Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 18:07
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:00
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 17:56
kangie żeby była jasność,ja nie ściszam systemu,żeby było ładnie,ja tylko poprzez pryzmat własnych doświadczeń twierdzę, że sprzęt który nie potrafi grać cicho jest cieńki  ;)
Życie z Harbeth nauczyło mnie jeszcze jednego,jeśli jakiś typ kolumn ma problem z odtworzeniem w prawidłowy sposób(barwa,plastyka,wymowa)głosu ludzkiego,to sypie się cała masa innych rzeczy,które dzieją się w średnicy,tam rodzi się 80% muzyki i jeśli to szwankuje po cichu,to ja już nie mam potrzeby podgłośniać,bo wiem co się będzie działo  ;D
Swiat nie konczy sie na Harbeth'ach. Wszystkiego nie sa w stanie zagrac wybitnie.


A które potrafią?Twoje? :)
Widzisz kangie,dla mnie grają wybitnie wszystko,bo ja je kupiłem dla określonych cech,takich jak komunikatywność i namacalność średnicy,barwa,muzykalność,stereofonia i holografia. Inne sprawy mam w dupie,nie interesują mnie ani bas,ani szybkość,ani przenikające wysokie itd itp. Bardzo świadomy zakup i jak pisałem wcześniej, w rachubę wchodzi tylko zmiana na większe Harbs,gdyby pomieszczenie się zmieniło,ale się nie zanosi,więc szczęśliwie mieszkam Trójkami :))
Ja tez jestem skory do poswiecenia basu dla srednicy i wysokich. Jednak nie moze byc tak, ze basowi brakuje fundamentu, podstawy, nasycenia i ogolnie szybkosci. Wiadomo, ze co kto lubi, ale jesli ktores pasmo niedomaga, nie mozna twierdzic, ze system gra wybitnie. Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci. Jesli na sporych poziomach glosnosci jest kicha, to...

jamówię

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:16
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 18:07
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:00
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 17:56
kangie żeby była jasność,ja nie ściszam systemu,żeby było ładnie,ja tylko poprzez pryzmat własnych doświadczeń twierdzę, że sprzęt który nie potrafi grać cicho jest cieńki  ;)
Życie z Harbeth nauczyło mnie jeszcze jednego,jeśli jakiś typ kolumn ma problem z odtworzeniem w prawidłowy sposób(barwa,plastyka,wymowa)głosu ludzkiego,to sypie się cała masa innych rzeczy,które dzieją się w średnicy,tam rodzi się 80% muzyki i jeśli to szwankuje po cichu,to ja już nie mam potrzeby podgłośniać,bo wiem co się będzie działo  ;D
Swiat nie konczy sie na Harbeth'ach. Wszystkiego nie sa w stanie zagrac wybitnie.


A które potrafią?Twoje? :)
Widzisz kangie,dla mnie grają wybitnie wszystko,bo ja je kupiłem dla określonych cech,takich jak komunikatywność i namacalność średnicy,barwa,muzykalność,stereofonia i holografia. Inne sprawy mam w dupie,nie interesują mnie ani bas,ani szybkość,ani przenikające wysokie itd itp. Bardzo świadomy zakup i jak pisałem wcześniej, w rachubę wchodzi tylko zmiana na większe Harbs,gdyby pomieszczenie się zmieniło,ale się nie zanosi,więc szczęśliwie mieszkam Trójkami :))
Ja tez jestem skory do poswiecenia basu dla srednicy i wysokich. Jednak nie moze byc tak, ze basowi brakuje fundamentu, podstawy, nasycenia i ogolnie szybkosci. Wiadomo, ze co kto lubi, ale jesli ktores pasmo niedomaga, nie mozna twierdzic, ze system gra wybitnie. Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci. Jesli na sporych poziomach glosnosci jest kicha, to...


A kto pisał,że jest kicha?ktoś Ci podpowiedział?
To są minimonitory,heloł,jakiej podstawy basowej oczekujesz? Bas w trójkach to piękny kolorowy i zróżnicowany bas z OZ. Dla mnie koniec,nie słucham muzyki organowej a kontrabas w jazzie gra genialnie,jest jędrny i sprężysty a ,że nie są to paczki do nagłaśniania hal targowych? No sorry to widać. Wiem,że ich nie słuchałeś,dlatego dalsza rozmowa jest bezzasadna a w ogóle to nie w tym wątku,jest taki o Harbs :))

elem

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:16Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci.

Ten zestaw Voice'a niedomagał na małych czy na dużych poziomach? Brak swobody? Kompresja?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

#103
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 18:25
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:16
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 18:07
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:00
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 17:56
kangie żeby była jasność,ja nie ściszam systemu,żeby było ładnie,ja tylko poprzez pryzmat własnych doświadczeń twierdzę, że sprzęt który nie potrafi grać cicho jest cieńki  ;)
Życie z Harbeth nauczyło mnie jeszcze jednego,jeśli jakiś typ kolumn ma problem z odtworzeniem w prawidłowy sposób(barwa,plastyka,wymowa)głosu ludzkiego,to sypie się cała masa innych rzeczy,które dzieją się w średnicy,tam rodzi się 80% muzyki i jeśli to szwankuje po cichu,to ja już nie mam potrzeby podgłośniać,bo wiem co się będzie działo  ;D
Swiat nie konczy sie na Harbeth'ach. Wszystkiego nie sa w stanie zagrac wybitnie.


A które potrafią?Twoje? :)
Widzisz kangie,dla mnie grają wybitnie wszystko,bo ja je kupiłem dla określonych cech,takich jak komunikatywność i namacalność średnicy,barwa,muzykalność,stereofonia i holografia. Inne sprawy mam w dupie,nie interesują mnie ani bas,ani szybkość,ani przenikające wysokie itd itp. Bardzo świadomy zakup i jak pisałem wcześniej, w rachubę wchodzi tylko zmiana na większe Harbs,gdyby pomieszczenie się zmieniło,ale się nie zanosi,więc szczęśliwie mieszkam Trójkami :))
Ja tez jestem skory do poswiecenia basu dla srednicy i wysokich. Jednak nie moze byc tak, ze basowi brakuje fundamentu, podstawy, nasycenia i ogolnie szybkosci. Wiadomo, ze co kto lubi, ale jesli ktores pasmo niedomaga, nie mozna twierdzic, ze system gra wybitnie. Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci. Jesli na sporych poziomach glosnosci jest kicha, to...


A kto pisał,że jest kicha?ktoś Ci podpowiedział?
To są minimonitory,heloł,jakiej podstawy basowej oczekujesz? Bas w trójkach to piękny kolorowy i zróżnicowany bas z OZ. Dla mnie koniec,nie słucham muzyki organowej a kontrabas w jazzie gra genialnie,jest jędrny i sprężysty a ,że nie są to paczki do nagłaśniania hal targowych? No sorry to widać. Wiem,że ich nie słuchałeś,dlatego dalsza rozmowa jest bezzasadna a w ogóle to nie w tym wątku,jest taki o Harbs :))
OK. Kazdy chwali swoje (chociaz ja niekoniecznie, bo chwale swoje i czasami cudze) i doceniam to.
Nie mialem na mysli Harbethow, tylko kolumny z wystawy. Nie bierz wszystkiego do siebie.

kangie

Cytat: elem w Marzec 15, 2015, 18:26
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:16Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci.

Ten zestaw Voice'a niedomagał na małych czy na dużych poziomach? Brak swobody? Kompresja?

Wiesz Tomek, a moze bylo tak ze system gral wybitnie, tylko nie stac nas na te klocki?
Andrzeju, co o tym myslisz? ;)

elem

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:33a moze bylo tak ze system gral wybitnie, tylko nie stac nas na te klocki?

o tak, często sobie wmawiam, że to czy tam to takie sobie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:16
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 18:07
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:00
Cytat: jamówię w Marzec 15, 2015, 17:56
kangie żeby była jasność,ja nie ściszam systemu,żeby było ładnie,ja tylko poprzez pryzmat własnych doświadczeń twierdzę, że sprzęt który nie potrafi grać cicho jest cieńki  ;)
Życie z Harbeth nauczyło mnie jeszcze jednego,jeśli jakiś typ kolumn ma problem z odtworzeniem w prawidłowy sposób(barwa,plastyka,wymowa)głosu ludzkiego,to sypie się cała masa innych rzeczy,które dzieją się w średnicy,tam rodzi się 80% muzyki i jeśli to szwankuje po cichu,to ja już nie mam potrzeby podgłośniać,bo wiem co się będzie działo  ;D
Swiat nie konczy sie na Harbeth'ach. Wszystkiego nie sa w stanie zagrac wybitnie.


A które potrafią?Twoje? :)
Widzisz kangie,dla mnie grają wybitnie wszystko,bo ja je kupiłem dla określonych cech,takich jak komunikatywność i namacalność średnicy,barwa,muzykalność,stereofonia i holografia. Inne sprawy mam w dupie,nie interesują mnie ani bas,ani szybkość,ani przenikające wysokie itd itp. Bardzo świadomy zakup i jak pisałem wcześniej, w rachubę wchodzi tylko zmiana na większe Harbs,gdyby pomieszczenie się zmieniło,ale się nie zanosi,więc szczęśliwie mieszkam Trójkami :))
Ja tez jestem skory do poswiecenia basu dla srednicy i wysokich. Jednak nie moze byc tak, ze basowi brakuje fundamentu, podstawy, nasycenia i ogolnie szybkosci. Wiadomo, ze co kto lubi, ale jesli ktores pasmo niedomaga, nie mozna twierdzic, ze system gra wybitnie. Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci. Jesli na sporych poziomach glosnosci jest kicha, to...
Tak, nie stać mnie na takie klocki. Ocenianie w takich przypadkowych warunkach odsluchowych jest trudne.  Niekiedy mi się podobało ale to ciut za mało. Ja juz kiedyś pisałem,  że do Pro Jecta,  szczególnie pre phono,  się nie przekonam.  A stać mnie na nie ;)
Ja po prostu wiem jaki Lubie dźwięk.  To co było na Audiofilu to nie moja broszka. Przypomnij sobie Budy Guya,  toż to masakra była,  takiego bałaganu w dźwięku dawno nie słyszałem.
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:33
Cytat: elem w Marzec 15, 2015, 18:26
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:16Wybitnie grajacy system wg mnie ma grac kazdy rodzaj muzyki na malej i duzej glosnosci.

Ten zestaw Voice'a niedomagał na małych czy na dużych poziomach? Brak swobody? Kompresja?

Wiesz Tomek, a moze bylo tak ze system gral wybitnie, tylko nie stac nas na te klocki?
Andrzeju, co o tym myslisz? ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Grate napisał : ja po prostu wiem jaki lubie dzwięk.

Jest mi to bardzo bliskie,bo wbrew pozorom to jest proces,do tego trzeba dojść i trzeba trochę posłuchać,ale samodzielnie nie z "pomocą" sprzedawcy. Jak się już wie,czego się chce,można zacząć kompletować sprzęt,wszystko co jest wcześniej to strata kasy,wiem bo sam to przerobiłem :(
Dziś jestem szczęśliwy i tylko czasem sobie zadaję pytanie,dlaczego zajęło mi to tyle czasu ;)

kangie

To co wtedy mowilem, ze u mnie mp-trojka w aucie gra lepiej? Tak, to bylo tragiczne.

Ogolnie zartowalem troche. Z tamtego zestawu mogliby mi dac podstawki pod kable :D

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 19:06
To co wtedy mowilem, ze u mnie mp-trojka w aucie gra lepiej? Tak, to bylo tragiczne.

Ogolnie zartowalem troche. Z tamtego zestawu mogliby mi dac podstawki pod kable :D

A były tam takie malusie drewienka :) Fakt. Kabelki to były fest... Chyba grubsze niż wstęgi w kolumnach Audiovectora ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Bez podstawek wokale byly suche (z gardla). Natomiast gdy tylko wlozyli podstawki pod kable wokale ocieplily sie, zrobily sie barwne, wrecz o kremowej temperaturze nasycenia (z przepony) ;)

wojtek41

Pamietaj, ze to musi byc drewno z gatunku czary/mary. Sadzone przez szamana  ;)

kangie

Pojawiła się recenzja (a właściwie dwie) Marcina Olszewskiego i Jacka Pazio z Sound Rebels.

http://soundrebels.com/artykuly/reportaze/item/532-audiofil-2015-voice

Andrzej, widać Was na jednej z fotek ;)

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 16, 2015, 07:39
Pojawiła się recenzja (a właściwie dwie) Marcina Olszewskiego i Jacka Pazio z Sound Rebels.

http://soundrebels.com/artykuly/reportaze/item/532-audiofil-2015-voice

Andrzej, widać Was na jednej z fotek ;)

No widać, fakt ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Jakakolwiek recenzja ma się nijak do rzeczywistości  :)

kangie

Jak się dostaje za to pieniążki, to pisze się dobrze o sprzęcie, a wszelkie "fuck-upy" pomija milczeniem. I to jest ta audiofilska dyplomacja. I nie piję tutaj do Marcina czy Jacka. Każdy ma prawo do pisania i wygłaszania publicznie własnego zdania.

Powiem tak: Na Audiofilu na przestrzeni tych 4 lat (od kiedy tam chodzę) zdarzało się znacznie słabsze brzmienie - wg mnie. Ale na szczęście zdarzały się znacznie lepsze :)

Mnie jak na razie nikt nie płaci i piszę szczerze.

kangie

Cytat: qqrydza w Marzec 16, 2015, 09:21To najzwyczajniej robienie z siebie idioty i sprzedawczyka.
A może to prawda, że wszyscy słyszymy inaczej i dla jednego kupa jest truflem, a dla drugiego trufle są kupą? ;) Tylko te kupy nie zdarzają się w recenzjach audio od mniej więcej końca lat 90-tych.

masza

Cytat: qqrydza w Marzec 16, 2015, 09:21Powiem szczerze, że ja tak bym nie mógł
Nie takie rzeczy człowiek dla zasranych dukatów jest w stanie zrobić.

wojtek41

Cytat: kangie w Marzec 16, 2015, 09:20Jak się dostaje za to pieniążki, to pisze się dobrze o sprzęcie, a wszelkie "fuck-upy" pomija milczeniem. I to jest ta audiofilska dyplomacja. I nie piję tutaj do Marcina czy Jacka. Każdy ma prawo do pisania i wygłaszania publicznie własnego zdania.
Jakas granica przyzwoitosci powinna obowiazywac.

wojtek41

Kopsajka sie wykopsala  ;D

masza

Co zrobisz jak nic nie zrobisz.
Obejrzyj pierwszą lepszą reklamę w TV.
To się niczym nie różni. Dymanie jest dzisiaj na porządku dziennym.
Trzeba chronić tyły :)

kangie

Cytat: qqrydza w Marzec 16, 2015, 09:46Z drugiej strony może wszystko jest już tak doskonałe, że nie ma czego krytykować in minus
Tak bym chciał. Ale tak k....a nie jest.

wojtek41

Dukaty i przyzwoitosc..? To jak kler i bieda. To jakas nowa rzeczywistosc jest ;D
Maly off....

masza

Cytat: qqrydza w Marzec 16, 2015, 10:08W takim razie nie należy nazywać opisów sprzętów hi-fi recenzjami tylko reklamami.
No a co to jest płatna recenzja? Oczywiście, że reklama ale nie można tego nazwać po imieniu póki łosie z grubymi portfelami to łykają.

miniabyr

Na takiej prezentacji dystrybutorzy wystawiają zabawki które maja w swojej ofercie. Myślę ,że z tych zabawek można by zrobić zestaw"marzeń" ale odpowiednio dobrany z komponentów od innych dystrybutorów. To jest tak jak na Audioshow.To że coś kosztuje pierdylion złotych monet nie oznacza ,że będzie zawsze grało fenomenalnie. I chyba nie muszę Wam tego tłumaczyć bo jesteście tego świadomi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !