Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY


wiki

Ostatnio kolega kupił sobie zestaw Miflex mkp11 do swoich kolumn:
100, 33, 10, 6.8, 4.7
Poprosił mnie o wymianę.
Ale... ma też przedwzmacniacz lampowy jak mój i tam na wyjściu są 10uF.
To czemu by nie spróbować. Do tej pory miał tam wsadzone Siemens MKV, które wygrały w boju z zielone ruskie k75-10.
To sprawdziliśmy te mkv kontra Miflex.
Miflex okazały się lepsze, bez wygrzania, na pierwsze lutowanie.

Dlatego zachęcam do spróbowania, bo jakoś tak mi chodzi po głowie, że mogą być porównywalne do Mundorf Supreme.
U Ciebie oczywiście inne zastosowanie – zasilanie – ale kto wie.
Kondensatory poszły do kolumn, a kolega robi zamówienie do przedwzmacniacza.

Przy okazji taka historia:
Kolega ostatnimi czasy narzekał, że brak mu wysokich w systemie...
Po wymianie zestawu kondensatorów w prawej kolumnie posłuchaliśmy trochę, jest lepiej, ale cos tu nie gra.
Włączyłem taka płytę testową (kiedyś tworzona na AS), na której jest nagrany materiał mono lewy kanał i następny utwór to samo prawy kanał.
No i ta prawa kolumnę gra jakoś ciszej, jakby wysokich mniej... o co kaman?
Nagle olśnienie, tam jest przełącznik (zakryty po ostatniej wymianie kabli aby nie przeszkadzał), który włącza rezystor obniżający wysokie o 1,5 dB.
No to rozkręcamy kolumnę, przełączamy przełącznik, skręcamy.... i... pojawiły się wysokie w prawej kolumnie.
Najprawdopodobniej przy wymianie kabli przypadkowo ten przełącznik się przestawił.... I taka to oto historia... :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Maj 21, 2019, 08:53Włączyłem taka płytę testową (kiedyś tworzona na AS), na której jest nagrany materiał mono lewy kanał i następny utwór to samo prawy kanał.
Podesłał byś mi skan listy materiału z tej płyty, swój gdzieś schowałem i znaleźć nie mogę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 21, 2019, 09:15Podesłał byś mi skan listy materiału z tej płyty, swój gdzieś schowałem i znaleźć nie mogę.
Namówiłeś mnie.... poszukam. Też gdzieś mi się zapodziała :)
Certyfikat mam... :)
Chciałem nawet ostatnio "odmagnetyzować" system (tak to się mówi?) i nie wiem, który to utwór.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Cytat: wiki w Maj 21, 2019, 08:53Kolega ostatnimi czasy narzekał, że brak mu wysokich w systemie...
Chwała mu za to, że usłyszał ten brak (słuch ma jak nic). Znam człowieka, któremu nie przeszkadzało, że wysokotonówka wypięła się i nie grała. Majstrował i przewód oderwał się od łącza ;)

Piterski

Cytat: wiki w Maj 21, 2019, 09:42Certyfikat mam... :)
Ja też  :), a tak przy okazji to było za czasów Lukarnet jeszcze przed AS.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 21, 2019, 09:55Ja też  , a tak przy okazji to było za czasów Lukarnet jeszcze przed AS.
Tu już było tak dawno, że zapomniałem jak to się nazywało... to były czasy... forum audio!!!
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: rudy-102 w Maj 21, 2019, 08:35Jeśli to zasilanie to czemu nie wziąłeś np. TubeCap-47?
To nie moje kondensatory . Zostały mi wypożyczone . Zamysł był taki ,że wypróbujemy elementy  które Audio note stosuje w swoich najwyższych modelach . I własnie ten Mundorf Supreme jest stosowany w M9;M10
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: wiki w Maj 21, 2019, 10:07to były czasy... forum audio!!!
Koleżeństwo i dużej tolerancji. Pamiętam jak z Markiem Dyba jeździliśmy w różne miejsca Polski słuchać sprzętów z podobnymi jak my "wariatami" ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Maj 21, 2019, 15:24Pamiętam jak z Markiem Dyba jeździliśmy w różne miejsca Polski słuchać sprzętów
Marek jeździ dalej :)

Piterski

Cytat: dino w Maj 21, 2019, 22:42Marek jeździ dalej :)
No ale teraz to jest też jego praca, a wtedy była tylko pasja. Czyli udało mu się połączyć obowiązek z przyjemnością  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Dziś wykonaliśmy test . Przyjechały do mnie kolumny Audio Note E  ze średniej półki cenowej  (tak ok 30k złotych monet ) . Łał moja miłość do brzmienia tych kolumn jest wielka i ogólnie znana  Świetne ,wsysające w muzykę granie ....................ale teraz moi znajomi mogli zrozumieć  i przekonać się nausznie dlaczego  zamieniłem kolumny Audo Note na EV delta . Chyba nie trzeba było mówić . Wystarczyło posłuchać . Nie ma odwrotu  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Pawle - a brałeś pod uwagę "wartość dodaną"w EV ?  ;D ;D ;D
Przecież Ty tam chyba wartość kolumn AN "wmontowałeś"  ;)

miniabyr

No sporo jest z estetyki AN którą przeniosłem do EV . Od tego się nie wykręcę - wszystko co ukręcam na sprzęcie jest "skażone" estetyką AN .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

To całkiem sympatyczna estetyka przecie [emoji3].
Bardzo ładne te paczki AN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

No ale powrotu do tego  plumkania  na kolumnach AN już nie ma . Jak pisałem wcześniej sprawę kolumn mam zamkniętą - cel osiągnięty  . Trochę elementów pozostało mi do wymiany w końcówkach mocy  -to się będzie dziać stopniowo bo parcia już nie mam  choć cel pozostał . Zrobi się . Teraz jest zaje.iście  ,ale przyszły na mnie ciężkie czasy . Szajba w pracy i temperatura za oknem . W zasadzie z powodu temperatury nie słucham muzyki -odpalenie tej moje elektrowni lampowej prowadzi do upieczenia się we własnym sosie . Klimatyzacji nie mam ,słonko opalamoje lokum  przez cały czas i  mam dodatkowo strych nad głową . Koszmar . Czekam na jesień . Nienawidzę  lata jego mać . :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Ja u siebie na górze w jamie gdzie słucham klimę mam. Ale co z tego jak szumi.
Można się bawić wyłączając na chwilę ale ..przez te cholerne upały nic mi się nie chce  >:D >:D >:D

miniabyr

Dziś jest szansa że ffffkońcu  ;) posłucham sobie muzyki bo jest chłodniej . Kurna bez klimatyzacji nie da się u mnie wytrzymać  ,a to przecież dopiero początek lata .  Mam sporo muzyki do przesłuchania i kilka fajnych lamp do wetknięcia . Oj będzie się działo ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

O Pawle , znam to. Moja gmka grzeje się potwornie a do przesłuchania mam kilka rzeczy. Preamp od Yaqina i 3 wkładki Ortofona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Niezła Trójca Ortofona  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Dwa słowa o tym preampie proszę.

miniabyr

#4571
Cytat: miniabyr w Maj 31, 2019, 19:46
Dziś wykonaliśmy test . Przyjechały do mnie kolumny Audio Note E  ze średniej półki cenowej  (tak ok 30k złotych monet ) . Łał moja miłość do brzmienia tych kolumn jest wielka i ogólnie znana  Świetne ,wsysające w muzykę granie ....................ale teraz moi znajomi mogli zrozumieć  i przekonać się nausznie dlaczego  zamieniłem kolumny Audo Note na EV delta . Chyba nie trzeba było mówić . Wystarczyło posłuchać . Nie ma odwrotu  8)
..................cdn . I nastąpił . Właściciel tych pięknych Audio Note  właśnie stał się posiadaczem kolumn Electro Voice Interface D . Po które pojechał do Szwajcarii . Mam fotki na gorąco z krainy Wilhelma Tella -)   A mówiłem że tak będzie . Jeśli wersja tych kolumn jest taka jak moje ,to zwrotnica zostanie skopiowana z mojej (miflex ,duelund i taśmowe cewki ) . Sławek szacun !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 22, 2019, 16:59Właściciel tych pięknych Audio Note  właśnie stał się posiadaczem kolumn Electro Voice Interface D . Po które pojechał do Szwajcarii
Ależ to zaraźliwe cholerstwo.
Chwila nieuwagi i już jesteś pod kontrolą wirusa.
I lekarstwa chyba nie ma :o

:) :D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: LampowY w Czerwiec 16, 2019, 09:36Dwa słowa o tym preampie proszę.

O preampie nic nie wiem, ale jako że cisza w temacie, wtrącę trzy grosze, bo mam wzmacniacz Yaqina. Złego słowa nie powiem. Od ludzi, którzy dłubią w "jankach" od lat, wiem, że majfriendy bardzo się podciągnęli w kwestii zarówno wykonania, jak i wykorzystywanych podzespołów. Mój wzmak ma trafa na specjalnych japońskich blachach, w ogóle solidna konstrukcja. Inna rzecz, że kondensatory i parę innych elementów jeden taki spec od yaqinów wymienił mi na lepsze (Mundorfy Supreme itp.). Ale to w końcu standard, że w chińczykach z czasem się grzebie. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

tomekkk1

Cytat: miniabyr w Czerwiec 22, 2019, 16:59
Cytat: miniabyr w Maj 31, 2019, 19:46
Dziś wykonaliśmy test . Przyjechały do mnie kolumny Audio Note E  ze średniej półki cenowej  (tak ok 30k złotych monet ) . Łał moja miłość do brzmienia tych kolumn jest wielka i ogólnie znana  Świetne ,wsysające w muzykę granie ....................ale teraz moi znajomi mogli zrozumieć  i przekonać się nausznie dlaczego  zamieniłem kolumny Audo Note na EV delta . Chyba nie trzeba było mówić . Wystarczyło posłuchać . Nie ma odwrotu  8)
..................cdn . I nastąpił . Właściciel tych pięknych Audio Note  właśnie stał się posiadaczem kolumn Electro Voice Interface D . Po które pojechał do Szwajcarii . Mam fotki na gorąco z krainy Wilhelma Tella -)   A mówiłem że tak będzie . Jeśli wersja tych kolumn jest taka jak moje ,to zwrotnica zostanie skopiowana z mojej (miflex ,duelund i taśmowe cewki ) . Sławek szacun !

Ale im świetnie w jasnym, stan widzę też niedaleki od gabinetowego  :np: