Ortofon VERTO

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 03, 2015, 12:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

A bez traf, z samego pre źle gra?
Tak bardzo konieczny jest Ci ten SUT?
Oprócz tego nieszczęsnego za dużego wzmocnienia to słyszysz jakiś progres w brzmieniu z trafami?

rudy-102

Cytat: Titanic w Styczeń 23, 2018, 08:06
Mam Modwrighta LS100 z wbudowanym phono jak na zdjęciach
To gdzie są Lundhlale?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiedziałem jaki masz model i myślałem o PH150.


Titanic

[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

julius-6

Panowie, czy ktoś z Was miał okazję grać z Verto + Nudą, albo Verto + Husarią? Albo chociaż to słynne LAR+Verto?
Rozumiem, że można go użyć do sekcji MM dowolnego preampa?

Gram obecnie z OC9 i Husarią v1, ale jestem przed ostatecznym upgrade'm pre gramofonowego, opcje są takie:
Husariaa v2
Husaria v1 / Nuda Mini + Verto
Ganymede z trafami MC / Ganymede z Verto (zdecydowanie najdroższa opcja)

Będę starał się zorganizować Verto na odsłuch do siebie, żeby zobaczyć, czy jest w stanie z mojej wkładki wycjągnąć coś więcej. Ktoś coś ?

GregWatson

Gram na Ortofon Verto + LAR LPS1 + (Ortofon Quintet Black lub Denon DL-103R). Już sam LAR robił dobre wrażenie ale jak dodasz do tego Verto to jest to już inna klasa dźwięku.

Nie słuchałem ani Nudy ani Husarii.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Titanic

Cytat: julius-6 w Marzec 11, 2018, 14:45
Panowie, czy ktoś z Was miał okazję grać z Verto + Nudą, albo Verto + Husarią? Albo chociaż to słynne LAR+Verto?
Rozumiem, że można go użyć do sekcji MM dowolnego preampa?

Gram obecnie z OC9 i Husarią v1, ale jestem przed ostatecznym upgrade'm pre gramofonowego, opcje są takie:
Husariaa v2
Husaria v1 / Nuda Mini + Verto
Ganymede z trafami MC / Ganymede z Verto (zdecydowanie najdroższa opcja)

Będę starał się zorganizować Verto na odsłuch do siebie, żeby zobaczyć, czy jest w stanie z mojej wkładki wycjągnąć coś więcej. Ktoś coś ?
A skąd jesteś?
Ja grałem verto z nuda i u mnie było chudo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

julius-6

Cytat: Titanic w Marzec 11, 2018, 14:54
Cytat: julius-6 w Marzec 11, 2018, 14:45
Panowie, czy ktoś z Was miał okazję grać z Verto + Nudą, albo Verto + Husarią? Albo chociaż to słynne LAR+Verto?
Rozumiem, że można go użyć do sekcji MM dowolnego preampa?

Gram obecnie z OC9 i Husarią v1, ale jestem przed ostatecznym upgrade'm pre gramofonowego, opcje są takie:
Husariaa v2
Husaria v1 / Nuda Mini + Verto
Ganymede z trafami MC / Ganymede z Verto (zdecydowanie najdroższa opcja)

Będę starał się zorganizować Verto na odsłuch do siebie, żeby zobaczyć, czy jest w stanie z mojej wkładki wycjągnąć coś więcej. Ktoś coś ?
A skąd jesteś?
Ja grałem verto z nuda i u mnie było chudo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wrocław.
Którą Nudę miałeś bo chyba ze 3 były? Każda kolejna ma lepsze zasialanie więc i basu i wypełnienia powinno być więcej.

Greg, LARa słuchałem, choć wówczas na MM i byłem blisko zakupu, ale wtedy w moim systemie wygrał zdecydowanie Haiku Sol MM - bardziej zbalansowane, równe brzmienie, bez takiego podbicia na dole, lepsza góra i scena. Husaria v1 z kolei zagrała jeszcze lepiej niż Sol MM, więc nie sądzę, żeby był sens do LAR wracać.

Interesuje mnie jednak powórnanie grania z Verto do tworów Ahaji, które w mojej ocenie są swego rodzaju referencją w normalnych pieniądzach... a już na pewno znakomitym punktem odniesienia.

Titanic

Cytat: julius-6 w Marzec 11, 2018, 15:01
Cytat: Titanic w Marzec 11, 2018, 14:54
Cytat: julius-6 w Marzec 11, 2018, 14:45
Panowie, czy ktoś z Was miał okazję grać z Verto + Nudą, albo Verto + Husarią? Albo chociaż to słynne LAR+Verto?
Rozumiem, że można go użyć do sekcji MM dowolnego preampa?

