Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Dobra wkładka. Takie mam pierwszego wrażenia.  Tylko czy znowu nie będzie najlepsza w klasyce... :D

vasa

Cytat: wojtek41 w Marzec 07, 2018, 22:07
Dobra wkładka. Takie mam pierwszego wrażenia.  Tylko czy znowu nie będzie najlepsza w klasyce... :D
Będzie [emoji39][emoji41]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41


vasa

Moim zdaniem z wkładek MC tylko Dynavector jest bardziej do "nie klasyki"
Jednak do łojenia, gdzie dynamika jest kluczowa, 10x większe napięcie wyjściowe MM-ek ma znacznie.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: vasa w Marzec 07, 2018, 22:35Moim zdaniem z wkładek MC tylko Dynavector jest bardziej do "nie klasyki"

a w ucho chcesz?   ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

W końcu zawitał Accuphase. Zobaczymy co z niego za twardziel  :)
Na pierwsze starcie  E. Vedder.

Michał


wojtek41


Michał

Brawo Ty  :np:
A fotki gdzie?  >:(

wojtek41

Dzięki  :np:
Troszkę mocy dobrze zrobiło Tannoyom.  ;)

dino

Cytat: McGyver w Marzec 05, 2018, 21:12Tu jest gorszy przypadek wandalizmu:

Ważne, że kondensator prawilny  8)
A podłączenie - cóż kto tam dzisiaj patrzy na ESR.

Michał


wojtek41

Cytat: Michał w Marzec 08, 2018, 20:55Ale Mizushima zostaje?
Oczywiście. Ma dożywocie, moje lub jej  :D  Poniżej szybki pstryk z szybkiego ustawienia :)

Michał

A czyli to wersja bez V metrów. No i jak Ci Wojciechu śpiewa ten Japończyk?

wojtek41

W sumie ( jak prawie zawsze ) trafił się przypadkowo :D Dopiero dziś dotarł więc troszkę więcej będę mógł napisać po 2, 3 dniach. To nie jest lampa co słychać, ale dźwięk ma całkiem fajny. Musze się przyzwyczaić do takiej prezentacji. Jak pisałem, na pewno pomogło więcej mocy Tannoyom, grają lepiej z większym wykopem i chyba większym detalem. Najważniejszy jest dla mnie przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Jutro mam zamiar dokładnie go przetestować. Zobaczymy...
Aha. Stan Accu - igła  :)

wojtek41

Ważna sprawa. Accuphase nie pojawił się aby zastąpić lampę. Jest tylko jako dodatek do zabawek  :D

rudy-102


wojtek41

Ale jak, bo nie kumam  :o

vasa

Cytat: elem w Marzec 08, 2018, 08:16
Cytat: vasa w Marzec 07, 2018, 22:35Moim zdaniem z wkładek MC tylko Dynavector jest bardziej do "nie klasyki"

a w ucho chcesz?   ;)
[emoji2][emoji39]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: vasa w Marzec 07, 2018, 22:35Moim zdaniem z wkładek MC tylko Dynavector jest bardziej do "nie klasyki"
Jednak do łojenia, gdzie dynamika jest kluczowa,
Uważasz, że w klasyce jest ważniejszy kontur niż wypełnienie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Marzec 08, 2018, 21:25
Ale jak, bo nie kumam  :o
Za mało gratów w domu i trzeba zapełnić przestrzeń ;).

Taki żarcik.

wojtek41

Cytat: rudy-102 w Marzec 08, 2018, 21:28Za mało gratów w domu i trzeba zapełnić przestrzeń .
Taki tam kaprys starszego człowieczka  ;)   :np:

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41