"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Heloł ewrybody kuna  ;D

Mam dzisiaj ugotować obiad.

Mam mielone mięso - normalnie zrobiłbym spagetti i po kłopocie  :D ale... mam w lodówce boczniaki  :o
Nie to, że wyrosły, normalnie w sklepie kupione  ;D ;D ;D
Jak się robi boczniaki? Z czym to sie je i czy da sie połączyć z mięsem mielonym?  :o

HELP!!!

MAC

Przyznam, że licze na pomoc kolegi buma. Może w końcu przyda sie do czegoś merytorycznie ;D

miniabyr

Jak się robi boczniaki ....no musisz mieć grzybnię  :P   Maciek na głęboki olej , boczniaki obtocz  w jajku a potem w  tartej bułce .I to usmaż .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


frywolny trucht

Jesteś pewny, że chcesz być boczniakiem? Poczekaj do kolacji. Dziś jest masterchef, może coś wypatrzysz ciekawego  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Po boczniakach sromotnikowych?  ;D
Tak, chyba tak  ;D

nosferartur

Zakwas i spółka.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

nosferartur

Zakwas jest żytni. Może zawierać te same szczepy bakterii co lambiki, mieszkam przy wylotówce na Brukselę.:)
Ten chleb akurat upieczony jest w zamkniętym żeliwnym garze, by bardziej przybliżyć się atmosferą do tej panującej w prawdziwym piecu, ale piekę i w foremce, zależnie od tego co chcę jeść.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

MAC

A mi zdechł zakwas bo za długo leżał i nie mam skąd szczepu wziąć  >:(

miniabyr

Sadyści  jednak jesteście .Tak z rana  o Takim jedzeniu .Już czuję zapach tego chleba ...........a na stole leżą suchary qufa mać  i to będę żreć za chwilę :o :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nosferartur

Cytat: masza w Luty 25, 2018, 08:03A mi zdechł zakwas bo za długo leżał i nie mam skąd szczepu wziąć

Masza bez problemu możesz go zrobić sam. Tutaj znalazłem sensowny przepis
https://www.mojewypieki.com/przepis/zakwas
Dobrze się udaje na mące Typ 2000 polskiej firmy Melvit.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

MAC

Właśnie znalazłem podobny i zamierzam jeszcze dzisiaj go nastawić  :)
Dzięki za przypomnienie  :np:

nosferartur

Cytat: miniabyr w Luty 25, 2018, 08:06Sadyści  jednak jesteście .Tak z rana  o Takim jedzeniu .Już czuję zapach tego chleba ...........a na stole leżą suchary qufa mać  i to będę żreć za chwilę 

A naleśniki na przykład? Są względnie szybkie. Można dodać zafermentowanej mąki, albo gazowanej wody. Może to nie chleb, ale na pewno lepiej niż sucharki.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

Naleśniki były wczoraj . Z twarogiem i miodem . Dziś dzielnie zjadłem suchary . A na obiad pieczone ziemniaki z pieca typu  "koza"  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Mniam ,mniam . Jak ja lubię zimę . Ziemniaki się już pieką w mojej 'kozie"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

melonik

ooo tak! gotowanie to moja druga pasja :D lubię te tradycyjne, polskie dania jak i eksperymenty kulinarne :D dzisiaj będzie trochę włosko -spaghetti bolognese , za to jutro polski żurek  :gn: :gn: :gn:

vasa

To o tych co fok nie jedzą [emoji44]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


nosferartur

#349
Cytat: rudy-102 w Maj 30, 2018, 20:43Rośnie sobie.

Ładny, ale ślady walki widzę.  Do koszyka nie chciał tak, byś się nie zmęczył? ;)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.