Bez spinki ( muzyka luźniejsza)

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 03, 2014, 00:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


frywolny trucht



frywolny trucht

Ostatnio mi odbiło na punkcie Francji. W zasadzie można powiedzieć, że łykam wszystko francuskie jak pelikan.







frywolny trucht


frywolny trucht

Zupełnie niepoważnie ( w sensie muzyki poważnej).


frywolny trucht





frywolny trucht


frywolny trucht


Mylene Famer. Rocznik 61. Piosenkarka francuska... synthpop, baroque pop, new wave... czasem ordynarne dicho. Zawsze spektakularne koncerty. Teksty  traktują głównie w różnych barwach o miłości, prowokacyjne, czasem wulgarne. A taka słodka buźka :)
Nie wiem, ja ją lubię.

Tak zaczynaliśmy naszą znajomość, może nawet jeszcze mam gdzieś w garażu kasetę z  debiutancką płytą:



Czasy dzisiejsze:





frywolny trucht

Fajne dicho kiedyś uprawiał Antony.


frywolny trucht

Przyjrzyjmy się- bo warto- Karin Elisabeth Dreijer Andersson, odjechanej pani ze Szwecji  (rocznik '75), która ładnie balansuje na pograniczu gatunków współczesnej muzyki rozrywkowej, nadając jej pewnej, mistycznej szlachetności.


Jej wokal, ale to nie ona lata :)

Potem był "The Knife" z braciszkiem Olofem.

Za wikipedią:
The Knife – szwedzki duet indie elektroniczny, tworzony przez rodzeństwo Karin Dreijer Andersson i Olofa Dreijera.
Cechą charakterystyczną The Knife jest niechęć do współpracy z mediami czy muzycznym mainstreamem. Członkowie zespołu rzadko pojawiają się publicznie, w materiałach promocyjnych występują nosząc maski, a do roku 2006 wprost odmawiali występów na żywo.
Duet został laureatem nagrody Grammis w kategorii najlepszy zespół popowy 2003 roku, jednak ceremonia wręczenia nagród została przez The Knife zbojkotowana. Zamiast Karin Dreijer Andersson i Olofa Dreijera na scenie pojawili się członkowie innej grupy artystycznej przebrani za goryle z liczbą 50 na kostiumach. Był to protest przeciwko dominacji mężczyzn w przemyśle muzycznym. Do Grammis nominowany był również inny album duetu, zatytułowany Deep Cuts, jednakże nagrodę odebrał zespół The Cardigans.
O The Knife stało się głośniej w końcu 2005, gdy pochodzącą z ich repertuaru piosenkę "Heartbeats" w wersji José Gonzáleza wykorzystano w reklamie telewizorów Sony BRAVIA (...)
W roku 2009 The Knife wraz z Mt. Sims-em i Planningtorock pracowało nad dźwiękową oprawą opery zatytułowanej "Tomorrow, in a Year". Opera realizowana była przez duńską grupę artystyczną Hotel Pro Forma. Treść opery została oparta na dziele Karola Darwina, O powstawaniu gatunków."


Dodam tylko, że mam tę płytę i jest to w sumie muzyka eksperymentalna. Warszawska Jesień Muzyczna to mały pikutek :)















Obecnie Karin udziela się w swoim projekcie Fever Ray, (znany motyw przewodni do filmu "Wikingowie") , coś tam już tutaj przemycałem, ale przypomnijmy:




frywolny trucht


frywolny trucht


frywolny trucht

 ;D stare klimaty Trójka przypomniała.


elem

Dobry pop nie jest zły. Rae Morris -   całkiem zgrabny numer i jeszcze lepszy obrazek

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Basistki mają w sobie coś szalonego :)



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Córka Kapitana Nemo?  Beret spada...

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102