Oczyszczacz powietrza

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 12, 2020, 09:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Coś trza w temacie zrobić aby wesprzeć mnie w machanie miotełką. Myślę że samo urządzenie nie załatwi tematu ale będzie solidnym wsparciem i oto mi chodź.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Zamówiłeś, Greg? Który model?

GregWatson

Jeszcze nie, szukam punktu zaczepienia. Skoro macie i się sprawdza to nie będę ponownie odkrywał Ameryki. Poczekam jeszcze chwilkę na Wasze propozycje i opinie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

ja nazbieralem punkty na Vitay i wzialem tego Tefala: https://www.tefal.pl/c/INTENSE-PURE-AIR/p/7211003486

dzisiaj przybywa, jak troche pomieli powietrze, to postaram sie cos napisac.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Super. Napisz jak już będzie po pierwszych próbach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Przyjechał Webber! Nie obyło się bez przygód i wręcz aktów wandalizmu. Paczkomat nie chciał wypluć swej zawartości. Po dwóch nieskutecznych próbach odbioru zadzwoniłem na infolinię, gdzie pracują bardzo miłe i doświadczone panie. Po głosie słychać że młode. Czy chętne? Możliwe że tak ;) Zaliczyłem dwie, bo miałem problemy z odczytaniem kodu odbioru jednocześnie prowadząc rozmowę. Ot, głąb ze mnie widocznie jest...

Pani zaleciła zrobić procedurę przy niej on-line. Opukać porządnie narożniki wskazanej przez nią skrytki. Pukałem aż w łokciu coś mi strzyknęło. Na koniec przycisnąć drzwiczki dokładnie na ich środku. Po czym procedura otwarcia. I co? I otwarło się. Pani ma moc zza biurka w sztolycy ;)

Robimy unboxing czy uważacie, że unboxingi robią zboczeńcy, a jeszcze większe zboki oglądają to w internecie? ;) :D ;)

dino

Łukasz po tym pukaniu (dwukrotnym) z tymi pannami to ty się lepiej tak stanowczo nie wypowiadaj  ;D ;D
Jak mieszkasz tam gdzie poprzednio to się filtr na pewno przyda ale czy daje rade z NO2

Kangie

NOXy? Czort wie. Pewnie nie, bo jak niby? Mieszkam tam gdzie wtedy. 55 hektarów Parku Grabiszyńskiego robi robotę. Przynajmniej nie ma smrodu z kopciuchów domków jednorodzinnych albo mieszkańcy domków na Grabiszynku przeszli na paliwo gazowe ;)

Kangie

To jak? Unboxing taniofilskiego Webbera AP 8115?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

Cichy skurczybyk jest. Podkleiłem spód czterema miękkimi samoprzylepnymi "sutkami", co by drgania nie szły na mój - jak to moja babcia mawiała "nakaślik" czyli nocny stolik z szufladą na różaniec i modlitewnik ;)
Fajniej zbudowany niż ten który stoi w pokoju dzieci. Jaki jest naprawdę - czas pokaże.

Kangie

Fotki cz. 2.

Kangie

Fotki cz. 3. - ostatnia

wiki

Daj, proszę, zdjęcie z jakąś paczka zapałek, albo płyta CD aby zobaczyć jakie to duże jest.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Proszę bardzo:
h=395mm
fi 220mm

wiki

Ile to metrów kwadratowych ma obsłużyć?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Piszą że do 25mkw. Drugi model (AP 8400) do 38mkw.

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 15, 2020, 21:28
Piszą że do 25mkw. Drugi model (AP 8400) do 38mkw.
OK, dzięki...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Oczyszczacz dzielnie zasuwa. Niezawodny druh. Filtry w nawiewnikach okiennych wymienione. Te zdjęte czarne jak smoła. Wczoraj wieczorem chciałem troszkę przewietrzyć chatę i natychmiast zamknąłem drzwi balkonowe.

Weekend, koronawirus spowodował, że ulice opustoszały. Samochodów nie ma, a smog i owszem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I taki materiał do podyskutowania. Osobiście daleki jestem od wybielania wpływu aut na atmosferę, ale coś w tym jest, że najprościej ścigać producentów samochodów, a ostatecznie nas kierowców, którzy zapłacimy za te kary dla producentów samochodów.

https://www.youtube.com/watch?v=-ysiGl5WUlA

https://www.youtube.com/watch?v=9_4FzPjqbe8
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Tak się zastanawiam nad zakupem takiego czegoś. Generalnie jest to rura z wiatraczkiem i lampami UV w środku. Powietrze przechodzące przez rurę jest dezynfekowane promieniowaniem.
Podobno zabija wszystko na śmierć.
A nazywa się recylkulator UVG  [emoji848]


[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Jak się oddycha w tym roku? Ktoś zauważył poprawę? Ja nie. W Delhi oddychanie oznacza sytuację, że się wypaliło 25 papierosów. Dziennie. Od urodzenia. Wg WHO 90% ludzkości żyje w zanieczyszczonym powietrzu. Ciekawe, że całkiem fajnie smrodzą samoloty. Biada tym, na osiedlach, na które spada samolotowy smog.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Ja zakupiłem do swego Sharp KC-D40 świeży komplet filtrów i śmiga doskonale. Chińskie zamienniki za 327 zł, oryginalny jeden filtr HEPA jest droższy. W użytkowaniu po miesiącu naprawdę nie widzę i nie czuję żadnej różnicy.
W powietrzu za oknem syf jak zawsze... Sąsiedzi się nie oszczędzają, wszak mamy jeszcze węgla na 200 lat. Oczywiście miejskie wskaźniki pokazują, że jest pięknie i pachnie lasem, więc widocznie w jakimś pechowym miejscu żyję. Wieczorem uchylam okno na 5 minut i filtr mruga wszystkimi lampkami na czerwono.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

#49
Dwa lata temu kupiłem Xiaomi Air Purifier 2. Opisywałem go tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2487.msg172211#msg172211
Spisuje się znakomicie, a w ostatnim czasie kręci wiatrakiem całą dobę zaniedbałem aplikacje na smartfona. Tymczasem sporo się w niej zmieniło, można zapodać polską lokalizację i mamy język polski. Odkryłem to w związku, że przed świętami dotarł chyba bezpośredni następca, który ma trafić jutro do biura i chciałem mu ustawić harmonogram włączania i wyłączania. Nowy model to Air Purifier 3C. 550 zł na allegro. Gabarytowo to jest to samo, inny wiatrak widzę, kręci się w przeciwną stronę, inny sposób wkładania filtra, wbudowana wtyczka. No i wyświetlacz jest. Nowy oczyszczacz jest odrobinę cichszy, ale obiektywnie i ten stary jest z 2m niesłyszalny. Oczywiście w trybie auto gdy powietrze w domu jest czyste. Wykonanie, spasowanie- perfekcyjne- tak jak i w starym modelu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93