Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Universal Music Polska:  Cheek To Cheek LIVE!" już 27 stycznia 2015 na DVD i Blu Ray! Koncert został zarejestrowany 28 lipca w Nowym Jorku. Tego wieczoru Lady Gaga i Tony Bennett wykonali 19 piosenek, w tym głównie te ze wspólnego albumu Cheek To Cheek. Artystom towarzyszyła 39. osobowa orkiestra pod batutą Jorge'a Calandrelli oraz wyjątkowi soliści: trębacz - Chris Botti i saksofonista - David Mann. Dodatkowe muzyczne wsparcie zapewnił kwartet Bennetta i kwintet Lady Gagi. Show wyreżyserował David Horn.

frywolny trucht

Dziś dorwałem w MM ZAZ "Paris". Nawet dwa egzemplarze, jeden będzie nagrodą imienia tajemniczego darczyńcy, a drugiego sobie słucham. Bardzo solidne, dwupłytowe wydawnictwo, gatefold, papierowe koperty z nadrukami, płyty grube, proste, czorne. Cena 90zł. Inne klimaty niż na pierwszej płycie, retro. Warto poczytać dlaczego, żeby się nie zdziwić. Jak gra? Coś słabo na razie radzi sobie AT 95E, opis wrzucę po założeniu swojego Goldringa na kijek.

miniabyr

Zaz muszę kupić i już. Nawert się za tym rozglądałem w Warszawie ,ale nie wpadło mi w oko. Jaka cena tego wydawnictwa?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Napisałem :) Ale OK. Dokładnie 89,90 zł
Fajny materiał z pozytywną energią. Trudno pozostać obojętnym, trudno się smucić.

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2014, 22:40
Napisałem :) Ale OK. Dokładnie 89,90 zł
Sorry ale nie wiem co się ze mną dzieje....chyba głupieję.-(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

SVART

#106
Właśnie do mnie dotarło, wznowienie ikony klimatycznego death metalu. Pewnie zagra gorzej, niż pierwszy press, ale warto mieć, szczególnie dla pomarańczowo-miodowego koloru :).


frywolny trucht

O! Skąd ją wziąłeś?

SVART

Przechodziłem i leżała, to wziąłem :).

A serio. Sklep Century Media. Brać póki jest, na pewno dostępna jest czarna wersja, ale na bank wydadzą więcej kolorów, bo to chodliwy album przecież jest :).

frywolny trucht

Dzięki. Czyli to jest to samo co na alegru, jeden misio sprzedaje ale wersję czarno za 128 zł.

SVART

Tyle samo pewnie wyjdzie zakup z CM z pocztą, więc coś jeszcze możesz dobrać. Ja dokupiłem ost. ATG. Niezależnie od ilości płyt, koszt kuriera to tylko 11 EUR.

miniabyr

#111
No udało mi się kupić coś, na co miałem wielka ochotę! Warszawskie Combo Taneczne "Przyznaj się" wersja na winylu .Już tylko dla jednej piosenki warto mieć ten album czyli" Warszawo ma" ,ale oczywiście cały album jest wart zainteresowania ze względu na zawartość tekstowo-muzyczną i przybliżenia brzmienia warszawskich podwórek i knajp z okresu międzywojennego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht


miniabyr

#113
"Nie dla idiotów" za 59,90zł  Już poprawiłem błąd w tytule .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht


miniabyr

A tak z pewną nieśmiałością zakupiłem winyl  Gaba Kulka "The Escapist"  Bardzo przyzwoite granie . Ciekawą mamy polska pop-alternatywę ,szkoda tylko że w większości zaśpiewaną po angielsku .Szkoda .Ale jak juz śpiewa po polsku ,to jest to mocno dziwne brzmienie polskiego języka
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Ja jej nie jestem w stanie strawić :(

Nieudolne naśladownictwo Tori Amos.

frywolny trucht

Universal Music Polska. Premiera długo wyczekiwanego albumu Diana Krall "Wallflower" 3 lutego!

frywolny trucht

Catalog # : MOVLP1278   Format : LP, 180 gram   Releasedate : 2015-01-26
Barcode : 8718469537716   Sleeve : 3mm   Original Release : 1999


frywolny trucht



ECM Records
New Release: "Imaginary Cities" by Chris Potter and the Underground Orchestra

"Imaginary Cities" is the recording premiere of saxophonist Chris Potter's new Underground Orchestra. At the core of this larger ensemble is the personnel of his long-established Underground quartet – with Adam Rogers, Craig Taborn and Nate Smith – now joined by two bassists, a string quartet, and Potter's old comrade from Dave Holland Quintet days, vibes and marimba man Steve Nelson. The scope of the work, and its contrasting moods and thematic development, inspire some of Potter's finest playing. His saxes fly high above his idealized cityscapes or launch into dialogues or group improvising with its gifted inhabitants. References are multi-idiomatic and multicultural, and Potter, who counts Charlie Parker with Strings amongst his formative enthusiasms, had Arabic and Indian string sections in mind, as well as contemporary composition, when shaping this material. Imaginary Cities was recorded in December 2013 in New York's Avatar Studio and produced by Manfred Eicher.

Tutaj można posłuchać: http://player.ecmrecords.com/potter-2387

frywolny trucht

Mystic Production:
,,Love, Fear and the Time Machine" - tak będzie brzmiał tytuł szóstej płyty RIVERSIDE. Zespół zakończył właśnie komponowanie najnowszego materiału.

,,Szósta płyta, sześć słów w tytule i sześćdziesiąt minut nowej muzyki, tyle mniej więcej będzie trwał nowy album. Nie będziemy grali już hard rocka" - śmieje się Mariusz Duda. ,,Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory".

,,Miłość, strach i czasy, które nas ukształtowały, to siły sprawcze mające największy wpływ na nasze życiowe wybory. Tematyka tekstów będzie się więc obracała wokół tego, co sprawia, że podejmujemy najważniejsze w swoim życiu decyzje".

W marcu zespół Riverside wchodzi do studia. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić postępy pracy nad nową płytą na specjalnie do tego stworzonym profilu na Instagramie. (www.instagram.com/riversideband.pl) Album ukaże się na przełomie sierpnia i września 2015 roku. Najnowsze kompozycje będzie można usłyszeć już podczas tegorocznych letnich festiwali.

frywolny trucht



This double album was recorded at the Lugano studio in May 2014, and produced by Manfred Eicher.

Fajna muzyka: http://player.ecmrecords.com/brahem-2423-24


masza

Wiem, wiem.
Już zamówiona.

gratefullde

Piękna plyta.  A jest vinyl ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza