Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Pytanie. Czy istnieje wersja instrumentalna. Bez wokalu. To bylo pytanie... :)
Jestem swiezak w tych rejonach, wiec pytam grzecznie  ;)

elem

Pewnie tak, ale Messiah bez Alleluja ?  ???
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

Cytat: wojtek41 w Styczeń 18, 2015, 22:52Pytanie. Czy istnieje wersja instrumentalna. Bez wokalu. To bylo pytanie
Rozumiem. Debil jestem.
Nie spotkałem się z wersją instrumentalną, przynajmniej w rozumieniu muzyki poważnej. Co nie znaczy, że nie istnieją. Słyszy się czasami jakieś przeróbki rozrywkowe. Szczegółów nie pamiętam, bo nie starałem się zapamiętać :)

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

wojtek41

Jacek. Mam nadzieje, ze sie nie obraziles.  ;)

jajacek1410

Przecież to ja nie umiem czytać ze zrozumieniem :)
Jakby tak ode mnie odjąć 10 to by zostało 41. Teraz to zauważyłem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

wojtek41

Fajnie to wszystko brzmi. Bardzo ciekawie. Czy sie przekonam do opery ? Czas pokaze..)
Na jutro zaplanowalem do odsluchu to wydanie.

wojtek41

.

SVART

Cytat: wojtek41 w Styczeń 18, 2015, 21:24Dobre wydanie, czy szukac lepszego ?

Dla samej okładki warto mieć - gustowna, z klasą.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

A ja z uporem swoje 8)

Upolowało mi się takie pudełko:

Cztery płyty. Chyba nigdy wcześniej nie odtwarzane, nagranie może nie rewelacyjne technicznie ale pod względem artystycznym świetne.

Chyba sobie kupię CD do słuchania w aucie.

Ale naszło mnie też jakoś tak na smutno. Naprawdę mi żal że pewne umiejętności doprowadzone przez wieki do perfekcji okazały się w końcu niepotrzebne. Nieistotne czy to będzie śpiew operowy czy produkcja dobrych butów to najwyższa jakość została już utracona  :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Wroce do "Swan lake" Czajkowskiego. Mam przed nosem wydanie Russian State Symphony Orchestra pod batuta Dmitry'a Yablonsky'ego. To o tym wykonaniu wczesniej pisaliscie..? Dostalem stosik cd z klasyka, i to zwrocilo moja uwage.)

vasa

Nie znam akurat tego wydania ale Rosyjskie interpretacje są albo świetne albo najlepsze [emoji239]*

* łabdzia nie miałem to dostałeś koguta [emoji3]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Pomimo, ze to wydanie cd (Naxos Kanada) to swietnie brzmi i mnie sie bardzo podoba. )

kangie

Cytat: vasa w Marzec 10, 2015, 03:52łabdzia nie miałem to dostałeś koguta
Ta gwiazdka za tą kurą dziwnie wygląda ;)

elem

Takie coś mnie dzisiaj zachwyciło. Przypadkowy zakup, szukałem kwartetów Brittena  a wpadło do koszyka to. Bardzo dobre wykonanie i realizacja.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Jakoś nie przepadam za jego koncertami skrzypcowymi ,ale mam kilka świetnych wykonań Pierwsze to Henryk Szeryng z Boston Symphony Orchestra dyryguje Munch. Stare nagranie więc od tej strony jest tak sobie ,ale gra Szeryng! Na kompakcie mam The Royal Philharmonic Orchestra gra Zino Vinnikov -Bardzo dobre granie.Jeszcze Julia Fischer z Russian National Orchestra. Warto posłuchać. Myślę jednak ,że w samej Melodi można by znaleźć mnóstwo fantastycznych wykonań.Tam nie ma złych orkiestr i solistów, a jeszcze w repertuarze narodowym- to tylko tam szukać .Ja jak napisałem nie przepadam za jego koncertami skrzypcowymi ,mino że jest to mój ulubiony romantyczny kompozytor. Ale jego kameralistyka , utwory symfoniczne, chóralne to miód na moją duszę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Dzięki.
Cytat: vasa w Marzec 10, 2015, 03:52Rosyjskie interpretacje są albo świetne albo najlepsze
Cytat: miniabyr w Marzec 21, 2015, 14:27w samej Melodi można by znaleźć mnóstwo fantastycznych wykonań.Tam nie ma złych orkiestr i solistów, a jeszcze w repertuarze narodowym- to tylko tam szukać
Jak widać co do nagrań z muzyką rosyjską to mamy podobne zdanie :)
Tyle że Melodia mocno nierówna jest pod względem tłoczeń. Mam kilka świetnych i sporo marnych. Niestety.
A ja koncerty skrzypcowe lubię z definicji. Jedne bardziej, inne mniej ale bez wybrzydzania :)
Tylko Paganiniego nie mogę słuchać bo działa jak czarny kot podniesiony do potęgi baby z pustymi wiadrami.
Tragedia.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

A propos Paganiniego - czy ktos z Was ma w swej kolekcji plyte winylowa Salvatore Accardo "Diabolous in musica" wyd. Clearaudio? 240zl - sporo sobie wolaja za nowke, a uzywek brak...

elem

Kangie, w ccd i tak najtaniej  :o

Mam pytanie, ile plyt wyszło w serii Chopin - Dzieła wszystkie?  Trafił mi sie box ale nie wiem czy jest kompletny, mam 13 LP.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Ja wczoraj kupiłem 4 LP , stan idealny ;) ;) ;) Płyty chyba nie grane, ale za to okładki straszne >:(
Dałem całe 40 € cent za wszystkie.
Pozdrawiam S.CH.

elem

Ponoć wyszło 15 odcinków, jeszcze nie sprawdziłem, których mi brakuje w boxie.

40 centów, toś się wyżyłował. Mnie wyszło jakieś 1 euro/szt :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Teraz zobaczyłem,że moje troszeczkę inne :)
Jutro zrobię fotkę , minimalnie inne :)
Pozdrawiam S.CH.

elem

Chodzi Ci o logo w górnym rogu?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Tam gdzie jest napis u Ciebie "DZIEŁA WSZYSTKIE" u mnie jest spis treści ;)
I moje są nie Polskie wydania, ;) ;) ;)
Sama płyta chyba 180gram bo strasznie gruba jakaś.
Jutro zaprezentuję. ( a już myślałem,że identyczne)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Tak oto wygląda moja:)
Pozdrawiam S.CH.