Tone Poet -Seria wydawnicza

Zaczęty przez miniabyr, Maj 17, 2021, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Aż wstyd, że o tej serii Blue Note nie ma u Nas wątku.
Mogę powiedzieć ,że według mnie (i chyba nie tylko) jest to obecnie jedna z najlepiej wydanych reedycji dostępna na rynku. Moim skromnym zdaniem kupując ją, dostajemy więcej niż się spodziewamy .Warta jest każdej wydanej złotówki!
Mam już całkiem sporą kolekcję z tej serii . Od strony technicznej to olimp -nie mam ani jednej wtopy z np szumiącym plastikiem. Mimo współczesnego masteringu ,ten zrobiony jest ze smakiem i nie wypacza epoki w jakiej dany materiał został nagrany. Wielkie braw dla tego pomysłu.
Konkurencyjna seria Acoustic Sound Series ma w swojej ofercie na razie mniej tytułów , jednak są tam petardy aż dech zapiera . Problem z tą serią jest taki ,że jest sporo droższa i niestety z jakiegoś powody stan techniczny tych winyli budzi moj niepokój . Za blisko 170 zł kupujemy smażenie ! Miałem 2 tytuły z tej serii i niestety  jak dla mnie to jest dyzkwalifikacja ! Ok w tym miejscu rządzi TONE POET . Dla całej serii moje QJP ( Qrwa Ja [wulgaryzm]  ;D )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Paweł, pełna zgoda ale... wpadnę kiedyś do Ciebie z Impexami  ::)
Niestety mają sporą wadę ($)  >:(

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

U mnie już pewnie z 15 LP z tej serii:) Właściwie trudno cokolwiek skomentować, to po prostu świetnie zrobione reedycje, kozaki z USA od first pressów twierdzą, że to najbliżej dźwiękowo do oryginałów.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Elemie drogi jak wpadnie ci coś nowego z Tone Poet to plizzzzzz daj tu znać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Hmm... Chyba muszę zrobić remanent  :o

elem

cały czas coś wpada :)  Ale nie zapominaj o serii Classic, te same źródła, mastering, inna tłocznia i normalna okładka
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Maj 18, 2021, 19:20
cały czas coś wpada :)  Ale nie zapominaj o serii Classic, te same źródła, mastering, inna tłocznia i normalna okładka
Tak wiem że jest . Jednak chcę zebrać jak najwięcej z tej serii .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

Tomek  w jaki sposób można szybko rozpoznać serię Classic ? Czy ona jest w szczególny sposób oznaczona ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Też bym coś dokupił z TP, ale niestety przewalam kasę na 1st press w mono :D co prawda nie Blue Note, głównie Verve, Phillips, Riverside, RCA, Capitol itd.

Łup z tego tygodnia:)
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Jak odzyskam kasę za ramie Ortofona to rzucę się w wir zakupów i nadrobię starty bo w tym tygodniu jeszcze żadnej płyty nie kupiłem  >:D


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Mam nadzieję, że ta seria nie jest jakimś wyjątkiem i będziemy mieli kolejne reedycje tej jakości i przede wszystkim w tej cenie.

Np.seria 75th Blue Note, choć brzmi nieźle, w ogóle nie sprawia mi takiej frajdy przy słuchaniu jak Tome Poet. Oczywiście 75th były trochę tańsze, ale ja jednak wolę dopłacić za taką poligrafię i lepszy master.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Cytat: elem w Maj 18, 2021, 20:08z serii Blue Note Classic Vinyl mamy 4 tytuły

https://voiceshop.pl/pl/searchquery/classic+vinyl/1/phot/5?url=classic,vinyl

Mam Hendersona i faktycznie świetne brzmienie  U+1F44D

Pboczek

Cytat: miniabyr w Maj 17, 2021, 11:26Acoustic Sound Series ma w swojej ofercie na razie mniej tytułów , jednak są tam petardy aż dech zapiera . Problem z tą serią jest taki ,że jest sporo droższa i niestety z jakiegoś powody stan techniczny tych winyli budzi moj niepokój .

Mam cztery z ich serii i nie zauważyłem żeby było coś nie tak. Wyglądają jak prosto z tłoczni.
Miałem okazję natomiast ostatnio zwracać Impex. Jak zobaczyłem wygląd płyt z bieda zaciekami, zarysowaniami jakby od krawędzi talerza, nie włączyłem. Grają one, ale niektóre wyglądają jak końcówki serii sprzedawane za grubą kasę. Wkurzyłem si,ę bo TP i ASS sprzedają lepszą jakość, za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

To miałem więcej szczęścia do Impexów. Syćkie czy  :) idealne  U+1F44D

miniabyr

Cytat: Pboczek w Maj 18, 2021, 20:12Mam cztery z ich serii i nie zauważyłem żeby było coś nie tak.
To git! Tam są świetne tytuły i aż szkoda żeby to położyli od strony technicznej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

winylowy_luke

Seria Tone Poet rządzi! Mam już 27 albumów i kolejne 8 na mojej liście życzeń ;D
Serie 80th i Classic też zbieram i polecam!