Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Cytat: elem w Styczeń 22, 2018, 22:01Vinyl Gogh :)

Coś w tym jest:) te krótkie, punktowe pociągnięcia:)))

Cytat: rudy-102 w Styczeń 22, 2018, 22:05Wypróbuj tego:

A jaką to ma szerokość, długość? Jak dla mnie, musi być węższe niż te oryginalne z ON. Kozi włos też dobry, jednak troszeczkę sztywniejszy. Ważne, żeby nie traciła włosków.

Michał

Cytat: rudy-102 w Styczeń 22, 2018, 21:25
Cytat: malg w Styczeń 22, 2018, 17:39
jeszcze mam jedno pytanie co do PJ,
czy jest możliwe mycie,singli i 4-ek z dużym otworem


Jest.
Możesz kupić sobie 7-inch Kit.



Talerzyk dociskowy ma wytoczenie do trzymania singli.
O! Nawet nie wiedziałem,że jest. Precyzja wykonania u PJ,jest na poziomie Clear Audio.

moon

Cytat: masza w Styczeń 22, 2018, 18:30Ile macie w zbiorach singli, które warto przynajmniej raz na rok położyć na talerzu?

200
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jafi

Myję ultradźwiękami i suszę odkurzaczem ;)
A przerobiłem między innymi pędzlowanie a la van Gogh.

Teraz to moje pierwsze winyle sprzed 4 dekad grają i buczą 8).
Taki Gładkowski ze Zgrają (flet i kontrabas) śmiga aż miło, a trzeszczał tylko...

GB

Takie pytanie odnośnie techniki mycia. Myjecie płytę po każdym graniu?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67


GB

Cytat: paul_67 w Grudzień 23, 2018, 11:54
Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 11:44Myjecie płytę po każdym graniu?
Bez przesady :)
Chodzi o kurz, który po graniu skleja się do płyty.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

Myjesz tak często jak uważasz za konieczne.Te kilka pyłków traktuję szczoteczką welurową lub po prostu zdmuchuję.

frywolny trucht

Jeżeli płyta jest umyta przeznaczonym do tego płynem, to on ma właściwości antystatyczne i długo się nic "nie skleja" do płyty. Można zdmuchnąć, pędzelkiem machnąć i po kłopocie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jafi

Cytat: paul_67 w Grudzień 23, 2018, 12:01Te kilka pyłków traktuję szczoteczką welurową
Mam wrażenie, że welur wbija kurz w rowki.
Dlatego używam szczoteczki karbonowej, która przy okazji działa antystatycznie. Takie dwa w jednym:)

paul_67

Ja nie mam takiego wrażenia.Przecieram (raczej muskam) tylko pojedyncze pyłki, które zostają na aksamitce.Zakurzone płyty myję.

GregWatson

Ja mam karbonową i zauważyłem od pewnego czasu że mam na płycie resztki połamanych pręcików karbonowych właśnie z tej szczoteczki. I tak zastanawiam się nad kupnem szczoteczki ale z włosia koziego jak w myjkach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

#187
Cytat: GregWatson w Grudzień 23, 2018, 13:03
Ja mam karbonową i zauważyłem od pewnego czasu że mam na płycie resztki połamanych pręcików karbonowych właśnie z tej szczoteczki. I tak zastanawiam się nad kupnem szczoteczki ale z włosia koziego jak w myjkach.
Karbonowa szczotka zgarnia kurz w jeno miejsce, ciężko go później podnieść. Oczywiście płyn do mycia jest antystatyczny, ale i tak się drobiny kleją.

______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 11:44Myjecie płytę po każdym graniu?
Raczej przed słuchaniem. Ale bez przesady. Raz umyta płyta trzyma się czysto przez co najmniej kilkanaście odsłuchów. Po umyciu warto wymienić koszulkę bo tam siedzi też sporo paprochów.

frywolny trucht

Sądzę, że to wina naelektryzowanej płyty, a nie karbonowej szczotki. Teoretycznie można użyć wałka, ale one są jakieś nieporęczne i z czasem użytkownicy wywalają je w diabły.  Mycie, suszenie, rozkładanie, składanie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: rudy-102 w Grudzień 23, 2018, 14:09
Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 11:44Myjecie płytę po każdym graniu?
Raczej przed słuchaniem. Ale bez przesady. Raz umyta płyta trzyma się czysto przez co najmniej kilkanaście odsłuchów. Po umyciu warto wymienić koszulkę bo tam siedzi też sporo paprochów.
No tak ja pakowałem w stare.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67


GB

Cytat: paul_67 w Grudzień 23, 2018, 14:28
Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 14:25No tak ja pakowałem w stare.
To niepotrzebnie myłeś :)
No niektóre były tak brudne, że trzeba. A stare wrzucasz?

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

A jeśli chodzi o antystatykę płyt to takie cuś zamieściłem ale możemy też tu o tym pisać. Macie, używacie, polecacie czy też nie?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2777.msg218028;topicseen#msg218028
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 14:32A stare wrzucasz?
Jak są zwykłe, białe niezadrukowane to wyrzucam.W innym przypadku zostawiam, ale płyty w nią nie pakuje.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Grudzień 23, 2018, 14:45
A jeśli chodzi o antystatykę płyt to takie cuś zamieściłem ale możemy też tu o tym pisać. Macie, używacie, polecacie czy też nie?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2777.msg218028;topicseen#msg218028
Moja myjka ma odprowadzenie ładunków z płyty do żyły uziemienia. Działa to idealnie.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Grudzień 23, 2018, 14:46
Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 14:32A stare wrzucasz?
Jak są zwykłe, białe niezadrukowane to wyrzucam.W innym przypadku zostawiam, ale płyty w nią nie pakuje.
Robię podobnie. W te grube i drukowane wkładam japońskie koszulki. Zwykłe białe, papierowe wywalam. Często trzeba je w ogóle rozciąć żeby płytę wyjąć bez zarysowania.

GB

Cytat: rudy-102 w Grudzień 23, 2018, 16:24
Cytat: paul_67 w Grudzień 23, 2018, 14:46
Cytat: GB w Grudzień 23, 2018, 14:32A stare wrzucasz?
Jak są zwykłe, białe niezadrukowane to wyrzucam.W innym przypadku zostawiam, ale płyty w nią nie pakuje.
Robię podobnie. W te grube i drukowane wkładam japońskie koszulki. Zwykłe białe, papierowe wywalam. Często trzeba je w ogóle rozciąć żeby płytę wyjąć bez zarysowania.
Czyli co rok nowe koszulki a stare do kosza?

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

Robie podobnie jak chlopaki z kopertami, foliami. Ale nie raz na rok, 1400lp raczej trudno przesluchac w ciagu roku
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Cytat: moon w Grudzień 23, 2018, 17:30
Robie podobnie jak chlopaki z kopertami, foliami. Ale nie raz na rok, 1400lp raczej trudno przesluchac w ciagu roku
Ja mam 90.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz