Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: Pboczek w Marzec 23, 2024, 09:22Nie ma się co zastanawiać, wymieniać. Ale że taki badziew pakują, niezbyt dobrze świadczy o Lebenie. Bo ile kosztuje lepszy selektor, o którym mowa?
To prawda, sprzedawca wspominał, że selektory to częsty problem tego sprzętu, nie tylko pre, ale również samych wzmacniaczy. 

Ktoś już wcześniej o tym pisał. 

Wymiana w RS28CX to koszt około 700pln w CS600X (wzmacniacz) około 1200pln - bo tam więcej pstryczków. Jak RS będzie się sprawdzał to zastanowię się nad CS. 
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Nie tak mało, a Leben idzie w taniochę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Marzec 23, 2024, 16:18Nie tak mało, a Leben idzie w taniochę.
Smutne, ale prawdziwe.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

 Takie rozkminki mnie naszły.

Posiadam u siebie przedwzmacniacz Leben'a RS28CX, który połączony jest ze wzmacniaczem tejże marki CS600X - pracującym w trybie końcówki mocy.

Zanoszę się z zamiarem kupna lamp KT88 do CS600X.

Pytanie:

Czy po wymianie lamp z EL34 na KT88 będzie odczuwalna zmiana charakteru dźwięku, kiedy CS pełni funkcję końcówki mocy? 

Czy jednak charakter brzmienia systemu będą nadawały nadal lampy z RS28CX?

Z góry dziękuję za informacje.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Może ja się mylę ale lampy EL34 a już KT88 to są lampy mocy, czyli nie rozumiem dlaczego miało by to nie zagrać inaczej, bo że zagra inaczej to raczej nie mam wątpliwości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

KT to zupełnie inne lampy, będzie inaczej. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite