Kolumny Acoustonic Solution PF 600

Zaczęty przez czajanlegia41, Sierpień 16, 2016, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

czajanlegia41

Witam jeżeli wątek jest w złym miejscu proszę o przeniesienie. 
Dziś zauważyłem że wnjednej z "kolumn " gra tylko jeden głośnik "górny " nie znam się na naprawie więc tylko odkręciłem jeden głośnik w środku jest płytka wszystko podpięte nic nie jest upalone nie mam pojęcia co jest nie tak:( dodam że te kolumny posiadam od trzech dni druga kolumna gra super zamieniłem też je miejscami i dalej gra tylko jeden głośnik.  Proszę i jakaś pomoc albo poradę...  Dodam że mieszkam w UK i ciężko tu znaleźć kogoś kto się na tym zna...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


pelot

Wniosek- pytania : gra górny czyli jaki, wysoko tonowy? ; zmieniłeś miejscami czyli że podłączyłeś pod drugi kabel (wyjście)?; ile głośników masz w kolumnie? ; czy wcześniej grały obie tak samo?  jeśli tak to musiałeś trochę przyczadować i po  prostu spaliłeś głośnik . Odlutuj ten głośnik-i który nie gra-ją i podłącz baterię  R20 a  najłatwiej płaską , zobaczysz czy się głośnik wzbudza , jeśli nic się nie dzieje no to zjarany.

merlin1973

Cytat: pelot w Sierpień 16, 2016, 14:10przyczadować i po  prostu spaliłeś głośnik
to się jeszcze zdarza? :):):)
a moze ja za cicho gram? , kiedyś wysokotonowe co chwila paliły się ale to chyba była norma:)
Pozdrawiam S.CH.


rudy-102

Sprawdź, czy nie poluzowała się klamra .
Może sygnał podawany jest tylko na jedną zwrotnicę. Dla testu możesz zamienić klamrę na kawałek drutu, czy przewodu głośnikowego.

czajanlegia41

Bo właśnie nie grają głośno bo nie ma możliwości :) a za głośniki dałem 15£ 😂 kobita sprzedawała rzeczy  byłego męża 😂

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

czajanlegia41

Na głośniku który gra nie mam tych klamr.  Czy one są niezbędne?  Zrobić je z drutu?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


czajanlegia41

Cytat: pelot w Sierpień 16, 2016, 14:10
Wniosek- pytania : gra górny czyli jaki, wysoko tonowy? ; zmieniłeś miejscami czyli że podłączyłeś pod drugi kabel (wyjście)?; ile głośników masz w kolumnie? ; czy wcześniej grały obie tak samo?  jeśli tak to musiałeś trochę przyczadować i po  prostu spaliłeś głośnik . Odlutuj ten głośnik-i który nie gra-ją i podłącz baterię  R20 a  najłatwiej płaską , zobaczysz czy się głośnik wzbudza , jeśli nic się nie dzieje no to zjarany.
Odłączyłem kolumnę  która grała dobrze na jej miejsce podłączyłem tą  która źle grała i dalej to samo.  Oba grały normalnie i nie mam możliwości "czadować"

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Jesteś w stanie sprecyzować który głośnik tylko gra? Rozumiem, że trzy nie grają?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

czajanlegia41

Gra tylko duży górny reszta milczy

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


vasa

Cytat: czajanlegia41 w Sierpień 16, 2016, 14:54Gra tylko duży górny reszta milczy
Czyli gra sredniotonowy a bas milczy.
Zrób zwory (klamry) na kolumnie i podłącz.
Może być drut.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

czajanlegia41



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


czajanlegia41

Górny a dwa identyczne na dole milczą

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Ten mały. Kopułka wysokotonowa, gra?
Możesz pokazać tyły obu kolumn tak żeby było widać gniazda?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

czajanlegia41



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


czajanlegia41

Myślę że to moja wina złe kolumny do sprzętu bo stare grają pięknie a te 3 dni i jedna padła

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


czajanlegia41



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


czajanlegia41

To stare kolumny

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


rudy-102

Cytat: czajanlegia41 w Sierpień 16, 2016, 15:20


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


No dobra w takim przypadku ma prawo grać tylko pół kolumny. Zrób klamry z drutu.

czajanlegia41

Ale druga gra super

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


rudy-102

Bo druga ma jedną oryginalną klamrę i mostek z drutu. Najlepiej przełóż klamrę i drut do drugiej kolumny i sprawdź.

czajanlegia41

Ale druga gra normalnie i nie miała klamr.  Oki przełożę i sprawdzę

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


rudy-102

No to może ktoś w nich grzebał i zmostkował wewnątrz. Na szczęscie 15£ nie boli.

czajanlegia41

Nie boli ale denerwuje myśl że  kupiło się dobre i się zrypało

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


czajanlegia41

Otworzyłem obie i widać że w tej co nie działa było coś grzebanie

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka