Hip-hop

Zaczęty przez jajacek1410, Październik 05, 2014, 03:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

   No tak , Dziady -  rock, pop, jazz, blues, nawet metal, a to trzeba z młodymi naprzód iść. Gdzie, ja się pytam, hip-hop? Zwłaszcza polski? Co? Nie słuchamy? Nie znamy? I błąd i d..a.
  Horyzonty  poszerzać trzeba. Dzieci i wnuków się podpytać. Jest masa muzyki świetnej,   tekstów znakomitych,  wykonawców oryginalnych, tylko trzeba poszukać. I nie żyć jak ryba trzonopłetwa, co nie zauważyła, że żaby już wyszły na ląd.
  Na dobry początek - Łona. Świetne teksty, humor, żadnego prymitywizmu z bramy - gość jest w końcu prawnikiem. Poszukajcie, poszperajcie, a zdziwicie się...



A o winylu za czas jakiś.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

merlin1973

Jeden rytm,tak mi sie to kojarzy, co dobre to teksty ;) mozna duzo z nich wyniesc. Raczej muzyka młodych,chociaż mój szwagier w wieku 35lat opowiada o Eminemie,że to król HiP-Hopu. Nie moje klimaty ale chetnie poslucham.:)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Ktoś wygrał winyl L.U.C. "Przekrój". Do tablicy bardzo proszę!

elem

#3
spoko, odtrąbię co trzeba ( o Waitsie też ), tylko się musze jakoś odgruzować.

pierwszy hiphopowy LP jaki kupiłem, to był Stetsasonic "On Fire'. I go nie moge namierzyć po ostatniej przeprowadzce  >:( , a to kawał dobrej energii jest.



wspólczesnie i z Polski - Modulators - wybitna rzecz

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

Ja od jakiegoś czasu katuje często, szczególnie w aucie, Tyler, the Creator i cały Odd Future Squad (młodzi i pełni energii). Świetna muzka. Podoba mi się też ostatnia płyta Pusha T, A$AP Rocky itp.

https://www.youtube.com/watch?v=U7LZvOfHB00

elem

#5
Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2014, 14:00Ktoś wygrał winyl L.U.C. "Przekrój". Do tablicy bardzo proszę!

Gdyby nie konkurs, to ta płyta raczej nie trafiłaby do mojej kolekcji. Ale ciekawość zwyciężyła i zamiast Urbaniaka wybrałem LUCa.
Sprawy techniczne - tłoczenie Optimal , Niemcy. Dwa ciężkie (200gram) krążki, proste, bez żadnych słyszalnych i widzialnych wad. Okładka typu gatefold, ale taka jakich nie cierpię - czyli płyty wkładane od wewnętrznej strony. Koszulki zwykłe, dośc ostry papier bez folii, czyli do wymiany.
Brzmienie - przytargałem CD do porównania, bo coś mi nie pasowało w dźwięku. Ale widać tak to już jest z tym materiałem. CD i LP brzmią identycznie :) Oba formaty tak na 4- w skali do szkolnej 1-6.
Muzyka - dla mnie najlepsze numery to te z Abradabem i nowy "Dziekuję".

Tu jest fajna recenzja, chyba jedna z pierwszych, sprzed ukazania się edycji winylowej:

http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/L_U_C_podsumowal_11_lat_tworczosci,104954.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Elem zabiję! Toć w piątek wziąłem ją ponownie  bo "ktoś" wygrał jakiś czas temu i nic, cisza :)

p.s. W Empiku tym razem stała.


elem

Super! Będzie ciekawe porównanie :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

Zapomniałem dodać, choć słucham praktycznie codziennie w drodze do pracy. Freddie Gibbs & Madlib :).




frywolny trucht

To będzie jedno z bardziejszych poligraficznie polskich wydań. Nie kojarzę w tej chwili nic schludniejszego ze współczesnych wydań. System wyjmowania płyt natomiast rzeczywiście głupi.

