Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Magreeltoreel


Poradzicie coś, niekoniecznie nowy i nie koniecznie z najwyższej półki i tak gramofon traktuję jako dodatek z którego od czasu do czasu coś zgram na magnetofon.
Założenie jest takie aby to był jednak gramofon z napędem paskowym może Thorens?
Choć nie wykluczam innych marek :D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

rudy-102



Magreeltoreel

Cytat: rudy-102 w Luty 28, 2016, 17:43
Ile chcesz wydać?

Max 3500zł w tym wkładka i preamp
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

MAC

Bo jest w miarę niedrogi, jak łykniesz bakcyla i będziesz chciał pójsc wyżej to jest łatwoodsprzedawalny bez straty.
Porządnie wykonany mechanizm, porządne (mimo, że najprostsze) ramię Linna.
Gra na bardzo dobrym poziomie.
Nie ma co w nim sie zepsuć.

rockandroll

Warto jeszcze przed skorzystaniem przeczytać instrukcję obsługi. ;)

To będzie Twój pierwszy gramofon?

MAC

A nie mówiłem?
Długo nie powisiał  :)

Magreeltoreel

To nie będzie mój pierwszy gramofon :D
Więc co jeszcze proponujecie oprócz tego powyżej może jakiś model Thorens?
Napiszcie które modele są godne polecenia i dlaczego, czy macie je obecnie lub mieliście itd
Jakie wkładki jaki preamp potrzebuję więcej danych :D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

audionet

Polecałbym Thorensa 318 lub 320 solidne trwałe konstrukcje .Mam 318 i jestem zadowolony.Udało mi się kupić egzemplarz który wygląda jak nowy.Ma ważna dla mnie funkcję auto stop .

frywolny trucht

W tej chwili na alegru: http://allegro.pl/unikat-gramofon-denon-dp-52f-japonski-supex-sdt-77-i6015317697.html


Wow and flutter: below 0.01% wrms
Signal to noise ratio: over 78dB
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#11
http://allegro.pl/jvc-ql-y55f-gramofon-legenda-i6021603990.html Tu będzie trudno się zmieścić w budżecie. Choć jeśli przyjąć socjal typu AT 95 i ART DJ pre 2 na początek...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Cytat: audionet w Luty 29, 2016, 00:52
Polecałbym Thorensa 318 lub 320 solidne trwałe konstrukcje .Mam 318 i jestem zadowolony.Udało mi się kupić egzemplarz który wygląda jak nowy.Ma ważna dla mnie funkcję auto stop .

Dziękuję

Mam pytanie, jak jest różnica pomiędzy 318 a 320 i z jakim preampem i wkładką współpracuje najlepiej?
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

audionet

Różnica miedzy tymi gramofonami polega na tym że subtalerz w 318 jest plastykowy a w 320 aluminiowy co daje nieznacznie większą masę razem z talerzem.Dlatego kupiłem 318 bo w tym czasie była wyraźnie tańsza.

audionet

Co do wkładki u mnie grała Audio Technica at 120 typ 2 .Teraz zmieniłem na Ortofona 510 typ 2.Obie wkładki spokojnie polecam.Kolega Ahaja polecał do tego gramofonu wkładkę Nagaoka JT555 można kupić na  e -bay de.
Przedwzmacniacz na początek ?
ART DJPre II Phono Preamp    .Może też być polecany na tym forum LAR ale nie słuchałem.Bardzo przyzwoity jest iFi Audio iPhono tego testowałem przez miesiąc nieźle sobie radził nie tylko z wkładką MM ale także z moją wkładką MC .

Magreeltoreel

Cytat: audionet w Luty 29, 2016, 16:33
Co do wkładki u mnie grała Audio Technica at 120 typ 2 .Teraz zmieniłem na Ortofona 510 typ 2.Obie wkładki spokojnie polecam.Kolega Ahaja polecał do tego gramofonu wkładkę Nagaoka JT555 można kupić na  e -bay de.
Przedwzmacniacz na początek ?
ART DJPre II Phono Preamp    .Może też być polecany na tym forum LAR ale nie słuchałem.Bardzo przyzwoity jest iFi Audio iPhono tego testowałem przez miesiąc nieźle sobie radził nie tylko z wkładką MM ale także z moją wkładką MC .

Audionet dziękuję za porady czyli teraz grasz na Ortofonie 510 typ 2 i do tego iFi Audio iPhono czy dobrze zrozumiałem?
Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Magnetofony masz szalone, a gramofon chcesz taki normalny? Popatrz, takiego ma vasa:

Oracle Deplhi, nie wiem tylko z jakim ramieniem i które Mk:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ten też bywał całkiem niedawno w okolicach trójki: http://www.hi-fi.ru/auction/detail/865417

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Albo taki z łupka walijskiego, ponoć lał Linn Sondek  Lp 12: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=348.0
Trudna do upolowania rzecz.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A ten przekroczył budżet. Pewnie dlatego, że zagrał w Mechanicznej Pomarańczy:
http://allegro.pl/super-okazja-rzadko-spotykany-transrotor-michell-i5844219728.html

TRANSCRIPTOR HYDRAULIC REFERENCE TURNTABLE BY J.A. MICHELL ENG. LTD.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Cytat: frywolny trucht w Luty 29, 2016, 18:09Magnetofony masz szalone, a gramofon chcesz taki normalny?

Określiłem budżet i napisałem że to ma być dodatek do magnetofonów nic więcej gdybym chciał inny
(jak to określiłeś) szalony pewnie bym tak zrobił, ale chcę taki normalny max do tej kwoty.
Trafiają się od czasu do czasu dobre płyty które chciałbym zgrać na szpule i po to jest i potrzebny drapak.
To nie jest główne i na pewno nie będzie głównym źródłem w moim systemie.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Im lepiej gra źródło, tym lepiej gra kopia na taśmie. Czy nie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

audionet

Ortofon jest w jednym systemie w drugim Goldring Elite .Teraz podłączone do przedwzmacniacza forumowego.Typ 1.Ifi wróciło po miesiącu do właściciela czyli trochę u mnie pograło.Teraz gra z denonem 103 r u niego i przyznam że gra pięknie.

Magreeltoreel

Cytat: frywolny trucht w Luty 29, 2016, 21:35
Im lepiej gra źródło, tym lepiej gra kopia na taśmie. Czy nie?

Tak pewnie coś by tam lepiej grało ale więcej można na wkładkę wyłożyć i pre.To nie ma być jakaś tam 160 kg referencja, nie absolutnie zwykły drapak do tego solidna wkładka i pre z drugiej ręki i chyba już postanowiłem że to będzie coś z Thorensa.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

audionet

Często na forach polecają Audio-Technica AT 440 MLA .Sam jej nie miałem ale coś w tym musi być. Z droższych wkładek które miałem podobała mi sie też Benz Micro MC Gold Moving Coil .Gra według mnie bliżej ciepłego brzmienia i w porównaniu z Ortofonem mniej reaguje na zniszczone płyty.