Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

lolo2

Cytat: muda44 w Maj 15, 2018, 18:47Jest , wygrzewa się ...


No i jak sprawuje sie ta  "lampka nocna"?  Jest zdecydowana roznica w stosunku do denona i glosnikow z takiego pulapu? Warto placic dwa razy wiecej za ten wzmacniacz?
Czy to jednak na wyrost?

Z ciekawosci raczej pytam. Bo nie jesten fanem stereo i raczej nie kupie wzmacniacza za 10 tysi.

muda44

Jak to lampka , świeci ;)

Denon kosztował 10000zł , Triode 25 - 13900 z DAC więc nie jest to x2 ;)
Ceny standardowe , producenta .
Słychać bzyczenie trafa , głośność startuje nierówno . Wykonanie dobre  ale to nie Denon ;)

Jak gra ?
To najbardziej rozdzielczy i różnicujący dźwięki wzmacniacz jaki miałem .
Każdy dźwięk ma inną barwę , rozdzielczość , tonację . Niektóre dźwięki które znałem jako pojedyncze okazuje się że składają się z różnych wybrzmień . O niebo lepszy od Lebena 300F ale i też od Accuphase E-408 czy kosztującego 34 000zł Gryphona Atilli .
Bas potężny ale zróżnicowany , największy ze wszystkich wzmacniaczy jakie miałem .
Nie wiem czy jest wygrzany bo ponoć kilka razy grał ale nie leży mi to granie . Lubię rozdzielczość bo to dla mnie coś czym powinien się wyróżniać droższy sprzęt , świetne jest to różnicowanie ale wokale gdzieś schowane jak za mgłą , kartonowe . Im głośniej tym gorzej .
Póki co zmieniłem interkonekt i obróciłem kabel zasilający w listwie . Jest lepiej i grzeję ...

Denon gra szybciej , zwinniej , jaśniej . Skupia się na rytmie , ma mniej powietrza i gorszą rozdzielczość .Upraszcza wybrzmienia , ma mniej basu a ten skupia się na stopie a nie jak tu na wypełnieniu i potędze .
Nic nie burczy i głośność startuje równo - na 2 egzemplarze jakie miałem .



lolo2

#52
To zostaje lampa czy jeszcze cos bedziesz kombinowal?

Denka 2020ae jeszcze idzie wyrwac uzywanego za 5000+  lub w podobnej cenie nowego cayan a55tp.
Chyba wypozycze cayan aby zobaczyc co to wogole jest lampa, jak to sie zachowuje, gra.

Wzmacniacz lampowy kojazy mi sie z muzyka w samotnosci ze szklaneczka czegos mocniejszego w reku. :)

Mam nadzieje ze komary o ta lampe sie nie zabina? Zwarcia nie zrobi? hehe

tomekkk1

#53
Cytat: muda44 w Maj 15, 2018, 21:07głośność startuje nierówno

Tu akurat przyczyna jest dobrze znana i niestety...

...bardzo tania - niebieski Alps się kłania :(


Część budżetu, która mogłaby pójść na lepszy "potek" poszła chyba w pilota - ten to spory klocek, którego tak łatwo nie "wchłonie" kanapa ;)


Cytat: muda44 w Maj 15, 2018, 21:07Denon... ...głośność startuje równo

Tu przyczyna jest ledwo znana, choć warta wzmianki - w Denonie również siedzi Alps, ale znacznie lepszy, malachitowy ;)


muda44

Cytat: lolo2 w Maj 15, 2018, 21:29
To zostaje lampa czy jeszcze cos bedziesz kombinowal?

Denka 2020ae jeszcze idzie wyrwac uzywanego za 5000+  lub w podobnej cenie nowego cayan a55tp.
Chyba wypozycze cayan aby zobaczyc co to wogole jest lampa, jak to sie zachowuje, gra.

