Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

U mnie było to około 20-30 sekund do tej sztywnej wartości.On najpierw szybko ustawia prawię 33 1/3 i chwile spokojnie dopieszcza do 100%.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

#276

7sec. z "popychu", 35sec. ze startu zatrzymanego.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Pierwsze przymiarki.Dojdzie gniazdo zasilania DC i lutuję.

paul_67

Jak długo ten sterownik kręci talerzem zanim wejdzie na obroty przy pierwszym uruchomieniu? U mnie obroty chyba z 78 dioda miga i nic.

Bartolo

Wyłącz i włącz raz jeszcze... Generalnie potrzebował kilka minut za pierwszym razem...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Nic z tego.Dziesięć razy sprawdzałem wszystkie połączenia i powinno być OK.Po USB na laptopie nic nie ma...

rudy-102

Cytat: paul_67 w Maj 02, 2018, 18:30
Jak długo ten sterownik kręci talerzem zanim wejdzie na obroty przy pierwszym uruchomieniu? U mnie obroty chyba z 78 dioda miga i nic.
To trwało dosyć długo. Może nawet 10 minut. Już się bałem, że coś nie tak podłączyłem. Talerz wirował przez moment chyba nawet "setką".
Jak długo czekałeś zanim zgasiłeś?

paul_67

Nie wiem czy to było dziesięć minut.Czujka świeci sprawdzałem tel.Spróbuje jeszcze raz.

Bartolo

A czujka trafia w szablon...? Bo zakładam ze szablon masz od Pawła...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Cytat: paul_67 w Maj 02, 2018, 20:42
Nie wiem czy to było dziesięć minut.Czujka świeci sprawdzałem tel.Spróbuje jeszcze raz.
Jaka jest u Ciebie odległość między talerzem a czujką?

paul_67


rudy-102

To jest chyba za dużo. Ja mam 3,5 mm. Spróbuj zmniejszyć odległość - na początek może przy pomocy jakiejś podkładki - i sprawdź, czy coś się poprawi.

paul_67

Kręci, kręci jak szalony.W końcu silnik spalę...

paul_67

Dlaczego nic nie widać po podłączeniu USB???

paul_67

Wyłączyłem dziada i idę spać bo szkoda nerwów.

rudy-102


paul_67

Zmieniłem.Teraz jest nie więcej niż 3 mm.Miało być tak fajnie.Nawet w domu nie mogę się przyznać,że mi to nie działa :(

rudy-102

No to niefajnie :(. Sprawdź może jeszcze każdy pojedynczy kabelek bo może coś puściło i jak nic nie znajdziesz to zadzwoń jutro do Pawła.

Bartolo

A jak masz ustaloną czujkę w stosunku do szablonu...? Rownolegle, czy prostopadle...?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Tak aby czołem byla równoległa do szablonu.

paul_67

Nie mam już pomysłów.Co można było sprawdzić sprawdziłem.Ta płytka przyszła ode mnie z testów, było widać ślady lutowania
zasilania.Może wysłać całość w obudowie, któremuś z was na sprawdzenie jak się sprawuje z AF?   

miniabyr

Paul 67 tam na płytce powinien być przycisk reset (ja mam wyprowadzony od spodu w plincie dzyndzel reset ) . To zazwyczaj pomagało . Pamietam jak Zontek testował różne opcje oprogramowania sterującego i jak  coś źle poszło to robiło się reset .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Wiem, próbowałem.Powiedzcie mi jeszcze jak powinna świecić dioda LED.Czujki nie mam zainstalowanej na stałe i zauważyłem,że jak nie widzi strobo to miga równomiernie.Gdy zmieniłem ustawienie to migała w systemie 5 długich 2 krótkie, potem 7.

paul_67

Może problem tkwi w tym ,że mam akrylowy talerz i światło czujnika przechodzi przez papier naklejki strobo i stąd ten kłopot?

rudy-102

Możesz pokazać zdjęcie talerza od spodu, po naklejeniu naklejki z paskami?