Kondycjoner a godziny odsłuchu

Zaczęty przez neomammut, Styczeń 22, 2015, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotrektychy

Bardzo proszę, widok z przodu i boku na elektronikę, reszta obudowy to miejsce na akumulatory. Za białą folią są kolejne cewki i wentylatory. Docelowo chcę przełożyć wszystko do obudowy rack 1U

jamówię

Piotrek i to kosztowało 7 stówek? Szukam czegoś takiego,bo mój CDp jest niemożebnie wrażliwy na wahanie napięcia. Gdzie to można nabyć?

Jakub

Cytat: jamówię w Marzec 10, 2015, 16:09Gdzie to można nabyć?

W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie komputerowym. UPSów jest kilka rodzajów. Do audio najlepszy będzie taki typu On-Line, bo to jest de facto zasilanie bateryjne. Masz zagwarantowaną idealną sinusoidę oraz zerowy wpływ napięcia sieciowego, bo prąd z gniazdka służy tylko do ładowania akumulatorów. Moim zdaniem lepiej zainwestować w takie urządzenie, niż w jakieś magiczne kable sieciowe. Nowego UPSa tego typu kupisz już za 1500-2000zł.

Czekam tylko aż odezwą się głosy, że UPS jest nieaudiofilski :)

frywolny trucht

Komputerowe upsy wykwadratawiają sinusoidę. Dlatego nie są audiofilskie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

#29
Cytat: frywolny trucht w Marzec 10, 2015, 16:29Komputerowe upsy wykwadratawiają sinusoidę. Dlatego nie są audiofilskie.

Dlatego piszę, żeby kupić taki On-line. Takie nic nie wykwadratawiają :)

Można też szukać takiego dedykowanego do sprzętu medycznego, ale tu koszt będzie już sporo wyższy, i zapewnie ta sinusoida będzie bliska idealnej.

jamówię

Bardzo Ci dziękuję Jakubie,wtedy podłączam sprzęt do tego Upsa i mam prąd idealny?
Koszt 1500-2000? Fajnie się robi ludziom wodę z mózgu,bo audiofilskie ustrojstwa kosztują np 12 tysi...

jamówię

Podlinkujcie, jeśli mogę prosić, taki on line kond.

Jakub

Wysokiej klasy UPS pozwalający na podłączenie urządzeń o dużym poborze mocy też będzie swoje kosztował. Jakość prądu z takiego UPSa też rośnie wraz z ceną. UPS dedykowany do urządzeń medycznych powinien być jakościowo lepszy, niż taki do komputera pani Krysi w biurze :)

Tak czy siak, myślę że nawet taki podstawowy model Online da nam na wyjściu lepszą sinusoidę, niż to co jest czasami w gniazdku. No i trzeba mieć świadomość, że takie coś ma często wiatrak, więc dobrze by było móc sobie umieścić to urządzenie w innym pomieszczeniu.

Ja osobiście nie używam do audio, ale testowałem kiedyś takiego UPSa przyniesionego z pracy. W normalnych warunkach nie słyszałem żadnej różnicy, ale jak się włączyło szlifierkę w garażu, lub nawet ogrzewacz do wody o dużej mocy, to już różnica była na plus.

Na pewno warto się zastanowić jak mieszkamy na odludziu, gdzie zdarzają się chwilowe przerwy w dostawie prądu, lub mamy sprzęt audio wpięty do obwodu, do którego mamy podłączone inne urządzenia o dużej mocy, lub takie działające cyklicznie (lodówka, hydrofor, itd).

jamówię

Ja mam do audio osobny drut,ale Revox jest czuły jak cholera

jajacek1410

Sinusoida sinusoidą, ale już widzę nieskazitelną parabolę mojego lotu za oknem po przyniesieniu takiego cudaka do domu :)

Jeżeli już to tylko w oddzielnym pomieszczeniu.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

neomammut

Na szczęście źródła analogowe są nieczułe na prąd, gorzej wszelkie cyfrowe układy :)

UPS On-LINE to bardzo dobry wybór, tylko trzeba też patrzeć co się kupuje, niektóre mają niby on-line, ale produkują kwadratową sinusoidę. Dobrego UPS`a nie kupi się za 1000-1200 zł. Najlepiej kupić coś ze stajni APC, ale drogie są...

