Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Flip Back

Panie Juter - gratulacje pięknego systemu. Szacun! Na naszych forach takie cuda to na jednej ręce można policzyć. Miałem okazję słuchać mniejszych 4343 i to był odlot!

Jestem pewien, że spora większość wszelakich audio fanów może pomarzyć tylko o takich klockach. Jeszcze więcej może pomarzyć o pokoju tylko do słuchania muzyki.  Także olać dupościsków, otwierać browara i zmieniać płyty na talerzu :-)  :np:  :pij:

Flip Back

U mnie na talerzu tacy goście się kręcą :-)

Michał

Cytat: Flip Back w Maj 13, 2018, 00:24
Panie Juter - gratulacje pięknego systemu. Szacun! Na naszych forach takie cuda to na jednej ręce można policzyć. Miałem okazję słuchać mniejszych 4343 i to był odlot!

Jestem pewien, że spora większość wszelakich audio fanów może pomarzyć tylko o takich klockach. Jeszcze więcej może pomarzyć o pokoju tylko do słuchania muzyki.  Także olać dupościsków, otwierać browara i zmieniać płyty na talerzu :-)  :np:  :pij:
Nie wiem Synu do kogo kierujesz te słowa,ale mam nadzieję że nie do mnie. Zapytałem z ciekawości,bo te konkretne JBL muszą się konkretnie rozpędzić. Chyba nie wagarowałeś na fizyce w szkole średniej?
Paczki są przepiękne,dlatego pytałem,czy kolekcjonerskie,czy odrestaurowane. Forum temu służy. Nikt tu z nikogo łacha nie ciągnie. Więcej luzu.

frywolny trucht

Flip Back. Wygrałeś konkursa. Zajrzyj do puli nagród i wybierz coś dla siebie. Sorry za OT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

juter22

Cytat: Michał w Maj 13, 2018, 07:25
Cytat: Flip Back w Maj 13, 2018, 00:24
Panie Juter - gratulacje pięknego systemu. Szacun! Na naszych forach takie cuda to na jednej ręce można policzyć. Miałem okazję słuchać mniejszych 4343 i to był odlot!

Jestem pewien, że spora większość wszelakich audio fanów może pomarzyć tylko o takich klockach. Jeszcze więcej może pomarzyć o pokoju tylko do słuchania muzyki.  Także olać dupościsków, otwierać browara i zmieniać płyty na talerzu :-)  :np:  :pij:
Nie wiem Synu do kogo kierujesz te słowa,ale mam nadzieję że nie do mnie. Zapytałem z ciekawości,bo te konkretne JBL muszą się konkretnie rozpędzić. Chyba nie wagarowałeś na fizyce w szkole średniej?
Paczki są przepiękne,dlatego pytałem,czy kolekcjonerskie,czy odrestaurowane. Forum temu służy. Nikt tu z nikogo łacha nie ciągnie. Więcej luzu.
Więcej luzu dla Was wszystkich, dla tych co twierdzą że na ,czworakach' u mnie i tych innych z różnymi teoriami ;)
Wymiary pokoju podałem więc nie jest to kurnik, tylko 30m2, na fizyce byłem dlatego poniżej 12'' nie schodzę, a te 18'' jest dokładnie takie jak chciałem mieć ;D
Pozdrawiam Wszystkich

Michał


juter22

Nie, takie kupiłem, każda śrubka ,made in usa' każdy przetworniki pomierzony, sprawdzony, cewki,pianki wszystko absolutnie produkcji JBL, rozpraszacze od Kenrick Sound, skrzynie robione wg planów, każdy materiał użyty taki sam lub lepszy, jedyna różnica to na tabliczkach brak nr seryjnego. Zwrotnice w układzie cc na dużo lepszych komponentach niż oryginalne (ale to każdy chyba wie że kupując stare JBL'e to trzeba zrobić).

Michał

No właśnie chciałem zapytać o Kenricka. Piękne są i niech Ci służą.

juter22

Dziękuję, będą.
Najważniejsze z tego 24h wyjzadu jest to, że poznałem fantastycznego człowiek, który od ok.40 lat  zajmuje się "starymi" JBL'i, Altec'ami, Tannoy'ami, Klangfilm'ami, będąc w jego magazynie, pierwszy raz w życiu widziałem tyle sprzętu w jednym miejscu...
Jakby ktoś chciał uzbroić się w pierwszoligowy sprzęt zapraszam na pw, z mojej strony pełna rekomendacja.

Flip Back

Cytat: Michał w Maj 13, 2018, 07:25Nie wiem Synu do kogo kierujesz te słowa,ale mam nadzieję że nie do mnie.
Chłopaku od fizyki, a odnosisz wrażenie, że do Ciebie? Nie czytasz uważnie...

