"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Dla mnie najwazniejsze zeby mialy w srodku suszone grzyby. Wtedy smakuja wybornie.

Fakt, ze z golabkami trzeba sie narobic. Ja lubie. Dobra muza i zawijamy w te sreberka ;)

fioni

Cytat: wojtek41 w Marzec 06, 2015, 19:50Mozesz dodac sos bolonski. Zreszta ja jestem uzalezniony od sosow...Uwielbiam

Wojtek sosy są niezdrowe ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41


fioni

jak już bym miała jeść gołąbki z sosem - to z pomidorowym - ponoć robię wyborny, ale to już nie mnie o to pytać  ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41


fioni

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41


fioni

nie fjem  :-\  w zasadzie odrabia wczorajszy odcinek
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Cytat: fioni w Marzec 06, 2015, 19:57
jak już bym miała jeść gołąbki z sosem - to z pomidorowym - ponoć robię wyborny, ale to już nie mnie o to pytać  ;)
To jak zrobimy zlot AM, to ja robie golabasy, a Ty sos pomidorowy, OK? :D

fioni

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Lubimy, Greg. Tyle ze to grill dla HiEndowcow  ;D

fioni

No to może coś z surowizny - TATAR - mniam, dziś jadłam na kolacyjkę z pokrojoną cebulką,  jeszcze mogłyby być ogoreczki kiszone ale nie chciało mi się kroić.  Lubicie tatarka i odwieczne pytanie: z surowym jajem czy raczej bez?
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

gratefullde

Ja dziś zjadłem hot doga, hamburdzia, pizzę, kszydełka, czipsy, colę, chrupki, macka, big macka, kebab, frytki... Jestem śmieciem... dół :(

Założę watek, jesteś tym czym pijesz, to mnie będzie bardziej nobilitować :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: fioni w Marzec 07, 2015, 20:57z surowym jajem czy raczej bez?
Żółtko surowe koniecznie.
I o grzybkach marynowanych nie wolno zapomnieć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Cytat: fioni w Marzec 07, 2015, 20:57No to może coś z surowizny - TATAR - mniam, dziś jadłam na kolacyjkę z pokrojoną cebulką,  jeszcze mogłyby być ogoreczki kiszone ale nie chciało mi się kroić.  Lubicie tatarka i odwieczne pytanie: z surowym jajem czy raczej bez?

Jak najbardziej surowe jajko (żółtko), ogórek kiszony w kosteczkę, cebulka, maggi do smaku, wiadomo olej, pieprz, sól. Ale widziałem wersję z dodatkiem jednej wędzone szprotki. Nawet jadłem. Co za syf. Wolę oryginalną wersję.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: vasa w Marzec 07, 2015, 21:14I o grzybkach marynowanych nie wolno zapomnieć.

Grzybki powiadasz. Hmm. A będę musiał spróbować ten wariant.
Trochę tego i trochę tamtego też.

fioni

Cytat: GregWatson w Marzec 07, 2015, 21:15
Cytat: fioni w Marzec 07, 2015, 20:57No to może coś z surowizny - TATAR - mniam, dziś jadłam na kolacyjkę z pokrojoną cebulką,  jeszcze mogłyby być ogoreczki kiszone ale nie chciało mi się kroić.  Lubicie tatarka i odwieczne pytanie: z surowym jajem czy raczej bez?

Jak najbardziej surowe jajko (żółtko), ogórek kiszony w kosteczkę, cebulka, maggi do smaku, wiadomo olej, pieprz, sól. Ale widziałem wersję z dodatkiem jednej wędzone szprotki. Nawet jadłem. Co za syf. Wolę oryginalną wersję.
Z wędzoną szprotką [emoji15] o matko jedyna jak tak można?  Toż to profanacja zwyczajna jest.  Uwielbiam ryby ale nigdy bym nie pomyślała nawet żeby je dodać do tatara [emoji16] ;-)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

fioni

Cytat: GregWatson w Marzec 07, 2015, 21:49
Koszmar. A co na to Gesler ja się pytam?
[emoji16] [emoji16] a Madzia na to :"niemożliwe "
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Moze to i profanacja, ale tego Waszego tatara wymietolilbym paluchami (po ich dokladnym umyciu) porzadnie przyprawil i walnal na goracy tluszcz.
Surowego za grzyba nie zjem  :'(

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 08, 2015, 18:16Surowego za grzyba nie zjem 

Nie przejmuj się, ja kilka lat temu też bym nie ruszył a teraz dam się pociąć za świeży tatarek z cebulką :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa


Cytat: gratefullde w Marzec 08, 2015, 18:27
Cytat: kangie w Marzec 08, 2015, 18:16Surowego za grzyba nie zjem 
teraz dam się pociąć za świeży tatarek z cebulką :)
O grzybkach, jajku i ogórku nie zapominając [emoji485]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

A dajcie spokoj. Juz chyba wole swoje golabki  ;)