Odtwarzacz CD Philips 104

Zaczęty przez hifilek, Październik 16, 2016, 18:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

hifilek

Dobry wieczór,
wczoraj mój odtwarzacz CD Philips 104 odmówił posłuszeństwa, nie czyta płyt. Bardzo proszę o poradę, jak oczyścić laser, zaznaczam, że nigdy tego nie robiłem. Będę wdzięczny za każdą inną sugestię.
Jacek

WOY

Ja robię to cienkim miękkim pędzelkiem z długim włosem (takim kupionym w sieci Rossmann).

paul_67

Często samo gładzenie pędzelkiem na niewiele się zda.Trzeba soczewkę lasera  przemyć.Ja robię to wacikiem z izopropanolem.Jeśli laser nie odszedł do krainy wiecznych łowów, powinno pomóc.

hifilek

Ale jak do niego się dostać, znaczy już po zdjęciu osłony. Zdjąłem i wszystko zabudowane. Jestem normalnie zielony :-)

MAC


WOY


hifilek

Ja pitolę, w życiu się nie odważę, szkoda sprzętu :-)

elem

Piękny klasyk, 2xTDA 1540, napęd CDM-1. Warto ratować.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

WOY

Faktycznie po zdjęciu obudowy to tak wygląda :(

MAC

Dasz radę.
Dla tych kości i napędu warto spróbować.
I modlić się, żeby to była tylko zasyfiona soczewka.
Sprawny CDM to wydatek 1000-1500zł  :(

frywolny trucht

Na hifiengine jest serwisówka i

rzeczywiście można osiwieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

WOY zapodał zdjęcia z tego serwisu: http://blog.dc-components.eu/philips-cd-104/
Może ogarną temat za niedużą kapuchę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

hifilek

Mój jest z 1983, otworzyłem go pierwszy raz :-)

WOY

Kiedyś można było kupić taką płytę CD czyszczącą na mokro z płynem. Ale przyznam że nie miałbym odwagi jej zastosować.
Najrozsądniej będzie jednak oddać do serwisu. Tu zgadzam się z frywolnym.

WOY

Wygląda to tak ale musisz sam zdecydować.
Koszt 14 pln.

hifilek

Oddaję do serwisu, jadę do Milanówka, bardzo dziękuję za reakcję,
pozdrawiam

MAC

Może będziesz miał szczęście. Jest w środku strasznie zasyfiony więc jest nadzieja, że masz tylko soczewkę uświnioną.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

TheKamil921

I jak udało się naprawić?.
Trzeba wyczyścić cały mechanizm i wyregulować servo o ile już laser nie padł.

hifilek

Niestety nie, stoi bidulek i czeka. Sam tego nie ruszę, a fachowca znaleźć to zadania graniczące z cudem. Oddałem w listopadzie szpulowca do Pana Kałuży w Milanówku i do tej pory stoi u niego, bo nie ma czasu się nim zająć, dramat. Przyjdzie wiosna, to poszukam kogoś kto go oczyści i sprawdzi. 

Piterski

Pogadaj z Kawoszem to Ci poleci kogoś do szpulowca.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

No ale ja to hardkorowiec jestem  ;D . Polecam Marka z Wrocławia  ;D . Co za śpulaka hifilek posiadasz ?
Ja mam w tej chwili we Wrocławiu G-36 na przeróbce do 38 . Jak skończy ma mi dać znać . Jak chcesz to możesz się przejechać zawsze to taniej wyjdzie . 

hifilek

Philips N4520, padło coś w zasilaniu, wszystko działa, reaguje, ale nie startuje. We Wrocławiu często bywam, mam narzeczoną w Wałbrzychu  :)
Ciężko będzie zabrać się z tym sprzętem do autobusu, ale cd philipsa spokojnie mogę praktycznie do kieszeni włożyć  :)

kawosz

Z tego co wiem Marek robi tylko szpulaki i kaseciaki . Ale kto tam wie . Dam Ci nr na pw .

hifilek

Dzięki za namiar, czasem jeżdżę do Wrocławia autem. Taki sprzęt musi trafić do prawdziwego fachowca.