Cytat: frywolny trucht w Maj 13, 2018, 09:08Flip Back. Wygrałeś konkursa.
Dzięki za info. Odezwę się na prv.

juter22

Coś tam słucham ;D
Muszę się osłuchać z nowymi paczkami, i jestem po 3 płycie, jest fantastycznie...wow! efekt przerósł oczekiwania  8)
Nawiązując do minionego RSD, dziś doszła paczka ze Svart Records, nie wiem dlaczego tak długo, być może ze względu na promocję podczas RSD bo winyle mieli od 5€, więc ceny naprawdę doskonałe, kilka sztuk wpadło, póki co każda to strzał w 10. mimo iż każda trochę inna  ;D
1. Brutus "Wandering Blind" fantasyczny bluesrock z Oslo, prawdziwy powerband
2. 40 Watt Sun "Wider than the sky" doom grany na akustycznej gitarze, jest ciężko, lirycznie, świetnie nagrana płyta, mega przestrzeń, transujące brzmienia, bomba
3. Jess and the Ancient Ones "Second Psychedelic Coming" occult-rock zakrapiany psych-rockiem, z damskim wokalem, fletem i hammondami, no łeb urywa, świetny band, ostatni numer powala, pełna rekomendacja.

Michał

Najbardziej w tym wątku podoba mi się to,że Ty tyle płyt przewalasz, o to w tym chodzi. JBL przepiękne. Ma duży szacunek do tej firmy a oglądając zdjecia z Monachium,widzę,że wypuszczają kolejne modele z serii Monitor Studio,świetnie!


moon

byly LP w Svart od 5 ojro? nie trafilem na to, albo trafilem tyle, ze wszystkie mnie interesujace byly po normalnej cenie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Dziś mam trochę więcej czasu, więc wrzucam to czego jeszcze na talerzu nie było  ;D
#RSD2018  8)
1. Rage Against The Machine - Domocratic National Convention 2000
2. OSTR - Masz to jak w banku
przedstawiać nie trzeba :) wiadomo że jest ogień  8) 8) 8) 8)

Lyset

Dosc mrocznie i posepnie.
Uwielbiam ten material.

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

il cattivo

Też bardzo lubię. Prawie najlepszy album Laibach, zaraz po Krst pod Triglavom-Baptism.

Lyset

Cytat: il cattivo w Maj 20, 2018, 22:38
Też bardzo lubię. Prawie najlepszy album Laibach, zaraz po Krst pod Triglavom-Baptism.
Widze ze nie jestem sam ;-)
'Krst.....' niestety nie mam,ostatnio sluchalem z dziesiec lat temu.Moze dluzej.
Ostatni material przecudowny wedlug mnie.
Za chwile wrzucam cos innego.
Cos bardzo innego!
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Cos innego   8)

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Flip Back

Na dobranoc spokojne dźwięki. Brytyjski folk z japońskiego tłoczenia...

McGyver

Cytat: Lyset w Maj 20, 2018, 22:33
Dosc mrocznie i posepnie.
Uwielbiam ten material.
A ja uwielbiam (prawie) wszystko co mroczne i posępne. No chyba że przy okazji także nudne, to wtedy rzecz jasna nie uwielbiam. Ewentualną wtórność jestem w stanie wybaczyć, jeśli nie nudne.

Lyset

Cytat: McGyver w Maj 21, 2018, 00:14
Cytat: Lyset w Maj 20, 2018, 22:33
Dosc mrocznie i posepnie.
Uwielbiam ten material.
A ja uwielbiam (prawie) wszystko co mroczne i posępne. No chyba że przy okazji także nudne, to wtedy rzecz jasna nie uwielbiam. Ewentualną wtórność jestem w stanie wybaczyć, jeśli nie nudne.

Osmiele sie zatem polecic to:       https://deutschnepal.bandcamp.com/album/comprendido-time-stop-and-world-ending
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Dzisiejsza skrobanka

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Old Man Kensey

Cytat: juter22 w Maj 11, 2018, 22:28
 

Odp: Moja kolekcja - co mam na talerzu
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 11, 2018, 22:28 »
Cytuj (zaznaczone)
A u mnie "drobna" przebudowa. JBL 250ti znalazły nowego właściciela a JBL 4345 godnie je zastąpiły...
Właśnie się zgrywają z moim systemem...           i jest absolutny sztos

Za-je-bi-ście :D

Piękny obrazek, gratuluję! Proszę, wklej to zdjęcie w "ołtarzach", jak pisałeś...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

Przyszła paczka od Tomka . Oryginalnego tłoczenia nie słuchałem . Za to to wznowienie polecam z czystym sumieniem . Kichy nie ma jest ok .