odtwarzacz do tidala

Zaczęty przez cdt, Listopad 16, 2017, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Moje doświadczenie z takimi odtwarzaczami jest bardzo liche . Miałem pionera n-30 . To bardzo ale to bardzo przeciętne urządzenie . Żeby nie powiedzieć że słabe . Metaliczne suche pozbawione wyrazu granie .
Nie oczekuje wiele . Ale jednak fajnie jak by to grała chociaż o połowe gorzej od CD .
Coctail Audio x 30 da radę ? . A może x35 ? Czytałem że ma jakieś pre phono na pokładzie . Oczywiście słabizna ale było by się czym pobawić :) .
Jak powieliłem temat to sory i przenieście .

McGyver

A  bo należało Pioneera potraktować tylko jako transport i podłączyć go pod jakiś dobry DAC.
A ja z kolei mam ochotę wziąć na warsztat Denona DNP-730AE, ma fajny konwerter. Jakby mu zrobić porządną lampową analogówkę i porządne zasilanie do tego to by zagrało. Ale na razie go nie kupię do eksperymentów bo chwilowo jestem bezrobotny (ale roboty nie szukam bo to tylko kwestia czasu).

cdt

Cytat: McGyver w Listopad 16, 2017, 20:12A  bo należało Pioneera potraktować tylko jako transport i podłączyć go pod jakiś dobry DAC.
Uczę się na błędach . Powoli ale uczę :) .

cdt

Czyli takie cudo w cenie filipka z Holandii załatwi mi sprawę :) . A jak będę miał wenę to mi go zlampizujesz i będzie lepsiejszy :) ?? .

tomasz_pianista

A czy taki najprostszy google chromecast nie wystarczy do przesłania muzyki do DAC? Nie mam tego urządzenia, ale tak chyba byłoby najprościej.

Dla mnie te modele które podałeś są niepotrzebnie zbyt wielofunkcyjne. A jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

A, tylko ten chromecast to ma chyba tylko mini jacka. Może lepiej coś z wyższej półki.
Grupa ratowania poziomu.

cdt

Ten denon mi się podoba bo to kombajn z antenkami .Nie musiał bym korzystać z laptopa czy telefonu . Bo ja tępak jestem w tych nowoczesnych technologiach

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 16, 2017, 20:18
Czyli takie cudo w cenie filipka z Holandii załatwi mi sprawę :) .
Na to wygląda.
CytatA jak będę miał wenę to mi go zlampizujesz i będzie lepsiejszy :) ?? .
Chyba raczej jak ja będę miał wenę. I nie będzie "lepsiejszy". Będzie znakomity.

cdt

Cytat: McGyver w Listopad 16, 2017, 20:39Chyba raczej jak ja będę miał wenę.
No to czekam na Twoją wenę . A ja poszukam może jakiś używany udało by się wyrwać :)

McGyver

 No to wyrywaj. Wena przyjdzie jak ją wspomóc złocistym trunkiem z pianką na dwa palce  :D

cdt

Negocjuję ze sklepem denona . Nóż widelec coś opuszczą  :) Urzywanych nie ma . Jeden na jebeju za tysiaka bez pilota .

MAC

Na uj pilot?
Tablet albo telefon.

cdt

Cytat: cdt w Listopad 16, 2017, 20:24Bo ja tępak jestem w tych nowoczesnych technologiach
Cytat: masza w Listopad 16, 2017, 21:27Na uj pilot?
Tablet albo telefon.
Znaczy się nie potrzebny ten pilot :)

MAC

#12
Cytat: cdt w Listopad 16, 2017, 20:24Ten denon mi się podoba

Cytat: cdt w Listopad 16, 2017, 21:18Negocjuję ze sklepem denona

Ale wiesz, że Tidal nie wspiera Denona?
Przynajmniej Denon o tym nic nie pisze a i na liście sieciówek TIDALa tez nie widzę Denona.

http://tidal.com/pl/download

A nie. Jest tylko jakoś dziwnie. HEOS by Denon?  :o

Lepiej upewnij się u sprzedawcy przed zakupem.



cdt

Jutro się dopytam o tego Tidala . A w między czasie znalazłem takie pudełko magiczne . Pawłowa Firma
https://www.criterionaudio.com/product/moon-180-mind-ex-demo/

cdt

To jeszcze Wam zawrócę w głowie . Podpytałem się na FB . Dostałem taką odpowiedz : Mam go,odtwarza flaki z tidala przez aplikacje w telefonie bubleUpNp
Takie strumieniowanie przez tą aplikacje będzie w takiej samej jakości jak by miał wsparcie tidala ?
I jeszcze jedno . Znalazłem też yamache w tej cenie http://allegro.pl/nowosc-odtwarzacz-strumieniowy-np-s-303-kielc-i7037160468.html .
Tu już jest wszystko z tym wsparciem . Mac jak byś mógł zerknąć na ten odtwarzacz . Jak gorszy to będę rozkminiał tą aplikacje .
Słaba się w cyfrowym swiecie czuję :(

MAC

Cytat: cdt w Listopad 17, 2017, 07:15Mam go,odtwarza flaki z tidala przez aplikacje w telefonie bubleUpNp
Aplikacja w telefonie to tylko aplikacja sterująca (pilot). Pliki odtwarza odtwarzacz nie telefon.
Znaczy, że odtwarzacz ten może grac Tidala.

