Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

"Shit" ? Nie chce mi się porównywać poszczególnych tytułów z pierwszymi wydaniami, ale wznowienia na pewno grają lepiej i są bardzo dobrze wytłoczone, nie wspomnę już o samych okładkach...

elem

Z pozycji kolekcjonera, który ma ponad 30000 płyt (bo chyba o Panu Stochu pisał miniabyr) każde wznowienie to shit :)   
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Ja głównie płyt używam do słuchania, a nie do oglądania (oprócz picture disc) i nie podniecają mnie pierwsze wydania jeśli są kiepsko wytłoczone i grają do d...:)

jamówię

No nie wiem...pisanie,że to obecne wznowienie to shit,to jednak aberracja.
Jst naprawdę świetnie!

gratefullde

Bo jest świetne. Proponuję nie porównywać tylko zaufać swoim uszom.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: jamówię w Lipiec 22, 2016, 18:17pisanie,że to obecne wznowienie to shit,to jednak aberracja.

Całe to nasze hobby to jakaś aberracja  ;D Znam ludzi, którzy za nic  w świecie nie kupią współczesnego LP i znam dwie osoby, które nie tkną używanej płyty  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Lipiec 22, 2016, 18:40
Cytat: jamówię w Lipiec 22, 2016, 18:17pisanie,że to obecne wznowienie to shit,to jednak aberracja.

Całe to nasze hobby to jakaś aberracja  ;D Znam ludzi, którzy za nic  w świecie nie kupią współczesnego LP i znam dwie osoby, które nie tkną używanej płyty  :D
To ostatnie jakoś się nazywa...  coś z dziewicami... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: elem w Lipiec 22, 2016, 18:40
Cytat: jamówię w Lipiec 22, 2016, 18:17pisanie,że to obecne wznowienie to shit,to jednak aberracja.

Całe to nasze hobby to jakaś aberracja  ;D Znam ludzi, którzy za nic  w świecie nie kupią współczesnego LP i znam dwie osoby, które nie tkną używanej płyty  :D



To jestem w stanievzrozumieć,nie jestem natomiast w stanie pojąć,wartościowania dźwięku,na podstawie wydań bez odsłuchu. Wznowienia PJ grają fantastycznie,chyba,że tekst źródłowy jest do zupy,wtedy bywa różnie,nie jest to jednak wina inżynierów

tomasz_pianista

Gdzie można najtaniej dostać serie Polish Jazz?
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Cytat: tomasz_pianista w Lipiec 30, 2016, 19:27
Gdzie można najtaniej dostać serie Polish Jazz?
U Tomka,  elem, pisz do niego.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Elem mój dilerze  ;D właśnie listonosz przyniósł świeżą dostawę Polisz dżezu. Będę wciągać ją uszami . Dzięki . ;D ;D ;D ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Śliczny pakiecik Polish Jazzu też do mnie dotarł. Dzięki elem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Niech Wam służą latami :) 
Mam taki zajob od piątku (rodzina, imprezy, robota), że nic jeszcze nie zdązyłem posłuchać. Może jutro, bo dłubanie domowe się zapowiada.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

A coś o jakości i dźwięku?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

A Pan jeszcze nie słuchał? :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Mam takie trzy z ostatnego wypustu. Właśnie odpakowałem Muniaka. Gra bardzo dobrze. Nie wiem jak grał first press, ale to wznowienie brzmi bardzo dojrzale, bez żyłowania skrajów. Przyjemnie się słucha!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

No. Ale zauważył ktoś, że one brzmią bardzo różnie?  Nie znaczy, że źle ale inaczej. Te trzy wymienione przez Ciebie brzmią świetnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Oryginały różne, to i remastery rózne. Sojka świszczy jak oryginał? Jeszcze nie słuchałem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Polish Jazz Quartet gra i jeśli chodzi o realizacje i muzykę- jak dla mnie lepiej. Płyty są grube i proste.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Chodzi o bliższą, bardziej namacalną obecność muzyków. Lepiej słychać skoki dynamiczne, ale też muśnięcia. Naprawdę ogień!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Zwróćcie uwagę na daty nagrania i realizatorów. Pani Jastrzębska, duet Urbańskich i jest super. Był jeszcze świetny pan Karużas ale on chyba nie uczestniczył w sesjach jazzowych (klasyka i muzyka popularna w większości - Niemen, Demarczyk). W latach 60-tych Polskie Radio i Polskie Nagrania kupiły lampowy sprzęt z najwyższej półki. Po jakims czasie, w latach 70-tych wymienili na nowsze urządzenia, też dobre ale już kasy nie było na top. Wiem to z wiarygodnego źródła. Realizatorów i to na czym pracowali słychać jak cholera.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 05, 2016, 20:55
Mam takie trzy z ostatnego wypustu. Właśnie odpakowałem Muniaka. Gra bardzo dobrze. Nie wiem jak grał first press, ale to wznowienie brzmi bardzo dojrzale, bez żyłowania skrajów. Przyjemnie się słucha!
Mam dokładnie ten sam zestaw. Muniak - cudo. Polish Jazz - rządzi. :) Ciekaw jestem w sumie Urbaniaka, którego nie kupiłem. Skrzypki do dobry tester masteringu.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910