"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie


kangie


kangie


Szymon

#103
Fajne kwiatki Duplo. Gorzej z jedzeniem :)
[bezsensowny atak personalny]

Two-FacedGirl

A mnie się te papryczki bardzo podobają :). Osobiście robię wersję wegańską z kaszą jaglaną, pieczarkami, cebulką i marchewką. Zainspirowałeś mnie z tymi suszonymi grzybkami i następnym razem użyję ich zamiast pieczarek.
Pozdrawiam

Keef98

Więc właśnie skończyłam jeść naprawdę dobrą kolekcję. Zdjęcie+tosty=mniami.
Tym razem sos zamiast z miodu był z syropu klonowego.

GregWatson

A zrobicie coś takiego tak aby jeszcze było dobre?

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Greg, a mięso gdzie? Mój Św.P. Dziadek mawiał, że dzień bez mięsa dniem straconym i że jak nie zje mięsa, to mu oczy ropieją  ;)

GregWatson

A u mnie się mówiło, że od chleba dostaje się pryszczy. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: kangie w Marzec 28, 2015, 12:47a mięso gdzie? Mój Św.P. Dziadek mawiał, że dzień bez mięsa dniem straconym i że jak nie zje mięsa, to mu oczy ropieją  ;)
Nie wszystko, co mówili nasi dziadkowie jest prawdą.

Znam taką jedną starszą panią, która uważa że jak się nie zję dziennie conajmniej kilku łyżek stołowych smalcu to koniec. Człowiek nie ma siły na nic.

frywolny trucht

I może mieć rację jeśli ma się dobrze :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fioni

No to po świątecznym śniadanku. Co tam u Was na stole się znalazło?

U mnie było tradycyjnie JAJO oczywiście, niestety tradycyjnie na twardo, choć większość mojej rodziny, ze mną włącznie, uwielbia na miękko. Jednakże nigdy nie mogę poradzić sobie z ugotowaniem dużej ich ilości w ten sposób, dlatego zrezygnowałam z eksperymentów w tym roku coby zaoszczędzić sobie nerwów.
Następnie znalazły się wędlinki (biała kiełbasa, wędzona też, kaszanka i szynka) przepyszne bez zbędnych ulepszaczy i konserwantów wytworzone w prywatnej małej masarni. Po te specjały odbyła się specjalna, przedświąteczna wyprawa pod Konin, gdzie w małym sklepie mięsnym urządzonym w domku jednorodzinnym zostały one zakupione.
Nieco poszaleliśmy też z sałatkami –  rozmnożyły się one do ilości czterech aż (kurde kto to wszystko zje? ) - była: tradycyjna jarzynowa i nietradycyjne: ryżowa, serowa i grecka.
No i co godniejsze uwagi, to mięsa:   rolada i roladki wołowe, zawijana pierś z indyka i schab rolowany (w tym roku też  zrezygnowałam z tradycyjnego u nas schabu nadziewanego śliwkami i pieczonego w pomarańczach i potraktowałam go jak roladę wołową). Opis obróbki fizycznej i chemicznej tych rolad wstawię później łącznie ze zdjęciami.
Dodatki: chlebuś, majonez, chrzan – pycha, masełko - oczywiście w kształcie baranka, sól i pieprz (zupełnie zbędne bo wszystko było doskonale doprawione).
Wszystkim życzę Smacznego i nie przesadzajcie z łakomstwem.

A i taka refleksja na koniec: jak dobrze mieć rodzinkę, która pomoże w przygotowaniu takiego śniadania i co ważniejsze posprząta po nim :) 
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

Keef98

Dużo tego było... A potem słodkie z kawą, jeszcze słodycze, kolacja, wino i jakoś takoś chyba trochę przytyłam :P Do jedzenia puściłam nową płytę, którą dostałam, jakich mam super rodziców z dobrym gustem (kurde, temat o jedzeniu, a ja o płytach ::)):

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Rozumiem Cię. Jutro będę chorować po tym obżarstwie ;D Ale warto było... Taki wspaniały keks mam w domu... Ach... Wrzucę jutro zdjęcie słodkiego :P

merlin1973

Cytat: kangie w Marzec 20, 2015, 11:15Wpadlem na pomysl zrobienia dzisiaj czegos takiego.
To typowo serbskie danie, mam znajomego Duszana który to zajada co tydzień:):):)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2015, 12:36
Topinambur- da się to kupić w jakiś delikatesach, czy trzeba szukać po rolnikach?
Przyrządzał ktoś ten wynalazek?
Doskonałe na surowo jako dodatek do sałetek, albo po prostu do chrupania. Jak już kupisz możesz wsadzić do ziemii. Rozrasta się jak chwast w każdych warunkach. Pięknie kwitnie.


fioni

No to obiecana rolada wołowa. Prezentacja a'la kangie  ;D (czyli przygotować się należy na większą ilość postów dotyczącą jednej potrawy – tzn: nie pisać odpowiedzi dopóki nie powiem, że to już koniec wreszcie :D hahahahah)

Zaczynamy :)
Należy przygotować wszystko to co damy do środka mięsa, a mianowicie:
- czerwoną paprykę, która najpierw myjemy i usuwamy gniazdka z pestkami,
- cebulę najlepiej czerwoną  o tej porze roku, gdyż zwykła dymka już się w większości szczypiorzy :D poza tym jak ktoś woli łagodniejszy smak cebuli to czerwona jest akurat
- ogórki kiszone
- słoninę
no i oczywiście mieć kawał wołowiny.
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

fioni

Wszystkie produkty służące nam za wkład należy pokroić ( paprykę, ogórki i słoninę w paski, cebule w piórka) . Przyprawiamy posługując się solą i pieprzem. Odstawiamy do czasu, aż nie przygotujemy mięsa .
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

fioni

Mięso rozbijamy – można się w tym celu posłużyć wszystkimi członkami rodziny po kolei :D (sprawdzony sposób – człowiek sam się nie umęczy, a i członkowie rodziny mają na czym się wyżyć).
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe