Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Ja bym ten rysunek podpisał inaczej. Wygląd obecnych terenów Polski w przyszłości. Bo co do stałości tych granic czy terytoriów państw to miałbym duże wątpliwości.

Ruszą wędrówki ludów i nic się ze starego porządku świata nie utrzyma.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

W marcu tego roku byłem na pewnej konferencji naukowej poświęconej m.in. zmianom klimatycznym. Naukowcy, planiści, hydrolodzy - oni to wszystko, o czym pisze Lampowy, wiedzą od lat. Wiedzą to także nasi, pożal się Boże, politycy... Ale mają to generalnie w doopie. Nas, nasze dzieci, suwerena, ich to w ogóle nie interesuje.

Ile tam dzisiaj u Was stopni za oknem? U mnie w Lublinie +36 C. Pozdrawiam.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

Są przekazy historyczne że w małej epoce lodowcowej na Bałtyku budowano karczmy . W innych czasach w Polsce uprawiano cenione wina . Człowiek ma mały wpływ na zmiany klimatyczne . Za to na ekonomie ma . Handel emisjami jest lepszy od sprzedaży Inflantów przez pana Zagłobe .

Piterski

Cytat: cdt w Czerwiec 26, 2019, 13:15
[...] Człowiek ma mały wpływ na zmiany klimatyczne.
Przepraszam ale ty w to jeszcze wierzysz? Bo z tym twierdzeniem jest tak jak z teoria płaskiej ziemi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Napisz że jestem głupi wg ciebie po co te eufemizmy . A zakładając że jednak ma większy niż ja wierze to wpływ Europy to jakieś 5-10% . Proponuje że jak masz faze na bycie eko zacznij od siebie . Zrezygnuj z elektryczności i samochodu . Ja nie będę się poświęcał dla eko ideologii

Old Man Kensey

Wpływ oczywiście mamy, można się jedynie spierać o to, jaki on jest w stosunku do naturalnych zjawisk cyklicznych, które są już od człowieka niezależne... Jakikolwiek jednak ten wpływ czynnika ludzkiego nie byłby, to czystą głupotą jest dolewanie benzyny do rozpalonego pieca. A to właśnie bezrozumnie i radośnie czynimy.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: cdt w Czerwiec 26, 2019, 13:21Napisz że jestem głupi wg ciebie po co te eufemizmy .
Widzisz w mojej wypowiedzi słowo głupi ???

Z wyznawcami teorii płaskiej ziemi jest tak, że nie przyjmują do wiadomości naukowych dowodów. Masz przykład z siła Coriolisa.
Więc jeśli już do czegoś pije to do tego, że jest masa dowodów na olbrzymi wpływ nas ziemian na zmiany klimatyczne jakie zachodzą. Jest w temacie o serialach link do ciekawego filmu.

Ja już od dawna jestem nastawiony proekologicznie, a z energii elektrycznej rezygnować nie muszę bo tę można pozyskać w sposób przyjazny dla planety. Wystarczy że użytkuje te energie z głową. Samochód użytkuje tez do oporu nie zmieniam co chwila czyli jak to już dawno ustalono jest to bardziej ekologiczne niż zmienianie auta co 5 lat.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Mała Epoka Lodowcowa padała tutaj już jako argument, ale rozumiem, że będzie w kółko powtarzana? To jeszcze raz. Trwała ok. 330 lat, a średnia temperatura spadła o JEDEN stopień Celsjusza. Tymczasem co my dziś mamy?


"Na skutek szybszego niż zakładano wzrostu emisji CO2 i spadku emisji SO2, przekroczenie progu ocieplenia o 1,5°C nastąpi najprawdopodobniej już około 2030 roku, a o 2°C ok. 2045 roku. To o wiele wcześniej, niż wynikałoby z prognozy z ostatniego Specjalnego Raportu IPCC, który ocenia prawdopodobieństwo ocieplenia o 1,5 °C do 2030 roku na 17% , zaś do 2052 roku na 83%. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę zmiany prądów oceanicznych i temperatury powierzchni oceanów, to istnieje co najmniej 10-procentowe ryzyko, że próg ocieplenia o 1,5°C przekroczymy już do 2025 roku"

"Emitujemy coraz więcej dwutlenku węgla. Po krótkim okresie zahamowania (lata 2014-2016) wzrost emisji CO2 ze spalania paliw kopalnych znów przyśpieszył – w roku 2018 wyniósł ok. 3% (wyemitowaliśmy w sumie 37,1 mld ton CO2 – patrz Emisje CO2 dalej rosną – budżet węglowy 2018). "


stąd: https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/globalne-ocieplenie-bedzie-postepowac-szybciej-niz-sadzimy-348
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

No i czego niby dowodzi twój link ? . Na poparcie mojej tezy też są .


