Dociski i stabilizatory

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 14, 2014, 23:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

No to zwłaszcza mi się podoba  ;D
...natychmiast poprawia dźwięk twojego systemu analogowego. To tak, jakby kupić lepszą  wkładkę lub lepszy przedwzmacniacz gramofonowy... Luksusowe opakowanie to ten sam typ pudełka zwykle używanego do luksusowych zegarków i biżuterii.  ;)
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

To z tej samej bajki co drewineka pod kable i odbojniki do drzwi jako docisk czy nóżki do sprzętu audio tego jak mu tam?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Listopad 24, 2019, 15:01czy nóżki do sprzętu audio
W nóżki do sprzętu jestem w stanie uwierzyć. Szczególnie pod gramofon ma to sens. Podstawki pod kolumny u mnie przyniosły rzeczywiście zmianę, ale wpływu na dźwięk przy zastosowaniu jakiegokolwiek docisku na płytę nie zauważyłem. Prz pogiętych płytach ma to sens bo lepiej siedzą na talerzu, ale to wszystko. Natomiast opis: " poprawia dźwięk twojego systemu analogowego. To tak, jakby kupić lepszą  wkładkę lub lepszy przedwzmacniacz gramofonowy... Poprawia jakość dźwięku w każdym systemie audio. Według mojego doświadczenia powoduje uprzestrzennienie dźwięku i wzmocnienie słabo słyszalnych alikwotów podczas odsłuchu. Zwiększa także "masę" instrumentów" jest na prawdę bajkowy :) .

krisdebowski

koledzy, który z docisków byście polecili: Docisk DYNAVOX VC80 czy DYNAVOX Alu-Carbon PST330 ?  wiem że dociski są tak potrzebne jak połowa rzeczy na które marnujemy zarobione pieniądze ale chciałbym spróbować. Jeden jest z zaciskiem a drugi waży 330g. Grramofon technics sl1500c. czy ten z zaciskami to ma sens jak waży 100 g?

vasa

Cytat: krisdebowski w Grudzień 09, 2019, 21:48
koledzy, który z docisków byście polecili: Docisk DYNAVOX VC80 czy DYNAVOX Alu-Carbon PST330 ?  wiem że dociski są tak potrzebne jak połowa rzeczy na które marnujemy zarobione pieniądze ale chciałbym spróbować. Jeden jest z zaciskiem a drugi waży 330g. Grramofon technics sl1500c. czy ten z zaciskami to ma sens jak waży 100 g?
Jeżeli już to właśnie ten zaciskany.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bazyl3

Odświeżę trochę wątek , mój ostatni zakup to figurka z której zrobiłem docisk ( około 400 g ), wiem że to temat rzeka ale mi się podoba , czy słychać różnice , raczej nie albo ja jej nie słyszę .

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Kupiłem i ja, lekki, dokręcany docisk. Świetnie to działa, najwyraźniej słychać na cieńszych i starszych płytach, ale efekt jest też słyszalny na prościutkich, nowych grubasach. Doskonale wydane piniondze  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomcio

A jakiż to, jeśli wolno zapytać ?

Pboczek

To miał być DYNAVOX VC80, chyba jest, choć brak na nim i pudełku jakichkolwiek oznaczeń. Waży on wg opisu sprzedawcy 78 g i jak na razie nie sprawił kłopotu, a wniósł dużo dobrego do dźwięku.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

To są wszystko dociski z aliexpress:) Najlepiej je kupić bezpośrednio od Chińczyka, ceny na ogół 30-50zł, na allegro przebitka 100%.
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Możesz mieć rację. Na winyle.pl kosztował 110 zł ale chyba każdy kręci swoje.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

No wiadomo, że ktoś musi zarobić i zapłacić podatek. Co nie zmienia faktu, że prowizje są często oderwane.

Dlatego wszystkie drobne przedmioty warto sprawdzić na chińskich portalach, jakieś akcesoria do gramofonu (wagi, docisk, szmatki) są z reguły 2 lub nawet 3 razy taniej. Tylko wysyłka potem idzie na ogół 2-4 tygodnie.
Grupa ratowania poziomu.

tomcio


moon

Cytat: GB w Kwiecień 18, 2019, 19:10A dziś Chińczycy przysłali coś takiego.

GB, a ta stablizacja obrotow faktycznie dobrze sie pokazuje na tym docisku?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB



Cytat: moon w Marzec 23, 2021, 13:34
Cytat: GB w Kwiecień 18, 2019, 19:10A dziś Chińczycy przysłali coś takiego.

GB, a ta stablizacja obrotow faktycznie dobrze sie pokazuje na tym docisku?

Hej, nie wiem jakie miałeś w zamyśle pytanie. Ale odpowiadając literalnie pokazuje się bardzo dobrze.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

#166
Cytat: GB w Marzec 23, 2021, 13:41Hej, nie wiem jakie miałeś w zamyśle pytanie. Ale odpowiadając literalnie pokazuje się bardzo dobrze.

chodzi mi o to, czy to pic na wodę fotomontaż, czy faktycznie kreski "staja w miejscu" przy 33 / 45 rpm.
edit: glupie pytanie, ustawienia na 'kreski' sprawdzalo sie z lampa strobo, jak to dziala tutaj?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 02, 2021, 21:35
To są wszystko dociski z aliexpress:) Najlepiej je kupić bezpośrednio od Chińczyka, ceny na ogół 30-50zł, na allegro przebitka 100%.
Zwykle tak. Ten docisk jednak na ali kosztuje ponad 100 zł.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

Cytat: christo w Marzec 23, 2021, 13:48Zwykle tak. Ten docisk jednak na ali kosztuje ponad 100 zł.

ktory to "ten"? patrzylem na ali dzisiaj i wydaje sie, ze faktycznie 50-60pln nie przekraczaja
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Mam na myśli docisk z tego wpisu
Podeślij link w takim razie
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

no to o innym rozmawiamy, mnie ciekawi, czy odczyt ustabilizowanych obrotow na takim docisku dziala.

np. na takim https://pl.aliexpress.com/item/1005001550897538.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5f393c005OeHNQ&mp=1
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Wiesz co... dość ciężko ustawia się obroty na takim małym krążku. Może to się lepiej sprawdzi
https://pl.aliexpress.com/item/4000218564421.html
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

poki co pytam z ciekawosci, czy ma to racje bytu:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


Pboczek

To jest ten sam za 1/2 ceny.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite