Kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe

Zaczęty przez vasa, Listopad 13, 2014, 23:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Mierzyłeś piny z masą?
Minus nie będzie spięty z obudową tweetera?

malg

oba piny z masą  wykazują
  DCR = 0.3 Mohma
  C = 46 pF

więc nie są połaczone z masą

Piterski

Nie wiem czy jedynym sposobem sprawdzenia polaryzacji nie jest zajrzenie do przetwornika.
Ondrej mi coś kiedyś w tym zakresie klarował ale nie pamiętam czy minus był na wejściu czy wyjściu z cewki.

Mam pomysł  ::) zadzwoń do Janka. Kto jak kto ale on się na głośnikach zna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

No wlaśnie chyba najprościej będzie zajrzeć do wnętrza tego gada.......................................Grzegorz to kiedy pijemy ? Oczywiście w celu oblania tego zakupu a nie po to aby się w ordynarny  sposób nachlać :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: miniabyr w Grudzień 15, 2016, 09:45
No wlaśnie chyba najprościej będzie zajrzeć do wnętrza tego gada.......................................Grzegorz to kiedy pijemy ? Oczywiście w celu oblania tego zakupu a nie po to aby się w ordynarny  sposób nachlać :P

Przed nowym rokiem to się nie uda, ale po nowym roku zapraszam - datę ustalimy.
Porównamy też Trebax-y z Isophon-ami KK 10 (mam te od Ondreja, swoje i swoje inne, ....)
Ciekaw jetem Waszych opinii - postaram się przygotować kilka konfiguracji filtra wysokotonowego

malg


malg

Cytat: Piterski w Grudzień 15, 2016, 08:18
Nie wiem czy jedynym sposobem sprawdzenia polaryzacji nie jest zajrzenie do przetwornika.
Ondrej mi coś kiedyś w tym zakresie klarował ale nie pamiętam czy minus był na wejściu czy wyjściu z cewki.
Na razie nie chcę ich rozkręcać

Cytat: Piterski w Grudzień 15, 2016, 08:18
Mam pomysł  ::) zadzwoń do Janka. Kto jak kto ale on się na głośnikach zna.
Bardzo dobry pomysł - dzięki

Jakub

Zazwyczaj minus jest po lewej stronie, patrząc od tyłu ze złączami skierowanymi w dół.

Poza tym, w tym zakresie częstotliwości, w jakim działają te tweetery, podłączenie jest w zasadzie bez znaczenia.

malg

Cytat: Jakub w Grudzień 19, 2016, 10:37
Zazwyczaj minus jest po lewej stronie, patrząc od tyłu ze złączami skierowanymi w dół.
Dzieki za info

Cytat: Jakub w Grudzień 19, 2016, 10:37
Poza tym, w tym zakresie częstotliwości, w jakim działają te tweetery, podłączenie jest w zasadzie bez znaczenia.
To chyba dlatego nie są w żaden sposób oznaczone.


malg

Nie miałem czasu zadzwonić  do p. Janka w sprawie plusa i minusa
ale jutro to zrobię może on jednak mi coś podpowie.

Nie mogę znaleźć w necie:
  charakterystyki częstotliwościowej Trebax-a,
  ani mojego Axiom 350
  ani schematu zwrotnicy goodmansa (w tym przypadku chodzi mi o częstotliwość podziału)

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, prosze o info, dzięki serdeczne

vasa

Ladies and Gentleman.
Poszukuję kogoś kto potrafi zaprojektować tubę akustyczną.
Rozumie równania opisujące zjawisko i zna wymogi techniczne wykonania takowej.
Jeżeli ktoś z Obecnych może pomóc to zapraszam na prv. Jeżeli znacie kogoś kto mógłby a jest Nieobecny to również proszę o info.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Chcesz zaprojektować jakiś nowy kształt?  Pod konkretne głośniki?  Chyba wszystkie wariacje na temat są w sieci
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Kwiecień 04, 2017, 22:20
Nie.
Chcę zaprojektować budynek.

Będziesz miał głośniki w ścianach?  ;D

vasa

Chcę słyszeć co do mnie żona z drugiego skrzydła szepcze😍

Macie kogoś mądrego?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

O, to grubo  :o.  Trzymam kciuki i wpraszam się na wiechę  8)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Gospodarz wątku Klub Audiofila i Melomana na Audio Stereo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe