zrobiłem. I gdy zrobiłem, to usiadłem z wrazenia jak to gra. Naprawdę Spotyfi gra niewiele gorzej od CD i flac. Na szczęście do analogow ma jeszcze kawałek, bo bym sie załamał kompletnie.
Ano.
Nic dodać, nic ująć.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 21:44Może na dłużej się zaprzyjażnię tym razem z Tidalem

O rany, nie kuś! Ja się bronię przed streamingiem czterema łapami. To znaczy Spotify w telefonie czasem włączam, ale jakoś mam opory przed wpasowaniem w główny tor audio serwisu streamingowego... :/

Poza tym, gdy podliczę wszystkie comiesięczne abonamenty, jakie płacę, to mi się robi słabo.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa



Cytat: Moriarty w Wrzesień 16, 2019, 22:27gdy podliczę wszystkie comiesięczne abonamenty, jakie płacę, to mi się robi słabo.

Myślę że z kablówki/satelity można spokojnie zrezygnować [emoji16]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Żeby tak różowo nie było to czeka mnie kabelek . Mariusz zamknij oczy nie czytaj  ;D
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-usb-a-b-wireworld-starlight-stb-2m-6816694446
Na FB kach w grupie maniaków cyfrowych piszą że ten ma dobry stosunek jakości do ceny .

vasa



Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 22:42
Żeby tak różowo nie było to czeka mnie kabelek . Mariusz zamknij oczy nie czytaj  ;D

Mnie te Wasze zabobony już przestały ruszać. Nie rozumiem i pewnie nie zrozumiem [emoji849]

Nawet ze sporym zaciekawieniem czytam Frywolnego rozważania o pytonach [emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Striming daje radę, ja także przez ostatnie dwa lata się czaiłem, nie mogąc się do tego zjawiska nijak przekonać... lecz od kilku miesięcy wciągnąłem się, przesłuchałem kilkanaście konfiguracji, no i nie jest tak źle. A na serio, to za te pieniążki, jest naprawdę dobrze: Raspberry Pi v. 4 + Allo DigiOne (koszty ok. 400 zł, bo kupuję SH) i strimowanie z Tidal, to jest IMHO poziom takiego odtwarzacza CD za jakieś 1500...2000 zł. Czyli da się słuchać, krótko mówiąc.

Ps. kabelek USB nie musi być aż z serii Starlight, Ultraviolet będzie wystarczający, albo i Supra. Sprawdzałem :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Moriarty

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 17, 2019, 07:56Raspberry Pi v. 4 + Allo DigiOne (koszty ok. 400 zł, bo kupuję SH)

Co to jest SH? A propos najnowszej, czwartej Malinki, jak wrażenia? Słyszałem, że się mocno grzeje, co może sprawiać problemy nakładkom HAT. To przesadzone, czy jakoś to rozwiązali programowo?

Zastanawiałem się nad Malinką kiedyś, ale u mnie jest taka sytuacja, że sieć musiałaby być przez WiFi. Nie wiem nawet, jak by to zrobić tak, by było dobrze.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

A ja głuchnę lub Mirek zrobił takiego kozackiego DACa . Porównywałem wczoraj z Lectorem i grało inaczej ale nie gorzej .
Jak się obrobię to zabiorę tego DACa do jakiegoś kolegi bo sam sobie nie wierze . Zapewne do Ondreja bo on jest sceptykiem Tidalowym :)

gratefullde

DAC to podstawa. Darek, ja byłem sceptykiem. Zacząłem od malinki przygodę z plikami a teraz jadę sobie z Tidal z macbooka poprzez USB i jest świetnie. To działa. W Tidal koszerne opcje powłączane i jest super. Czasami łapię się na tym, że słucham ze streamingu tego co mam na vinylu... no dupci się nie chce podnosić ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Old Man Kensey

Tak, "SH" to second-hand, sorki za zamieszanie.

Potwierdzam, RPi v. 4 grzeje się jak cholera. Nieporównywalnie mocniej niż np. v. 2, którą mam u siebie równolegle, jednak obiektywnie rzecz biorąc, to brzmienie też jest lepsze - jest już jakaś przestrzeń i głębia, nawet po USB. Mam naklejone aluminiowe radiatorki, może to coś daje, nie wiem... szukałem obudowy z wentylatorem i na chwilę obecną dystrybutor nie ma nic na stanie :( Póki co, obudowa otwarta załatwia sprawę, lecz kurzy się to i wygląda nienajlepiej. Szukam porządnej obudowy i mam nadzieję, że wentylatorek załatwi sprawę definitywnie. Jest fajna obudowa, cała z porządnego alu z radiatorem wbudowanym w obudowę, tyle że kosztuje 220 zł - dla mnie zbyt wiele.

Gram na kabelku LAN, ostatnio to ogarnąłem. Wcześniej, na karcie Wi-Fi (w v.4 jest wbudowana, na v.2 wpinana w port USB dodatkowa kostka) słabo to chodziło: połączenie się zrywało, musiałem resetować i w ogóle kurwica mnie brała. Teraz, na LAN, jest nieporównywalnie lepiej, szybciej i stabilniej.

DAC jest ultraważny (mam bardzo fajny przetwornik DIY z wyjściem lampowym na ecc88), lecz z moich obserwacji wynika, że istotne jest również połączenie z nim. Otóż, BNC jest minimalnie lepsze od RCA - separacja, powietrze, mikrodynamika. Ponieważ kabelki BNC nie są specjalnie droższe od RCA (np. mam Melodika i daje radę), to warto rozważyć ten sposób podłączenia. Można zastosować nakładkę Allo DigiOne lub HiFiBerry i dolutować gniazdo BNC.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen