Gramofonu szukam do salonu

Zaczęty przez fotobia, Listopad 13, 2017, 20:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 05, 2018, 08:52
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2018, 08:30
Cytat: fotobia w Styczeń 04, 2018, 23:40Poza tym dla wielu z Was to słaba wkładka

Obiektywnie rzecz ujmując 2M Red ( obok odgrzewanego kotleta serii OM) zaczyna współczesną ofertę produktów Ortofona. Na drugim biegunie jest MC A95 za prawie 20 tysięcy pln.
Z drugiej strony sporo ludzi kupiło w tej cenie gramofon z jakąś wkładką.
Z trzeciej- to wkładka, do której mam sentyment. To ona uwiodła mnie i sprowadziła ponownie na gramofonowe manowce. Gdy kupiłem Denona DP 300F z zamontowaną wkładką AT91- był dramat. Właściwie miałem rzucić w cholerę to cale gramofoniarstwo, ale zaryzykowałem, kupiłem Red-a i poszukiwania zaczęły się na dobre  ::) I kupowanie płyt. To był szalony czas. Wyszło mi, że w 2011 roku kupowałem jedną płytę dziennie. Panie na poczcie rozkładały przede mną dywan ;)
Piękna historia :), ja jednak raczej kupię Philipsa by grać tanio. I to dzięki Tobie...:) No chyba że jakimś cudem ceny znormalnieją :)
A jakiego Philipsa chcesz kupić?

fotobia

Jakiegoś GP MK2, tylko na razie mam na oku pewien sprzęcik i czekam czy uda mi się aukcję wygrać. Polepszyłbym sobie jakość odtwarzania muzyki. Jak nie wyjdzie zakup sprzętu kupię wkładkę :).
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

MAC

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2018, 08:30Gdy kupiłem Denona DP 300F z zamontowaną wkładką AT91- był dramat.

Hehe... nawet pamiętam rozmowy na as wokół ciśnięcia chwastem za okno  :D

fotobia

Moi drodzy, ostatnio mało udzielam się cyfrowo. Czasu za wiele nie ma. Praca, wnuczek...
Ale jako, że zmiany w audio zachodzą u mnie to piszę.  Może założę blogowy wątek. Ale NATO chwila spokoju będzie potrzebna.
Od wczoraj gram na hybrydzie za grosze. I muszę powiedzieć, że jestem nadal w szoku jak to zagrało. Miały być testy na tydzień ale  zmiana już pewna. :)  Póki co słucham .

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Przy okazji, potrzebuję porady. Chcę zmienić kabelek rca na gniazda i kabel sieciowy na gniazdo w moim Luxmanie. Poradźcie na jakie. Cenowo nie przegięte a sprawdzone.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S