Gram obecnie z OC9 i Husarią v1, ale jestem przed ostatecznym upgrade'm pre gramofonowego, opcje są takie:
Husariaa v2
Husaria v1 / Nuda Mini + Verto
Ganymede z trafami MC / Ganymede z Verto (zdecydowanie najdroższa opcja)

Będę starał się zorganizować Verto na odsłuch do siebie, żeby zobaczyć, czy jest w stanie z mojej wkładki wycjągnąć coś więcej. Ktoś coś ?
A skąd jesteś?
Ja grałem verto z nuda i u mnie było chudo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wrocław.
Którą Nudę miałeś bo chyba ze 3 były? Każda kolejna ma lepsze zasialanie więc i basu i wypełnienia powinno być więcej.

Greg, LARa słuchałem, choć wówczas na MM i byłem blisko zakupu, ale wtedy w moim systemie wygrał zdecydowanie Haiku Sol MM - bardziej zbalansowane, równe brzmienie, bez takiego podbicia na dole, lepsza góra i scena. Husaria v1 z kolei zagrała jeszcze lepiej niż Sol MM, więc nie sądzę, żeby był sens do LAR wracać.

Interesuje mnie jednak powórnanie grania z Verto do tworów Ahaji, które w mojej ocenie są swego rodzaju referencją w normalnych pieniądzach... a już na pewno znakomitym punktem odniesienia.
Nuda od Blackholusona Krzycha pożyczona nie wiem który model, wymienialiśmy się On u Siebie Nuda/ Verto był zadowolony, ja u mnie nie....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krzysiek

Julius ja mam Nudę II zrobioną przez konstruktora Krzysztofa, tj. kolegę ahaja.
Verto + Nuda MM grało u mnie świetnie (wkładka Benz Micro Ace SL).
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=919.msg174544#msg174544

Miałem też Husarię na testach i z tego co pamiętam, to sekcja MC na tyle fajnie tam chodzi, że nie wiem, czy Verto byłoby potrzebne. Nuda MM + Verto zagrało lepiej, niż sekcja MC Nudy.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

tomasz_pianista

U mnie Nuda II z innym SUT - Denon Au-320. Do kupienia poniżej 1000zł, bardzo wysoko ceniony model. Można dwie wkładki podpiąć, do tego dwa nastawy 40 ohm (pod Denon 103 i 301) i 3ohm (dla wkładek Ortofona).

Dźwiękowo na plus wobec sekcji MC, w każdym aspekcie. Nie jakiś przeskok, ale było warto.
Grupa ratowania poziomu.

julius-6

Dzięki Panowie za opinie.
Wygląda na to, że najlepiej dorwać wybitne Pre MMkowe i ewentaulnie na nim testować Verto i dopiero to porównać z Husarią.
W sumie Husaria kładzie nacisk na to, żeby wybitnie grać przede wszystkim sama z siebie MC, więc wcale nie musi być koniecznie najlepszą parą do SUTa.

Doinwestowałbym do Verto, ale jeśli mam włożyć 2-4k w ten wynalazek Ortofona to musi być zauwazalny upgrade, a nie 'troche lepiej', bo za 4,5k to można mieć nową Husarię v2 i nie trzeba się bawic wtedy w żadne trafa  ;) Niemniej - mocno korci mnie pre lampowe, tylko raczej zależy mi na czymś co przytępi mi górę i mocno wypełni środek. Ganymede w wersji, którą testowałem było bardzo jasne co do moich Tannoyi może słabo pasować.


julius-6

Cytat: Titanic w Marzec 11, 2018, 14:54
Cytat: julius-6 w Marzec 11, 2018, 14:45
Panowie, czy ktoś z Was miał okazję grać z Verto + Nudą, albo Verto + Husarią? Albo chociaż to słynne LAR+Verto?
Rozumiem, że można go użyć do sekcji MM dowolnego preampa?

Gram obecnie z OC9 i Husarią v1, ale jestem przed ostatecznym upgrade'm pre gramofonowego, opcje są takie:
Husariaa v2
Husaria v1 / Nuda Mini + Verto
Ganymede z trafami MC / Ganymede z Verto (zdecydowanie najdroższa opcja)

Będę starał się zorganizować Verto na odsłuch do siebie, żeby zobaczyć, czy jest w stanie z mojej wkładki wycjągnąć coś więcej. Ktoś coś ?
A skąd jesteś?
Ja grałem verto z nuda i u mnie było chudo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A z czym grasz, że Nuda była u Ciebie za chuda? (chodzi mi o całość systemu)

Titanic



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[/quote]
A z czym grasz, że Nuda była u Ciebie za chuda? (chodzi mi o całość systemu)
[/quote]
AF gramofon z MC quintet black i Modwright preamp z modułem gramofonowym.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk