Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek

parę dni temu widziałem uszkodzonego Rohmanna do wzięcia za grosze
myślałem o zakupie i odbudowie, ale znalazłem wpis Maszy z zeszłego roku
Ortofon przestał odbudowywać Rohmanna :(
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

malg


Therion

Cytat: blackholesun w Kwiecień 17, 2018, 10:20Ortofon przestał odbudowywać Rohmanna

ale można inna igłę wstawić


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

krzysiek

Cytat: Therion w Kwiecień 17, 2018, 19:13
Cytat: blackholesun w Kwiecień 17, 2018, 10:20Ortofon przestał odbudowywać Rohmanna

ale można inna igłę wstawić

Można. Od lat widzę na angielskich forach ogłoszenia sprzedaży wkładek retipowanych (nie przez producenta) z niską liczbą godzin. Coś jest tego powodem. Mnie jakoś retip przez retippera niebędącego producentem wkładki nie przekonuje :/ Szczególnie taką wkładkę jak Rohmann wolałbym posłuchać tak, jak wyszła z fabryki.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Therion

Prawda to.

Poza tym ta na ebay pochodzi z Federacji Rosyjskiej. Może jestem nie dzisiejszy, ale dla mnie to nie jest plus dodatni. :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Titanic

Cytat: Therion w Kwiecień 18, 2018, 16:22
Prawda to.

Poza tym ta na ebay pochodzi z Federacji Rosyjskiej. Może jestem nie dzisiejszy, ale dla mnie to nie jest plus dodatni. :)
Ale opinie gościu ma ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Te piny są jakieś takie dziwnie powyginane i jak by z śladami cyny ???.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Piterski ma rację. Zapomnieć należy trzeba.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Titanic

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 18, 2018, 19:51
Piterski ma rację. Zapomnieć należy trzeba.
Taka ładna, czyja ci ona? Na AF gra?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

Chciałem sprawdzić w internetach jak wyglądają te piny. Acz nie obraziłbym się gdybym miał  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Titanic

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 18, 2018, 19:54
Chciałem sprawdzić w internetach jak wyglądają te piny. Acz nie obraziłbym się gdybym miał  ::)
A mnie zżera ciekawość jak by nasz fonciak zagrał z nią??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Therion

Powiem Wam, że nie ma smutniejszego widoku, niż Rohmann dyndający na czarnym headshellu. Nawet złote śrubki mu nie pomagają. Subaru z niego się nie zrobi. Co innego na srebrnym - wygląda zjawiskowo.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cierpiałem długo...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

aż do dziś.

Wziąłem papier ścierny w łapę i .... nikt nam nie powie, że czarne nie jest srebrne. \

Nareszcie wygląda jak powinien :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Słucham ich rzadko - od święta. Ale teraz te "święta" będą radośniejsze.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: Therion w Maj 13, 2018, 23:34Powiem Wam, że nie ma smutniejszego widoku, niż Rohmann dyndający na czarnym headshellu. Nawet złote śrubki mu nie pomagają.
Mogę przyjąć do adopcji tego czarnego ;).

Therion

A co stoi na przeszkodzie, by identycznego, czarnego uchodźca przyjąć pod dach? Kasa?






HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

To może wyjaśnię do końca:

- headshell po zdarciu czarnej powłoki został wypolerowany specjalną pastą, która uchroni go przed naturalnym "starzeniem się" niezabezpieczonej powłoki

- złote śrubki z białymi podkładkami czekają na wymianę. Rohmann potrzebuje bardzo krótkich. Jedyne krótkie jakie miałem na chwilę, były złote.

- winyli słucham codziennie, jednak moją podstawową wkładką nadal jest AT OC9/II. Dlaczego? Pracuję przy muzyce. Często leci w tle. Często z winyli. Rohmann'ów słucham w wybranymi płytami i tylko wówczas, gdy mam czas skupić się na muzyce. Grają tak pięknie, że żal mi ich na zajeżdżanie ich plumkaniem w tle. Mój wybór.

To wszystko.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

koszalekopalek

Cytat: Therion w Maj 15, 2018, 10:04
To może wyjaśnię do końca:

- headshell po zdarciu czarnej powłoki został wypolerowany specjalną pastą, która uchroni go przed naturalnym "starzeniem się" niezabezpieczonej powłoki

- złote śrubki z białymi podkładkami czekają na wymianę. Rohmann potrzebuje bardzo krótkich. Jedyne krótkie jakie miałem na chwilę, były złote.

