Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

jest juz nowa lista nastepnych pozycji, zdaje sie w tym miechu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Cytat: miniabyr w Kwiecień 08, 2017, 20:56
Cytat: elem w Kwiecień 08, 2017, 20:46
Więcek! Więcej Więcka! Świetna płyta!
Rośnie nam geniusz . Świetna płyta ,ale nie łatwa . To będzie nazwisko na skalę światową ! Zobaczycie!
jakby ktoś był zainteresowany, aby posłuchać go na żywa,
to często grywa na Jam sesionon w 12on14 (wtorki) - choć pewnie nie w każdy wtorek - trzeba trawić

malg

Cytat: elem w Kwiecień 08, 2017, 20:46
Więcek! Więcej Więcka! Świetna płyta!
słucham właśnie Więcka z tej płytki Polish Jazzu-u, tak jak pisał elem - świetna.

W ostatnim Jazz Forum jest artykuł - wywiad z Więckiem - polecam przeczytać - ciekawy młody renesansowy człowiek  :)
jakie już doswiadczenie, ile pracy, nauki ma za sobą - no i najważniejsze - wie czego chce.
Jak spotykałem go, ze dwa, trzy razy w klubie to wydał mi się taki skromny (ale w tym dobrym znaczeniu).

rudy-102

Cytat: miniabyr w Marzec 26, 2017, 13:08dręczą faszystę  :o ;)  Ja pierdziu słucham sobie wznowienia PJ. Marianna Wróblewska
Wyciągnąłem z półki właśnie tę płytę i odjechałem. Nie wiem co ta pani robiła akompaniującym jej muzykom, że zgodzili się na nagranie. Po pijaku to za mało.
Porównanie do Orłowskiej jak najbardziej trafione.
Poszukałem sobie jeszcze na jutubie co ta pani jeszcze zrobiła bo może jestem niesprawiedliwy i to co znalazłem to jest masakra.
Istnieje jeszcze jeszcze jedna ewentualność, że ja się po prostu nie znam na SZtuce przez wielkie SZ.

elem

Nowa szóstka 28 kwietnia. Gdyby ktoś sobie życzył, to "Klub Płytowy AudioManiacy PL w budowie" winszuje sobie 68 zł za sztukę. Korespondencje handlową prosimy kierować na PW. Koniec reklamy :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr


Kusiciel jeden ,co ja będę jeść ? Chyba folię z tych płyt. Ok odezwę się na PW.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Sprzedaj nerkę albo konda  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Doszła nowa seria reedycji. Na pierwszy strzał poszła płyta Jazz Carriers, której zupełnie nie znałem. Fajne. Świetnie nagrane, wydanie supercichejeślichodziotłoczenie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

W tej szóstce nie ma słabej płyty.  Nahorny genialny :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Słucham i jestem po prostu rozjechany. Ale nie jakościa muzyki, o tej to wiem co nieco, ale jakościa tłoczenia i masteringu. Jest bardzo dobrze i polecam każdemu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

#360
Właśnie dotarła do mnie nowa porcja wznowień PJ. Fajnie że mogę sobie niektóre tytułu porównać do wydań z epoki.Moje spostrzeżenie jest takie, że  słychać bardzo ,ale to bardzo rękę i ucho pana Gawłowskiego.   Np. płyta Mieczysława Kosza i  Nahornego brzmią strasznie podobnie  Wszystkie wznowienia które mam ,są robione jakby szablonem i brzmi to jednakowo! Stare wydania  pod tym względem  są po prostu różnorodne. Te nowe to walcowanie epok -wszystko jednakowo. Jednak muszę przyznać ,że samo wydanie i opracowanie bardzo mi się podoba i słychać staranność  wykonania  . Ciekawe czy za ileś tam lat ,będzie się mówić o stylu brzmienia tych nowych masterów. Ja od strony brzmienia jestem lekko zawiedziony -tak ważne dla polskiej kultury pozycje powierzono  estetyce    jednego człowieka . Czy tylko ja zwracam na to uwagę ?............................Nahorny świetna płyta ,ale moja jest niestety uszkodzona. Strasznie trzeszczy pierwsza strona  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Nahorny niestety spaprany, nie tylko u Ciebie. Będę wymieniał, cierpliwości. Przepraszam w imieniu tłoczni  :-[
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Maj 10, 2017, 22:55
Nahorny niestety spaprany, nie tylko u Ciebie. Będę wymieniał, cierpliwości. Przepraszam w imieniu tłoczni  :-[
Zdarza się . Nic się nie stało . Czyli nie tylko u mnie jest problem z egzemplarzem płyty !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Sprawdziłem wszystkie 5 sztuk, które mam na półce. Wszędzie ta sama wada, najbardziej słyszalna na A1. Niestety sporo już wysłałem. Kolegów, którzy jeszcze nie słuchali proszę o sprawdzenie i sygnał.  Wkurzony jestem, bo to moja ulubiona płyta z nowej szóstki.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Potwierdzam, że najbardziej słychać na A1. Nie słuchałem jeszcze wszystkich ale na 3 pozostałych jest ok.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Pytanie! Czy płyta Czesława Bartkowskiego u was nie trzeszczy?  Po problemach z Nahornym wole się zapytać . Muzycznie solowy album Bartkowskiego jest świetny ! Jakie to jest kreatywne granie . Bardzo wartościowa pozycja. Już teraz wiem skąd grupa Skalpel brała sample i frazy muzyczne.  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Dzięki Tomek dotarło wszystko ładnie. Jeszcze nie słuchałem. Kaska dojdzie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

octagon

Cytat: miniabyr w Maj 15, 2017, 21:19Pytanie! Czy płyta Czesława Bartkowskiego u was nie trzeszczy?

Trzeszczy i to potwornie.

miniabyr

 :( To fatalnie. Czyli jest problem z tą edycją tłoczenia  . Nahorny ,Bartkowski (u mnie trzeszczy w kilku miejscach ,ale własnie tych cicho nagranych) to świetne płyty i często będę do nich wracał
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Panowie, spokojnie, powymieniam. Tylko muszę dostać dobre egzemplarze. Zaraz sprawdzę kolejną dostawę.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

#370
Cytat: octagon w Maj 16, 2017, 08:28
Cytat: miniabyr w Maj 15, 2017, 21:19Pytanie! Czy płyta Czesława Bartkowskiego u was nie trzeszczy?

Trzeszczy i to potwornie.


Na którym tracku?  U mnie Czesław gra cichuteńko.

Za to kolejne sprawdzone egzemplarze Nahornego wciąż z tą samą wadą na A1.

A jak reszta płyt z tej szóstki? Ktoś jeszcze coś znalazł felernego? Dobrze byłoby odesłać wszystkie trefne egzemplarze jednym rzutem. U mnie poza Nahornym wszystko w porządku.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

U mnie tylko Nahorny i Bartkowski. .Reszta jest ok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Proszę odesłać mi te felerne płyty. Na dobrego Nahornego poczekamy - sprzedaż wstrzymana. Bartkowski - mam dobre egzemplarze.

Przy okazji - polecam film o Mieczysławie Koszu (6 odcinków na YT)

https://www.youtube.com/watch?v=aBNJwvXTRpU
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Obejrzałem film o Koszu ...............Ojciec ,kiedy zobaczył  że jego syn ma "coś z oczami" wyniósł niemowlę do stajni i zostawił  go  na ziemi aby go konie zadeptały. Uratowała go matka. Także Mieczysław miał mocny start już po samym urodzeniu.  :o :o :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Oglądałem. Mocna rzecz... :o