Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Pawle ja do Ciebie nie piję tylko nie rozumiem czemu się czepiasz rozwiązań innych konstruktorów i występujących czasem problemów z gramofonem Andrzeja. To takie miłe i przyjemne, że inni mają z nim problemy a ty nie bo sobie sam zrobiłeś?
Pokazujesz swoje projekty i ok, życzę kolejnych pomysłów. Na masową produkcje się nie nastawiasz to i nie dotkną Ci problemy powtarzalności podzespołów, bo to to jest problemem nie w koncepcji.
Chciałem zrobić myjkę w oparciu o Twój projekt, powstały na bazie Oki Noki ale nam nie wyszło bo Ty mi dawkowałeś informacje, a ja chciałem widzieć całość koncepcji. Trudno odpuściłem sobie, jestem z wykształcenia inżynierem i nie lubię poruszać się po omacku więc doszedłem do wniosku, że jak mam eksperymentować i wydać trzy razy tyle kasy to kupię w końcu nową fabryczną myjkę. Gorsza nie będzie, a będzie taniej. Przy okazji mam do odsprzedania oba silniki.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 03, 2017, 19:37Igły nie kupuj. To będzie też w zasadzie nówka.
Dzięki.Jak tylko nabędę wkładkę to natychmiast się zgłoszę.

paul_67

Przepraszam Piterski, że tak wyszło, ale na usprawiedliwienie powiem,że mimo wykształcenia technicznego mam do swoich projektów podejście czysto artystyczne.Rysunki powstają często na skrawkach papieru, które potem gdzieś giną...Gdybyś nalegał rozebrałbym myjkę i zwymiarowałbym detale :)
Podobnie jest z ostatnim dziełem.Zmobilizował mnie fakt (mimo braku czasu), że ktoś wyraził chęć słuchania muzyki z winyla.Grzebałem się jak zwykle jak mucha w smole, ale w końcu dotarłem do końca.
Nie bądźmy sobie wrogami...
Pozdrawiam serdecznie :)

Piterski

Pawle nie jestem Ci w żadnym razie wrogiem nic z tych rzeczy  :).
Z myjką też nie mam pretensji bo może bym to pociągnął do końca ale wygasła mi licencja na ACAD, a z innym programem diabli mnie brali.
Nie wiedziałem, że ty tak bardziej artystycznie to projektujesz. Tak więc z mojej strony nie mam o to pretensji.
Pozdrawiam Cię również serdecznie :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

W oczekiwaniu na wkładkę...

vasa



Cytat: paul_67 w Czerwiec 14, 2017, 17:20
W oczekiwaniu na wkładkę...
Kawał sprzętu.
Wygląda jakbyś go ze szwajcarskiej manufaktury kupił. [emoji1]
Czy nadałeś ramieniu lekki spadek czy to artefakt fotograficzny?



🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: vasa w Czerwiec 14, 2017, 17:48Czy nadałeś ramieniu lekki spadek czy to artefakt fotograficzny?

To tylko na zdjęciu tak wygląda, jednak w razie potrzeby można tak zrobić ...

vasa

Cytat: paul_67 w Czerwiec 14, 2017, 17:56
Cytat: vasa w Czerwiec 14, 2017, 17:48Czy nadałeś ramieniu lekki spadek czy to artefakt fotograficzny?

To tylko na zdjęciu tak wygląda, jednak w razie potrzeby można tak zrobić ...
Lekkie pochylenie może zniwelować opory ruchu karetki.
Z drugiej strony, w przypadku niecentrycznej płyty ruch "z powrotem" będzie utrudniony.
I bądź tu mądry[emoji55]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Zobaczę jak będzie się zachowywać wkładka z nową igłą i wtedy podejmę decyzję.Prawdopodobnie wystarczy wypoziomowanie ramienia, aby było równolegle względem talerza.