MAC

Yamaha też będzie dobra do Tidala.

Pytanie pozostaje czy zaakceptujesz dźwięk z takiej Yamahy czy Denona.
Tidal jest ok jeśli chodzi o materiał źródłowy natomiast czy to dobrze zagra czy wyjdzie kaszanka decyduje DAC/stopień analogowy odtwarzacza.
Grzebać w takich klockach i je lampizować moim zdaniem nie ma sensu. Sens jest w kupnie zewnętrznego DACa.

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 17, 2017, 07:15Mac jak byś mógł zerknąć na ten odtwarzacz .
Ciężko znaleźć, ale dokopałem się na japońskiej stronie. Tam jest kość Burr-Browna 1791, gorsza od tej w Denonie.

Stefan2s

Denona DNP-730AE byłby może i ok, gdyby nie brak wyjścia coaxial i usb, jest jedynie toslink. W moim wypadku odpada ze względu na stosowanie zewnętrznego daca. Brałem też pod uwagę Auralic Mini /trzeba mieć ipada, nie działa z tabletami androida, ma za to kuszącą możliwość instalacji dysku ssd/, Bluesound node 2 - ten ma toslink i coax, SOTM sms 200 - tylko usb, itd. W cenie do 2500 ciężko coś znależć bez znaczących kompromisów. Pozostaje wierny MacBook Pro + Audio-gd 7.32 via usb lub toslink, airplay. Do Tidala wystarczy zainstalować aplikację...
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

McGyver

Cytat: Stefan2s w Listopad 17, 2017, 09:37jest jedynie toslink.
Niewielki problem, coaxiala można łatwo doinstalować, lub też usunąć toslinka i wstawić w jego miejsce coaxiala.

McGyver

Cytat: masza w Listopad 17, 2017, 07:43Grzebać w takich klockach i je lampizować moim zdaniem nie ma sensu.
Ale wiesz że nie ma obowiązku robić tego w stylu "wronie gniazdo a'la Fikus"? Można i należy zrobić to estetycznie.

cdt

 :-[
No to ja już nic nie wiem .
Taką odpowiedz dostałem ze sklepu denona
Dzień Dobry,
Jeśli ma Pan urządzenie marki Apple to może Pan strumieniować muzykę z aplikacji Tidal (i innych) przez połączenie airplay.
Sam odtwarzacz niestety nie ma możliwości połączenia z Tidal.

Pozdrawiam,
Daniel Kwiatkowski
Specjalista ds. E-commerce


Ale rozumiem że tą yamahe mimo ze sote jest gorsza będe mógł podłączyć pod jakiegoś sensownego daka jak się ogarnę . Wtedy ważna będzie ta kość czy tą rolę przejmie już zewnętrzne urządzenie ?

cdt

Cytat: Stefan2s w Listopad 17, 2017, 09:37W cenie do 2500 ciężko coś znależć bez znaczących kompromisów.
A w cenie do 3 koła . Tylko nie pionera bo go miałem i nie wytrzymam z tym dżwiękiem do czasu zakupu daca . A to może potrwać

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 17, 2017, 09:46rozumiem że tą yamahe mimo ze sote jest gorsza będe mógł podłączyć pod jakiegoś sensownego daka jak się ogarnę . Wtedy ważna będzie ta kość czy tą rolę przejmie już zewnętrzne urządzenie ?
Zewnętrzne urządzenie, ale wtedy liczy się bardzo jakość sygnału  na wyjściach cyfrowych Yamahy. Na przykład ostatnio testowałem Cocktail Audio X50, bardzo wygodne. Ale dźwięk z mojego stareńkiego CD transportu podłączonego do tego samego DACa (he Protagonist Mk2) i tak był lepszy. I nie jest to kwestia kiepskich plików z sieci, bo porównywaliśmy na tym samym materiale, płyta CD i pliki zripowane z tejze płyty.

MAC

Cytat: cdt w Listopad 17, 2017, 10:02A w cenie do 3 koła .

Linn Majik (s/h). Nawet bez DACa gra bardzo przyzwoicie a jeśli chodzi o sterowanie nim (aplikacja Kazoo) to o lepszą ciężko.