Headshelle - różne różniaste, doświadczenia i opinie

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 20, 2015, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 23:04Serio kupiłeś headshell za ponad 600 dolców?

Dobra zmiana, co człowiekowi żałujesz :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: Therion w Grudzień 11, 2017, 23:10
Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 23:04Serio kupiłeś headshell za ponad 600 dolców?

Dobra zmiana, co człowiekowi żałujesz :)

A gdzie tam! Ja mu nie żałuję, ino się pytam grzecznie  :P





;) ;) ;) ;) ;) ;)

Piterski

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 23:04Serio kupiłeś headshell za ponad 600 dolców?

No co ty przecież na głowę nie upadłem  :P, ...  chyba jeszcze nie  ;D

Kupiłem DD-40 i szukałem uchwytu do headshela z przelotowymi otworkami bo Micro Seiki ma w nich gwint (zamiast nakrętki).

Therion daj linka do tego headshella, tak z ciekawości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Czy zdarza się Wam, że przewody do wkladki po 2 tyg odpoczynku nie łączą na jednym kanale?

Już drugi raz mi sie to zdarza z dwoma roznymi wkladkami. Co z tym zrobić?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC


GregWatson

Może to bardziej problem z pinem w headshellu (od strony łączności z ramieniem niż samych kabelków.)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Czasem zbyt gruba podkładka gumowa między headshellem a główką ramienia potrafi z czasem powodować brak kontaktu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Ja zawsze smaruję piny preparatem do styków i nigdy nie miałem problemów, aby coś nie łączyło.

Therion

Nie, w obu przypadkach wystarczyło ruszyć wsuwką na pinie wkładki.

Chyba  też kupie płyn  do styków
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: GregWatson w Styczeń 27, 2018, 20:01
Czasem zbyt gruba podkładka gumowa między headshellem a główką ramienia potrafi z czasem powodować brak kontaktu.

Headshelle nówki, oryginały, Jelco 25, więc nie najgorsze.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Pięć lat temu miałem przygodę po zakupie dwóch nowych nieużywanych headshelli firmy Ortofon. Odchyłka jednego stopnia od kąta prostego 90 st. Koszty zakupu zwrócone. Ot, taka ciekawostka.


CytatDzień dobry,

Headshelle przywieziono zgodnie z informacją od Pana, czyli w środę.

Niestety zmuszony jestem reaklamować towar. Otóż po montażu wkładki i headshella do ramienia, podczas ustawiania VTA i siły nacisku zauważyłem że headshell wychyla się dość mocno w górę. Nie jest płaszczyźnie poziomej ramienia. Ramię to AudioTechnica AT-1007. Gramofon to Micro Seiki DD-40. Wykluczyłem ramię, gdyż montując inny headshell - oryginalny od Micro Seiki - wszystko jest w poziomie, czyli w porządku. Problem dotyczy zarówno jednego (SH-4S) jak i drugiego headshella (SH-4BK). Montując je do drugiego ramienia Micro Seiki MA 505 problem się powtarza. Headshelle "pikują" w górę.

Postanowiłem to sprawdzić dokładniej i dzisiaj zmierzyłem headshelle w laboratorium pomiarowym na warsztacie narzędziowym. Pomiar został wykonany klasycznym polskim kątomierzem firmy VIS z działką elementarną 0 st. 05 min (czyli 5 minut). Jak widać na zdjęciach kąt gięcia to prawie 91 stopni, a powinien być dokładnie 90 st. Poza tym headshelle przyłożyłem do kątownika warsztatowego ze stopką i gołym okiem widać że są niedogięte.

Problemu doszukiwałbym, się w procesie produkcyjnym. Otóż matryca do gięcia headshelli zapewne "trzyma" 90 stopni, ale po zagięciu materiał "odbija". Mogło to nastapić na skutek innej dostawy blachy aluminiowej, innego składu chemicznego, co wiąże się ze zmianą właściwości fizyko-chemicznych typu wytrzymałość na zginanie, twardość itp. Ale nie mnie to oceniać. Do tej pory miałem dobre doświadczenia z produktami marki Ortofon.

Obawiam się, że problem dotyczy większej partii produkcyjnej i jeśli nie ma Pan pewności co do jakości kolejnych headshelli, to proszę nie przysyłać dwóch nowych, tylko zwrócić pieniądze na moje konto bankowe Banku .......

Z poważaniem,
.....

Piterski

Też mam coś ciekawego w temacie headshelli, link dla osób ze znajomością angielskiego.
Jest tam 10 różnych modeli, poniżej te bardziej znane.

Micro Seiki H-303 http://korfaudio.com/blog56
SME 3009 http://korfaudio.com/blog55
Jelco HS-25 http://korfaudio.com/blog53
Orsonic AV-101b http://korfaudio.com/blog51

Może ktoś się pokusi o streszczenie wniosków w naszym ojczystym języku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Ooo i taki ładny headshell Micro Seiki mi wpadł za grosze. Nikt się nie połapał na alledrogo że to firmowy.

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

#68
H-20 waga 9 g.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ładna kolekcja. Ja mam tylko jeden headshell Micro Seiki.

Kangie


GregWatson

Pamiętam jak kilkanaście lat temu założyłem mój pierwszy do Daniela.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

 ;D. Ale za to wyglądał. Chciałem wkleić tę fotkę ale jakoś nie mogę znaleźć. Ale z tym ramieniem od Daniela. Bajka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93