Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 15, 2014, 21:40
Ładne, ładne a co wy na to ??? ;D ;D ;D

Ładny. Szkoda, że nie istnieje :)

spalon

Moja Aria to była wersja bez wbudowanego wzmacniacza , na zewnątrz chyba obydwie wersje wyglądały tak samo .
Do mojej podłączałem pod wyjście słuchawkowe zrobione prze zemnie małe kolumienki głośnikowe z głośników 1,5 Wata do słuchania w nocy co by rodzice śpiący za ścianą nie mruczeli .


merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

............
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

.........
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

........
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 17, 2014, 14:26
........

po co takie fotoszopy wstawiasz ? :-) ktos ma talent do tworzenia wirtualnych sprzetów^^
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Tak mogły by wygladac dziś produkowane magnetofony, bardzo nowoczesne.
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Nie miałbym nic naprzeciw. Wznowienie ich produkcji widziałbym jako o wiele sensowniejsze niż przywracanie kaseciaków.

merlin1973

Dokładnie, wolałbym kupic nowego szpulowca, te bardzo mi się podobają z wygladu. Jeszcze nowoczesna technika w nich i sprzet super. Co nie znaczy,że te z przed 30-40 lat są złe, ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

np. ten.....
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

.....
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Też mam ten problem. Mnie szpula w młodości ominęła szerokim łukiem. No pikne są szpulowce. No piknie grajo. Lepiej jak kaseciaki. Ale nie znając się na mechanice, zawiłych ścieżkach, prędkościach- iść  w ten temat w używkę? W bojaźni jestem.

Yacek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 19, 2014, 00:08
Nie miałbym nic naprzeciw. Wznowienie ich produkcji widziałbym jako o wiele sensowniejsze niż przywracanie kaseciaków.

może dla bardzo niewielkiego grona freaków..... rynek na to byłby żaden, kto wszedłby w taki interes ?
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Myślę,że na całym swiecie by się znalazło kilkuset maniaków co by to kupiło ;) fakt interes by był mały dla takiego kolosa jak SONY ,nikt nic nie robi dziś z samego sentymentu tylko dla zysku. Podobno ktoś jeszcze robi magnetofony szpulowe na zamówienie? Cena od 10tyś $ się zaczyna.
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Jak się zastanowić nieco złosliwie, może nie freakiem, ale można mnie nazwać winylowym hipsterem i takich jednak paru jest :)
Przez niecałe trzy lata włożyłem w płyty winylowe -ostrożnie szacując- 30 tys. i grubo ponad dychę w tor analogowy. Dwa gramofony, wkładki, pre, kable, myjki, folie... Czy rzeczywiście nowy szpulowiec za powiedzmy 4-5 tyś nie znalazłby nabywców? Jakby nie był zabaweczką, to pewne bym kupił. Czy jestem aż tak rzadki i nietuzinkowy? Chciałbym :)

merlin1973

Spokojnie, wielu jest takich jak TY ;) tez troche wydalem kasy ,może nie na winyle ale na CD , sprzet też kosztuje. Nie chce liczyc bo pod wpływem moge sie niepotrzebnie wygadac ;) cena 4-5tys za taki nowy magnetofon była by bardzo dobra i był bym pierwszym ktory by go kupił !!!
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 19, 2014, 16:53
cena 4-5tys za taki nowy magnetofon była by bardzo dobra i był bym pierwszym ktory by go kupił !!!

wielu tak mówi.... a potem niewielu jednak kupuje :-) dla chętnego kupno uzywanego w dobrym stanie - żadna trudność, a jednak nie kupujecie... ta gadka o nowym tylko wymówka :P
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Nowy by pochodził kilka lat bez awarii, a nikt mi nie da gwarancji,że 30letni bedzie sie dobrze sprawował:) oczywiscie duzo jest dobrych magnetofonów i jeszcze pochodzą wiele lat ale czy się na takiego trafi?  ja się nie podejmę naprawy no moze ARIE czy DAME PIK bo proste sa ale bardziej zaawansowane by był problem.
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 22, 2014, 00:29
Nowy by pochodził kilka lat bez awarii, a nikt mi nie da gwarancji,że 30letni bedzie sie dobrze sprawował:) oczywiscie duzo jest dobrych magnetofonów i jeszcze pochodzą wiele lat ale czy się na takiego trafi?  ja się nie podejmę naprawy no moze ARIE czy DAME PIK bo proste sa ale bardziej zaawansowane by był problem.

gramofon kupowałeś jednak uzywany i jakoś nie bałeś się awarii.. :P  samochody kupujemy uzywane (nie każdego stac na nowy) i jakos zyjemy :-)
a do magnetofonów szpulowych to bardziej mechanik się przydaje niż elektronik :-)  dobry sprzęt naprawde rzadko sie psuje...
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Tak masz racje gramofon kupiłem 35letni, skłoniło mnie do tego super stan, niska cena i fajny wyglad. Mogłem kupic nowe Denon DP29,DP 200, Dual-CS 410,Sony-PS IX 300.Ogladałem je wielokrotnie ale ten plastik, brak wygladu zniecheciły mnie. Poprostu plastikowa tandeta.
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 22, 2014, 11:54
Tak masz racje gramofon kupiłem 35letni, skłoniło mnie do tego super stan, niska cena i fajny wyglad. Mogłem kupic nowe Denon DP29,DP 200, Dual-CS 410,Sony-PS IX 300.Ogladałem je wielokrotnie ale ten plastik, brak wygladu zniecheciły mnie. Poprostu plastikowa tandeta.
no właśnie..... i dlatego warto kupić używany, w dobrym stanie i SOLIDNY magnetofon szpulowy, bo podejrzewam że nawet nowe to juz takie by nie były..... made in PRC by było i tyle w temacie :(
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)


wojtek41

#99
Slucham sobie tasm nagranych na Teac A 2300 SX, odtwarzanych na Teac X 10 MK II.
Musze przyznac, ze 2300 SX to jest calkiem fajny magnetofon -)