Wzmacniacz lampowy kojazy mi sie z muzyka w samotnosci ze szklaneczka czegos mocniejszego w reku. :)

Mam nadzieje ze komary o ta lampe sie nie zabina? Zwarcia nie zrobi? hehe

Nie wiem czy zostanie lampa i czy zostanie ta lampa . Póki co wygrzewa się i póki co nie dogaduje się z kolumnami .




muda44

Unison Triode 25 nie nadaje się do Heco Aurora 1000.
To bardzo rozdzielczy i różnicujący wzmacniacza ale prawdopodobnie nie daje sobie rady z przebiegiem charakterystyki impedancji kolumn przez co przysiada na wyższym basie i niższej średnicy .

lolo2

To teraz co? Inna lampa czy tranzystor? MusicalFidelity moze? Czytalem gdzies opinie ze do heco pasuje.

muda44

Cytat: lolo2 w Maj 19, 2018, 10:12
To teraz co? Inna lampa czy tranzystor? MusicalFidelity moze? Czytalem gdzies opinie ze do heco pasuje.

Lampa raczej nie . Są teraz w dwóch miejscach Audio Research VSI75 w dobrej cenie ale skoro ten ma jakiś problem z impedancją kolumn to inny prawdopodobnie też będzie miał . Do tego Audio Research nie należy do bezawaryjnych urządzeń no i miało być tanio i dobrze :)

Musical Fidelity ? Jak widzę co jest w środku to nawet słuchać nie chcę .

Dzisiaj przywiozłem takie pudło .





marekw 76

Cytat: muda44 w Maj 19, 2018, 19:22Dzisiaj przywiozłem takie pudło .

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 20:49Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:07

    W pewnym momencie powiedziałem sobie STOP !

Eeeeee, już to kiedyś słyszałem od Ciebie ;)

A nie mówiłem? :) To się nigdy nie skończy! :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Kejup

Coś w tym jest :-)
Marcin jak już tak testujesz to może Anthem Integrated 225?
Mogłem go kiedyś kupić w fajnej cenie ale przegapiłem oferte (wakacji itd.).

lolo2

#61
Mialo byc stop, a swiruje nawet z kolumnami za 3kola hehe...

Czemu nie wrocisz do denona 2020ae i go zostawisz?


Rzeczywiscie zes pudlo przytargal...

muda44

Cytat: marekw 76 w Maj 19, 2018, 22:44
Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 20:49Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:07

    W pewnym momencie powiedziałem sobie STOP !

Eeeeee, już to kiedyś słyszałem od Ciebie ;)

A nie mówiłem? :) To się nigdy nie skończy! :)


I tak od 1987r :)
Dlatego też szukam gotowego wzmacniacza który by mnie nie kusił do modyfikacji bo już mam pomysł na jeszcze głębszą ingerencję w C356BEE .
Ale to znowu zakup drugiej sztuki do porównań i miesiące testów
No nie chce mi się :)


Cytat: Kejup w Maj 20, 2018, 02:49
Coś w tym jest :-)
Marcin jak już tak testujesz to może Anthem Integrated 225?
Mogłem go kiedyś kupić w fajnej cenie ale przegapiłem oferte (wakacji itd.).

Kiedyś rozważałem jego zakup a był czas że nowe były po 4500zł . Ale ani nie jest lepiej wykonany ani też lepiej nie gra od PMA-2020AE .
Takie porównania robił mój kolega .
Jak chcesz iść do przodu to zainwestuj w lepsze źródło . Obecny player jest dobry ale jak Ci kiedyś mówiłem odstaje poziomem od Twojego wzmaka .



Cytat: lolo2 w Maj 20, 2018, 08:01
Mialo byc stop, a swiruje nawet z kolumnami za 3kola hehe...

Czemu nie wrocisz do denona 2020ae i go zostawisz?


Rzeczywiscie zes pudlo przytargal...

Kolega nie przeczytał uważnie ;)
STOP wydawaniu dużych pieniędzy a że trafiłem na te kolumny i są takie dobre szukam do nich wzmacniacza .
Takiego w którym nic nie będzie burczeć , bzyczeć i da się słuchać cicho - precyzyjnie ustawić głośność do bardzo cichego słuchania .
To ile kosztują nie ma znaczenia bo jak widać im lepszy wzmacniacz tym grają coraz lepiej i się nie poddają .

Do Denona zamierzałem wrócić ale NOWA sztuka okazała się sprzętem dużo używanym , poobijanym i porysowanym . Niedawno był używany za 5500zł i stał z 3 godziny .
To jest dobry kierunek ale za tego Accuphase E-260 dałem 2000zł więcej . Wzmacniacz roczny , na gwarancji i w stanie fabrycznym . To jest cena bardzo okazyjna , stąd też od razu po niego pojechałem . W tej cenie nic na nim nie stracę przy ewentualnej odsprzedaży i ot to w tym chodzi ;)

Trafo bezgłośne , perfekcyjna regulacja głośności , ładna budowa , wygląd i brzmienie ...



lolo2

Mysle ze dobze zrozumialem  :)

Zreszta zobacz posty od pierwszej strony. Najpierw Nad356bee, potem denon2020ae potem Lampa za ponad dyche a teraz Accu  gdzie wpiszesz w allegro i wyskakuja ceny 17 000zl   Na "chlopski rozum", gdzie ten "STOP"? i do czego to zmierza?   Hehe..    i to jeszcze z takimi kolumnami....    zaraz w ruch pojda monoblocki a potem mcintosh (albo odwrotnie).

Oczywiscie nie traktuj na powaznie to co pisze,  wiekszosc to luzne zarty.   A twoje przeboje z heco nawet fajnie sie czyta.

kapusta7

Muda, ten pma 2020 za 5500 nie został sprzedany, facet się rozmyślił i zdjął aukcje.

muda44

Cytat: lolo2 w Maj 20, 2018, 10:39
Mysle ze dobze zrozumialem  :)

Zreszta zobacz posty od pierwszej strony. Najpierw Nad356bee, potem denon2020ae potem Lampa za ponad dyche a teraz Accu  gdzie wpiszesz w allegro i wyskakuja ceny 17 000zl   Na "chlopski rozum", gdzie ten "STOP"? i do czego to zmierza?   Hehe..    i to jeszcze z takimi kolumnami....    zaraz w ruch pojda monoblocki a potem mcintosh (albo odwrotnie).

Oczywiscie nie traktuj na powaznie to co pisze,  wiekszosc to luzne zarty.   A twoje przeboje z heco nawet fajnie sie czyta.

A jednak niedokładnie ;)
Ma być taniej ale nie poniżej pewnego poziomu jakościowego , funkcjonalnego , brzmieniowego i wizualnego .
Znowu się czepiasz tych kolumn a ja je wolę niż inne kilka , kilkanaście razy droższe które miałem .
Pisałem że za E-260 dałem 2000zł więcej od " nowego " Denona a ten kosztował 8500zł .
17000zł bym za niego nie dał , to już poziom używanego E-270 . Natomiast nowy E-260 kosztuje 19000zł a te za 17000 to ex demo ze śladami używania po iluś tam odsłuchach czy wypożyczeniach .

Maca nie kupię , tak jak Ayona , Naima , Krella itd ;)


Cytat: kapusta7 w Maj 20, 2018, 10:41
Muda, ten pma 2020 za 5500 nie został sprzedany, facet się rozmyślił i zdjął aukcje.

Rozmawiałem z nim telefonicznie . W rozmowie wyszło że zanim go kupił czytał moje o nim opinie a ja go przekonywałem ze szkoda go sprzedawać .
Gdybym 2h wcześniej nie kupił " nowego " to być może już by u mnie stał :)
Czułem coś że ten nowy to jakiś wałek i nawet myślałem żeby od razu tego brać ale po kilku godzinach zniknął z aukcji więc nawet już nie dzwoniłem .

lolo2

I jak?

Accu zostaje? Juz sprzedany?  Czy narazie dales sobie spokoj?

Jak w porownaniu do denka? Czuc ta roznice cen, (nowych) i klasy w dzwieku?

Na olx jest uzywany denon 2020 od max volume.

muda44

Cytat: lolo2 w Maj 23, 2018, 20:46
I jak?

Accu zostaje? Juz sprzedany?  Czy narazie dales sobie spokoj?

Jak w porownaniu do denka? Czuc ta roznice cen, (nowych) i klasy w dzwieku?

Na olx jest uzywany denon 2020 od max volume.

Zastanawiam się pomiędzy 356BEE  z modem i E-260.
E-260 gra najlepiej co nie dziwi patrząc na cenę . Jest dociążenie , barwa , niesamowita głębia - przestrzeń .Dynamika i plastyka. Chociaż NAD lepiej radzi sobie przy dużych poziomach głośności .
O wykonaniu i działaniu pisać nie trzeba chociaż brakuje jak to w Accu możliwości włączenia / wyłączenia pilotem .
Z CXN i  Spotify gra super ale nie odpowiada mi granie z transportu CD + CXN jako DAC  .
Przy poprzednich wzmacniaczach przewaga płyt z transportu była ewidentna .
Albo odpuszczę płyty , albo kupię odtwarzacz CD .
Ale tu jest jeszcze trudniej .

Tak , wiem. Miało być taniej :)

Denon miażdży wymienione tu wzmacniacze mocą . Wręcz rozrywa kolumny .
Najlepiej wykonany i najmocniejszy ale to nie jest wzmak grający finezyjnie , z klasą .  Nie dla melomana i kogoś kto chce odpocząć i zagłębić się w muzyce .
Skupia się na uderzeniu , szybkości , mega dynamicznym graniu . Nieco zapomina żeby na chwilę zwolnić  i dopieścić wybrzmienia .

Czy warto ?
W moim przypadku tak ale nowy Denon vs nowy Accu , to zależy od finansów . Jest lepiej pod każdym względem jeśli mówimy o klasie grania ale to nie jest 100% lepiej . To jest poziom gdzie za ciut lepiej zaczynają się ogromne kwoty .


lolo2

Accu zostal?

muda44

Cytat: lolo2 w Maj 29, 2018, 21:08
Accu zostal?
Zostają obydwa , jak się pogoda popsuje chcę posiedzieć przy NADzie i zobaczyć ile jeszcze się da  z niego wycisnąć a póki co testuje kolejny odtwarzacz Accuphase jako transport .

Kejup

Ooo to czekam z niecierpliwością na to czy uda Ci się jeszcze coś z Nada wycisnąć :-)

muda44

Cytat: Kejup w Maj 31, 2018, 00:23
Ooo to czekam z niecierpliwością na to czy uda Ci się jeszcze coś z Nada wycisnąć :-)
Już sam możesz więcej wycisnąć dając mu porządną sieciówkę i/albo wymieniając gniazda na WBT -0708Cu a " blaszki " zmieniając na Kimbera , najlepiej po żyle 4TC.

Ale my tu o kolumnach .
Aurory 1000 zostają ze mną na długo . Kolumny te mimo niskiej ceny zasługują na jak najlepszą elektronikę chociaż zdaję sobie sprawę że mało kto podepnie je pod coś droższego a szkoda .


McGyver

Same gniazda będą kosztować ~500zł. Prawie połowa ceny tego wzmacniacza na rynku wtórnym: http://allegro.pl/wzmaciacz-nad-c356-bee-i7229302430.html.
Rozważyłbym miedziane CMC. Nie mają jeszcze tak wywalonych cen jak WBT, Cardas czy Furutech.

Kejup

Sieciówkę wzmak jak i cd na pewno dostaną :-)
Co do reszty to może kiedyś ale na chwilę obecną jestem zadowolony z tego co mam i nie wiem czy mi się chce kombinowac.
Tak jak pisałem wcześniej może jeszcze sprawdzę Celany u siebie i pass :-)

McGyver

Cytat: Kejup w Maj 31, 2018, 11:25
Sieciówkę wzmak jak i cd na pewno dostaną :-)
Co do reszty to może kiedyś ale na chwilę obecną jestem zadowolony z tego co mam i nie wiem czy mi się chce kombinowac.
Tak jak pisałem wcześniej może jeszcze sprawdzę Celany u siebie i pass :-)
Wpadnij do mnie posłuchać nowych monobloków lampowych.