JuG

Cytat: jajacek1410 w Marzec 10, 2015, 22:42Jeżeli już to tylko w oddzielnym pomieszczeniu.

Nie tylko wygląd może być problemem. Te UPS-y maja wentylatory, które potrafią dosyć mocno hałasować. Od dawna mi taki UPS chodzi po głowie tylko że oprócz zalet takie rozwiązanie ma wady:

- hałas;
- cena: nie znam on-line UPS-ów w cenie 1,5-2 tyś, na przykład EATON 2700 W kosztuje ok. 6 tys. http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=31&s=247&g=167608&n=ZASILACZ-UPS-EATON-9130-3000VA-R2U&w=s;
- wtyki na kablach sieciowych trzeba wymieniać na pasujące do gniazda C13, takich "koszernych" :) wtyków nie znam.


neomammut


piotrektychy

To ja też coś wtrącę, zwykły UPS niczego nie wniesie bo przepuszcza napięcie, dopiero przy pewnych progach coś ok 195 podbija, a przy 245 obniża napięcie. UPS on line występuje w dwóch rodzajach, jeden działa tak jak opisałem, drugi typ chyba Delta koryguje na bieżąco sinusoidę z sieci 230V. Sprzęt za 1 - 1,5 tys zł. to zabawki i szkoda na to pieniędzy, dobry UPS do sprzętu telkom lub medycznego kosztuje  3-4 tys w górę. Alternatywa to kupienie profesjonalnego urządzenia przechodzonego, tak jak ja to zrobiłem. Jedyny mankament takiego rozwiązania to gwarancja rozruchowa 2-3 miesiące a nie 2 lata, czasami głośne wentylatory itp. Mój UPS trzymam w "kotłowni" i przez ścianę pociągnąłem kabelek 2m do pokoju.  Zapomniałem dodać, 3kVA wybija bezpieczniki przy starcie :) trzeba dać 20A lub soft start.

Mój kupiłem na allegro.

kangie

Panowie, nie neguję sensu stosowania takich urządzeń. Osobiście nie potrzebuję takowych i prąd mam prosto z sieci.

Myślę jednak, że po zastosowaniu takiego urządzenia można nie usłyszeć żadnych zmian. Często wymiana kolumn na inne (nie zawsze droższe) potrafi zmienić w brzmieniu systemu wręcz wszystko.

Zatem - jak w przypadku większości klocków audio - warto wziąć to ustrojstwo do domu i testować. Jeśli hałasuje od wentylatora to przynajmniej u mnie taki sprzęt odpada, bo na balkon go nie wypchnę ;)

spalon

Masz rację kangie tego typu urządzenia najbardziej docenia się jak jest kiepska instalacja i marnej jakości prąd

piotrektychy

Może trochę przewrotnie zapytam, czy jest prąd dobrej jakości ? Kiedyś mieszkałem w kilkupiętrowym domu, na osiedlu nowa stacja trafo, jednak jak wpiąłem oscyloskop w gniazdko zobaczyłem ile zakłóceń się pojawia, w takim budynku jest kilkadziesiąt mieszkań, niezliczona ilość sprzętu agd, a to wszystko niestety sieje. Zdarza się również, że nawet sprzęt renomowanych producentów nie ma dobrych filtrów przeciwzakłóceniowych, jak w ogóle je ma, kolega kiedyś pokazał mi na oscyloskopie przebiegi napięcia na wyjściu zasilacza w wzmacniaczu, no nie było to budujące. Dlatego uważam, że powinno się mieć "coś" co przynajmniej zbiera śmieci z sieci... he he poeta ze mnie ;)

spalon

Ja w poprzednim mieszkaniu miałem dobrej jakości prąd chodź go nie sprawdzałem niczym oprócz woltomierza , ten sam sprzęt nie wydawał z siebie żadnych słyszalnych dźwięków nawet nie chodzi o ten w czasie odsłuchów słyszalny w tle ale buczenie transformatorów itp zmiana kabli sieciowych praktycznie nie była odczuwalna .
Na nowym mieszkaniu po prostu koszmar słychać transformatory , zakłócenia w tle w czasie odsłuchów i tu zmiana zwykłych kabli sieciowych na sieciówki wnosi dość sporo zmian a zastosowanie kondycjonera zniwelowało w większości ten szum w tle .
Z tond to moje nazewnictwo zły i dobry prąd  ;)