Co do realizacji- to hip-hop, pewne rzeczy muszą być. Np. przewalony, dominujący bas. Jak hip-hop bez bum bum? Niektóre dźwięki  dziwnie przestylizowane, albo tak po prostu nagrane. No ale znowu. Taki styl.
Poza tym  gra zwyczajnie dobrze. Dlatego jestem mniej surowy w ocenie: 4+ ( plusik maluni)

Właśnie sobie puściłem:


Przyszedł syn i w jego oczach było coś na kształt podziwu. Tato to ty puściłeś?
:)




SVART

Niesamowity duet Tyler & GGNB, słucham ponownie po ponad roku i nie traci nic na sile przekazu :).


SVART

Świetne, z US :).


SVART

BadBadNotGood & Ghostface Killah ‎– Sour Soul 2015


SVART

Mocne. A za żywą perką wiadomo kto :).


Drizzt

Polecam płyty Noona, poza świetnymi bitami są doskonale nagrane. "Muzyka klasyczna" to już klasyka - polecam wersję instrumentalną z samymi bitami na winylu. Natomiast ubiegłoroczny album "HV/Noon" naprawdę powala jakością nagrania.




Keef98

Z rapu naprawdę lubię tylko to:

SVART

Noon bajka ...dawno temu jeszcze z DJ Twister :).

Drizzt

Cytat: SVART w Marzec 06, 2015, 16:13
Noon bajka ...dawno temu jeszcze z DJ Twister :).

Nie poznałbym go gdyby nie mój syn, tak samo wspomniany Łona, Webber, Eldo, Smarki Smark itd... Takiej muzy nigdy nie słuchałem ale muszę przyznać, że nie cały hip-hop to kicha ;) ale najbardziej w moje nie-hip-hopowe uszy trafia właśnie Noon, kawał z niego producenta i bit makera.

elem

Noon daleko wykracza poza główny nurt. Ostatnia płyta z HV jest kapitalna. Mocny trip.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Zawsze z obawą podchodzę do wydawnictw typu pop/rock/metal + orkiestra symfoniczna. Często się to nie udaje i dostajemy pompatyczny kicz. Hip-hop symfonicznie? Noo, to się nie może udać...

Radzimir "Jimek" Dębski, Miuosh, orkiestra NOSPR i magiczna katowicka sala, to się musiało udać :)
Kupię te płytę, bo to pierwsza znana mi rejestracja koncertu w sali NOSPR wydana na fizycznym nośniku (być może coś przegapiłem). Aranżacje Dębskiego trochę przypominają mi Joe Jacksona z najlepszych czasów wspaniałej płyty Will Power.

Jest kilka filmów z tego koncertu na YT, dobra reżyseria, ładnie wplecione obrazy Katowic.
Na zachętę:

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Ja w ogóle podchodzę z rezerwą do hip hopu. O tym projekcie mówi się juz bardzo dużo. Gatunek powoli trafia na "salony" Miałem okazję posłuchać wywiadu z głównymi postaciami tego przedsięwzięcia w radiowej Trójce. Ale mimo fajnej aranżacji nie podchodzi mi to. Z jednego powodu-wiecznej melodeklamacji i złej dykcji .Ale jestem w mniejszości.Dobrze ,że coś cię dzieje bo po przeczytaniu kilku recenzji i obejrzeniu klipów na YT z ostatniego Opola zwątpiłem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

#21
Zgadzam się Paweł, dla mnie na dłuższę metę melodeklamacje też odpadają, zwłaszcza w rapowych "hitach". Tutaj ginie ta rapowa nuda rytmiczna, jest przykryta fajną instrumentacją.

EDIT: namieszałem, byłem pewien, że wcześniejszy film pochodzi z koncertów czerwcowych, ale obydwa są chyba z wydarzenia marcowego


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Instrumentalnie jest bardziej strawnie. Ale jak dla mnie nadal nie nakręciło mnie bym leciał zaraz po płytę. Niemniej jakieś mainstrimowe wydarzonko to jest :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: elem w Czerwiec 27, 2015, 11:39Kupię te płytę, bo to pierwsza znana mi rejestracja koncertu w sali NOSPR wydana na fizycznym nośniku (być może coś przegapiłem).

:)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Czerwiec 27, 2015, 12:38
Cytat: elem w Czerwiec 27, 2015, 11:39Kupię te płytę, bo to pierwsza znana mi rejestracja koncertu w sali NOSPR wydana na fizycznym nośniku (być może coś przegapiłem).

:)

Tomek ale ja nie do Ciebie z tym tekstem, no coś Ty.

:)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9