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

https://www.bing.com/videos/search?q=w+parach+gejowskich+rodzi+si%c4%99+wiecej+dzieci&view=detail&mid=6C32B42CF2BC8033EA7B6C32B42CF2BC8033EA7B&FORM=VIRE

A wg profesor Płatek

Prof. Monika Płatek: "W związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w związkach wielopłciowych"

LampowY

Partenogeneza.
Jajo o jajo  ;D

frywolny trucht

No OK, ale co to ma wspólnego ze smogiem, klimatem, globalnym ociepleniem? Chodzi może o seks tak ostry, że czuć swąd palonej gumy?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 26, 2019, 15:48No OK, ale co to ma wspólnego ze smogiem
A ten homar co ma ?

frywolny trucht

Źródło twoich tez na temat globalnego ocieplenia. Wystarczy przeskrollować. Znajdziesz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Wkurwia mnie PIS, wkurwia mnie PO, wkurwia mnie KK (mimo że w Boga wierzę) staram się żyć eco, akceptuje LGBT, zaszczepiłem wszystkie swoje dzieci na wszystko co się dało i jestem zwolennikiem EU oraz jestem za karą śmierci.
Czy już jestem lewakiem czy czegoś mi brakuje?
Bo, że nie jestem prawdziwym Polakiem to już mi wmówiono.

Old Man Kensey

Dzisiejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną o godz. 13:00 wyniosło 24,140 GW. To nowy rekord, zresztą zapewne będzie krótkotrwały... lepsze jest to, że Polska nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie takiej ilości energii i kupuje część (dzisiaj ok. 10%) od innych państw.

Tak to realnie wygląda nasza niezależność energetyczna. Wungiel z Rosji, prund od Niemców. Wstajemy z kolan, buahahaha  :(
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Byłem parę dni temu w Hamburgu. Duże miasto, drugie w Niemczech, większe od Warszawy. Do tego przemysłowe, na horyzoncie mnóstwo dymiących kominów, a powietrze czyste. Tylko wróciłem do domu- kaszel wrócił. Jazda przez miejscowości w Polsce to jazda przez smród o różnych smakach. Hmmm, jakieś ciekawe propozycje ma rząd? Czy dotacje na ekologię są już bezpowrotnie stracone? Jaki procent obietnic wymiany kopciuchów spełniono? Mam w ogóle nie wychodzić z domu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Zawsze można ..do Hamburga. W końcu mamy jewropę  :D

rudy-102

Dzisiejsze.

rudy-102

Tylko, że Hamburg leży prawie nad morzem, a tam zawsze łatwiej o czyste powietrze.
Ale śmierdzące, polskie piece opalane skarpetami to niestety racja.

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2019, 19:44Hmmm, jakieś ciekawe propozycje ma rząd?
Są kary za palenie śmieci? Są, więc trzeba się nie bać i egzekwować zakazy, pisać pisma do posłów i naciskać ich by zmienili przepisy tak by wyeliminować takie sytuacje. Od co można np. zrobić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Listopad 12, 2019, 19:55ylko, że Hamburg leży prawie nad morzem,
Dawid jeszcze trochę i Bydgoszcz też będzie nad morzem ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: rudy-102 w Listopad 12, 2019, 19:52Dzisiejsze.
Zawsze mnie dziwi wygląd tych map przy granicy. Zgorzelec 200 a kilkaset metrów dalej w Goerlitz jest już 42  ;)
W tych niemieckich softu nie robił przypadkiem VW  ;) ;D ;D ;D
A tak na poważnie to od lipca nie palę. I jak wjeżdżam ze swojej wsi do miasta to odruchowo sprawdzam co mi się w aucie fajczy.

rudy-102

Cytat: dino w Listopad 12, 2019, 20:27I jak wjeżdżam ze swojej wsi do miasta to odruchowo sprawdzam co mi się w aucie fajczy.
Miałem podobnie po przeprowadzeniu się z miasta na wieś. :)