paul_67

Nie mogąc się doczekać na wkładkę Philipsa zainstalowałem Elac EMM 130.Przesłuchałem  kilka płyt, które dawno temu próbowałem odtworzyć na P-J 1.3 i pamiętam tylko, że trzeszczały...Tutaj to zjawisko zostało tak zminimalizowane, że niezauważalne, pozostała radość słuchania.Już dawno nie spędziłem tylu godzin przed gramofonem. Szczerze mówiąc żal mi go oddać koledze, ale słowo się rzekło...Mam nadzieję,że wejdzie na całego w winyl :)

Piterski

I to jest pozytywny aspekt, którego trzeba się trzymać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Gramofon już (raczej dopiero) stoi i gra u nowego właściciela.Byłem osobiście, aby podłączyć i ustawić.Radość z tego mam tym większą, że chyba dołączy do naszego grona nowy miłośnik winyla.Ramię jak widzicie zmieniłem na klasyczne, a to z tego powodu,że wkładka Elac miała z liniowym trochę problemu i nie chciałem już przedłużać sprawy.Ostatecznie zamontowałem ramię Hitachi po przeróbkach z możliwością wszystkich kalibracji.Całość jest podłączona pod wzmacniacz Pioneer A30 z przedwzmacniaczem gramofonowym na pokładzie z kolumnami Dali 104.

frywolny trucht

Brawo ty! Będziesz kontynuował prace nad tangencjalnym, czy się zraziłeś do drania?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

#238
Na razie dam sobie spokój, ale jak przyjdzie budować kolejny gramofon (?!) to chyba pociągnę temat.Szkoda żeby leżało.Teraz muszę odsapnąć :)

paul_67

Kolega powoli się wkręca.Zaczął od klasyki rocka:Pink Floyd -"The Wall",Deep Purple -"Machine Head",Queen -" A Night..." i Budgie -"In for the Kill" :)

Piterski

Dobra robota :D
Ja jednemu z naszych forumowiczów zademonstrowałem jak gra winyl i zaczął się tym interesować ale powiedziałem mu nie wchodź w to bo to droga zabawa  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Tanio nie jest, to fakt, ale z tym nowym gramofonem jest taka dziwna sprawa, że każda płyta gra na nim zadziwiająco dobrze.Teraz trudno powiedzieć czy to przypisać konstrukcji czy raczej wkładce.Hector choć ma igłę z lepszym szlifem jest pod tym względem dużo bardziej wybredny tzn. bardziej obnaża słabe realizacje.Kolega jednak będzie musiał jeszcze powalczyć z akustyką pomieszczenia bo to mu psuje cały efekt.Namawiam go na jakiś dywan, ponieważ panele podłogowe psują mu brzmienie.

paul_67

Po kilku miesiącach grania na czarnym pasku (klejony oring) wróciłem do białego (oryginalny nowy PJ).Okazało się,że przy tych samych ustawieniach sterownika (gramofon Hector) 33 obr./ min talerz kręci jak na 45.Tak więc musiałem zwolnić silnik.

paul_67

Odkurzanie, smarowanie, klejenie,lutowanie,ustawianie  i przesiadka na sterownik Zontek.

paul_67


paul_67

Z audiofilskim powietrzem na pokładzie co też pewnie odgrywa swoja rolę:)

cdt

Cytat: paul_67 w Maj 19, 2018, 12:34Z audiofilskim powietrzem na pokładzie co też pewnie odgrywa swoja rolę:)
Ba bez powietrza nie gra ;D . Swoją drogą zawsze jak patrze na Twój gramofon to mi się podoba .

malg

mnie cały ołtarz, nie tylko gramofom

amati74

Nie tylko tobie [emoji3]
Cytat: cdt w Maj 19, 2018, 12:38
Cytat: paul_67 w Maj 19, 2018, 12:34Z audiofilskim powietrzem na pokładzie co też pewnie odgrywa swoja rolę:)
Ba bez powietrza nie gra ;D . Swoją drogą zawsze jak patrze na Twój gramofon to mi się podoba .

amati74

A Paweł wstawiał jakieś fotki razem z kolumnami? Bo nie pamiętam, sam chciałbym mieć taki elegancki ołtarzyk i takie wygluszenie.
Cytat: malg w Maj 19, 2018, 13:08
mnie cały ołtarz, nie tylko gramofom