- winyli słucham codziennie, jednak moją podstawową wkładką nadal jest AT OC9/II. Dlaczego? Pracuję przy muzyce. Często leci w tle. Często z winyli. Rohmann'ów słucham w wybranymi płytami i tylko wówczas, gdy mam czas skupić się na muzyce. Grają tak pięknie, że żal mi ich na zajeżdżanie ich plumkaniem w tle. Mój wybór.

To wszystko.

Te śrubki to są wkręcane w obudowę wkładki? Jeśli tak, to w przypadku Ortofona Kontrapunkt  jest takie samo rozwiązanie.
Też miałem problem aby dobrać odpowiednie śrubki, jakieś znalazłem, ale przy okazji okazało się, ze przydałby się lepszy headshell, np taki gdzie główka śrubki wchodzi w łozy.
Ma Ortofon takowy, ale od spodu nie ma warstwy amortyzującej. Im droższy sprzet, tym więcej problemów :)
Jak tak patrzę na przód tego "przemalowanego" headshella, to na rogach widzę jakieś białe plamy? Te miejsca są wytarte, przetarte, czy też pozostał ten środek zabezpieczajacy? 
   



Therion

Nie, to prześwietlone zdjęcie. Headshell wygląda jak fabryczny. Nie zniósłbym niedoróbki :)

Śrubki wkręcają się w obudowę. Jeżeli są za długie, to nie założę osłonki. Muszą być krótkie i antymagnetyczne.

Na zdjęciu jest inny, ale pokazuje, że śrubki nie mogą wystawać poza body, bo osłonka będzie źle siedziała i nie spełni swojej funkcji.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

RomekOrtofonek

#245
Kolejki chętnych do zakupu nie było, dwóch zainteresowanych. Poszła za 2700 zLotych, mimo, że sprzedający pisał coś o cenie 2700 dularów.

https://www.ebay.pl/itm/Ortofon-Roh-Mann-Phono-Cartridge/192544106889?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT





Therion

2700$ to przesadził. Tyle kosztowały nowe (pozniej mniej nawet). 3tys pln to regularna i uczciwa cena.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

krzysiek

Cytat: Therion w Maj 26, 2018, 00:46
2700$ to przesadził. Tyle kosztowały nowe (pozniej mniej nawet). 3tys pln to regularna i uczciwa cena.

W opisie przedmiotu sprzedający dobrze napisał, tylko Gerwazy nie bardzo zrozumiał język angielski :)

"Retailed for $2700." oznacza to:
"(Nowa) wkładka była sprzedawana po cenie detalicznej wynoszącej 2 700 USD."
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Właśnie. Pisał masza i kazał Was wszystkich pozdrowić. Zwrócił uwagę na tępotę Gerwazego również. Tak, że tego... masza wracaj bo faktycznie se rady nie dajemy...  :o :o :o
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Taktyczny

Cytat: blackholesun w Maj 26, 2018, 10:23
Cytat: Therion w Maj 26, 2018, 00:46
2700$ to przesadził. Tyle kosztowały nowe (pozniej mniej nawet). 3tys pln to regularna i uczciwa cena.

W opisie przedmiotu sprzedający dobrze napisał, tylko Gerwazy nie bardzo zrozumiał język angielski :)

"Retailed for $2700." oznacza to:
"(Nowa) wkładka była sprzedawana po cenie detalicznej wynoszącej 2 700 USD."

Dawno zrozumiałem, że używanych wkładek typu MC nie kupuje się na internetowyach aukcjach.
Choćby nie wiem jaka to była okazja, typu niski przebieg, i podana cena, ile to kiedyś dana wkładka kosztowała - stary socjotechniczny zabieg.
Takie wkładki, to się sprzedaje, na internetowaych aukcjach, a nigdy nie kupuje

Wkładki typu MC, używane to się kupuje tylko i wyłącznie do retipingu, i tylko i wyłącznie gdy można to zrobicu producenta.
Który najczęściej, bo nie zawsze,  i tak się nie będzie bawił w naprawę, tylko sprzeda nam nowy mdoel, po niższej cenie.

Amen