Audio Show 2014

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 07, 2014, 10:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Przypomniałem sobie  jeszcze, że chodziła lasia ostentacyjnie trzymająca winyl z soundtrackiem do filmu "Gladiator". Sorka, że nie spytałem ile chciała, ale chyba Wam by to nie pomogło. Przypomniałem sobie o tym winylu, bo pisaliście, że taki drogi i rzadki. Tymczasem płyta wędrowała, na biuście najętej  przez któregoś sprzedawcę dziewczyny, po korytarzu na parterze Sobieskiego.

Przypomniałem sobie też, że podobał mi się dźwięk wytwarzany przez Definitive Technology.
Dźwięk z tych bardziej otwartych, energetycznych.

Chyba ten model: http://www.definitivetech.com/products/mythos-st

Jakub

Dzięki za obszerną relację.

Bardzo podobają mi się te szwajcarskie kolumny Boenicke. Szkoda, że takie drogie. Jak wygram w totolotka to sobie sprawię W8.

Arku, pisałeś że nasze Pylony fajnie grały. Te kolumny mają cenę dla ludzi i zastanawiam się, czy warto w nie wchodzić?

frywolny trucht

Na pewno warto się nimi zainteresować, pożyczyć na odsłuchy, jeśli to możliwe. Cztery lata temu, gdy debiutowali modelem Pearl, za bodajże 1200 zł, ludzie- w tym ja- tam rozdziawiali buźki nie tylko z zachwytu nad ceną. To naprawdę dobrze grało. Fakt, że użyto drogiej elektroniki, tak drogiej, że nikt normalny nie zestawi w życiu, ale grało super. W tym roku premiera Sapphire 25. Nie ma jeszcze zdjęć na stronie producenta ( niskotonówka spadła bliżej ziemi w stosunku do Sapphire 31). Nie wiem, coś mi se obiło o uszy, że trójkę mają kosztować.

frywolny trucht



http://stereolife.pl/archiwum/reportaze-lista/1733-audio-show-2014-sobieski

Trochę lepsze zdjęcie nowinek od Pylona. Z opinią stereolife się zgadzam, ale im się wszędzie podobało :)
Ja to zaczynam rozumieć. Kiedy byłem sobie frywolniakiem na AS mogłem pisać to co uważałem. Podoba mi się-piszę. Nie podoba- piszę. Teraz, gdy z naszym profilem na fejsie zaprzyjaźniła się spora grupa konstruktorów z branży audio, a już szczególnie gdy się miało okazję osobiście poznać  sympatycznego przecież człowieka, trudno tak po prostu napisać nie podobało się :)  Dochodzą wątpliwości, może źle słuchałem, może to nazbyt pochopne? A jak jeszcze dojdzie kasa, gdy dany recenzent utrzymuje się z recenzji? Kaplica jak trzeba się nalawirować by może uprzedzić, że nie wszystko jest cacy, a wybór redakcji, tudzież inna rekomendacja, muszą być. Bo się miły konstruktor, dystrybutor obrazi i nie będzie co recenzować następnym razem :)

Ale to są dla Was oczywiste oczywistości przecież.Wspomniałem tylko a propos tego, że odczułem problem na własnej skórze :)
Jedno jest pewne. Z takich recenzji po prostu trzeba sobie wybrać paru faworytów do odsłuchu u siebie w domu, na własnych warunkach, nie gdzieś w obcym systemie, w wytłumionym pomieszczeniu sklepowym i słuchać.
Na własne uszka. Zamiast recenzji można zrobić właśnie wypad na AS, co  pozwala- w moim odczuciu- na wyłowienie nawłasnousznie,  tych paru faworytów, którym niestraszne są warunki lokalowe, chrząkająca publika, duchota w pokoju :)





masza

Pierwszy raz nie poszedłem na wystawę.
I dobrze mi z tym :)

Wireless

Cytat: masza w Listopad 11, 2014, 16:33
Pierwszy raz nie poszedłem na wystawę.
I dobrze mi z tym :)
Szczerze - to ja nigdy na niej nie byłem. I mi z tym jeszcze lepiej :)
Pozdrawiam, Wireless

masza

Był Włodek z Phasta. Ciągnął mnie ale się nie dałem :)
Potem przyjechał z marsową miną i stwierdził, że w przyszłym roku sam się wystawi bo nie słyszał dobrej lampy :)

vasa

No i będziesz musiał się wybrać.
A może nawet, o zgrozo, SIĘ wystawić pomocniczo [emoji12]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

Po moich zwłokach  :P

Jakub

Jedno co mnie uderzyło, to że w większości relacji autorzy zwrócili uwagę i pozytywnie wypowiadali się o pokoju Nomosa ze sprzętem vintage.
Jakoś tak to dziwnie stoi w opozycji do wszelkich forumowych znawców, dla których takie sprzęty to w zasadzie śmieci z wystawek dla biedaków, bez względu na to jak grają. Bo jak wiadomo, jak się nie wyda kilkadziesiąt tysięcy, to nie ma prawa zagrać. :/


frywolny trucht

#60
Większość wintydżu na alegru to śmieci z wystawek, wystawiane za tysiaka, na fali popularności. Pewnie 80%
Potem to trzeba reanimować. Nie wszyscy są elektroikami, nie wszyscy elektronicy są godni zaufania. Stąd i ogólny trend sceptyczny- jak sądzę. Dlatego ja się akurat nie dziwię, a cieszę, że coraz więcej firm, za jakąś tam dopłatą jest w stanie sprzedać egzemplarz po wymianie tego co trzeba wymienić w wyniku upływu lat,dokonać renowacji aby wyglądało jak nowe i zapewnić serwis.

I nie ma co się oszukiwać, taki wintydź już nie kosztuje tysiaka. No chyba, że amplituner Radmora albo gramofon Adam.


frywolny trucht

Cytat: masza w Listopad 11, 2014, 16:33Pierwszy raz nie poszedłem na wystawę.
I dobrze mi z tym

Czuję jakiś taki ból w sercu.

frywolny trucht

Ktoś może spytał o cenę gramofonu AR Audio i dzieła pana Sikory?

SVART

Koledzy, którzy słuchali na AS (lub w ogóle). Co myślicie o prezentacji Kudos Audio z Burmesterem. Te Kudos'y już wcześmniej za mną chodziły, a po odsłuchu stwierdzam, że to naprawdę bardzo dobrze grające kolumny. Jakie są są wasze spostrzeżenia?

kangie

Cytat: Jakub w Listopad 11, 2014, 21:43Jedno co mnie uderzyło, to że w większości relacji autorzy zwrócili uwagę i pozytywnie wypowiadali się o pokoju Nomosa ze sprzętem vintage.
Jakoś tak to dziwnie stoi w opozycji do wszelkich forumowych znawców, dla których takie sprzęty to w zasadzie śmieci z wystawek dla biedaków, bez względu na to jak grają. Bo jak wiadomo, jak się nie wyda kilkadziesiąt tysięcy, to nie ma prawa zagrać. :/

Warto ignorować wypowiedzi takich znawców.


Co do Audio Show, tak oglądam te zdjecia i widzę, że sporo prezentowanego sprzętu miałem okazję słuchać na Wrocławskim Audiofilu, i to wręcz w tych samych zestawieniach systemowych. Muszę przyznać, że niestety ale właśnie te najdroższe systemy nie grały, z jednym wyjątkiem - system prezentowany przez Rogera Adamka z RCMu w styczniu br. No, ale tak naprawdę najbardziej miarodajna ocena systemu powinna mieć miejsce we własnym domu. Niestety dla większośći ludzi jest to niemożliwe.

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2014, 21:20Tonsil. Mnóstwo ludzi, Nostalgia. Nie grało. Nie z powodu ludzi.
Tonsil reaktywacja ?
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Dwa słowa o dźwięku w pokoju Zontka.

Napisałem już wcześniej że Zontek zaprezentował jeden z lepszych dźwięków wystawy.
Wynika z tego (albo; wynikło to z ...) że:
- Zontek dobrym gramofonem jest
- Koledzy z obsługi potrafili go skalibrować
- Potrafili również opanować akustykę pokoju
- Nie zlekceważyli publiki pakując jakąś tanią wkładkę - bo na wystawie się nie słucha :(
  ergo: jak Miniabyr coś radzi to warto wziąć to pod uwagę  :P
Wystawowy Zontek miał kształt trzyramiennego potwora

A w każdej łapie trzymał klejnot, po kolei: Ortofon Windfeld, Ortofon SPU Royal N i jakiś model Lyry.
Kiedy tam wszedłem to grał jakiś jazz. No grał, ładnie grał, tylko ja jestem mało wyrobiony słuchacz i muszę mieć coś zwykłego żeby sobie zdanie wyrobić. Jakieś skrzypki lub fortepian, jak ktoś zaśpiewa to też jest dobrze, byle bez elektroniki, przetwarzania, przeinaczania i innej tfurczej aktywności.
Chcesz to masz, powiedział miły Pan i złośliwie zaserwował Suitę Carmen  ;D
Nie dość że nagranie au naturel to jeszcze w dużym składzie i z licznymi efektami stereofonicznymi. A wszystko w zupełnie nieaudiofilskim tłoczeniu czyli jak baryłka dla misia.
Słuchałem obydwóch Ortofonów. W sumie to dostałem to co powinienem z obydwóch wkładek. Niezwykle pełne, zrównoważone i wypełnione brzmienie charakterystyczne dla wysokich modeli Ortofona. No ale tyle to da dobrze skalibrowany Denon. Ortofon dodatkowo serwuje nam niezwykłą rozdzielczość, rozumianą nie tyle jako skrzypienie lewego buta Pana Dyrygenta co możliwość rozróżnienia poszczególnych instrumentów lub grup instrumentów a to przekłada się na stereofonię. Taki obraz stereofoniczny kreuje też Cadenza Black i jestem gotów założyć że Ortofon Jubilee albo wysoki model z serii BACH (bodajże B) gra podobnie.
Są dwie różnice pomiędzy Windfeldem a Royal N, pierwsza to gęstość i wypełnienie, Royal gra bardziej, więcej, może nieco ciemniej. Daje większą masę dźwięku maskując w ten sposób drugą różnicę, czyli jakość detalu lepszą u Windfelda. W efekcie droższa wkładka kreuje lepiej obraz stereofoniczny ale też odstępuje od wierności bo konia z rzędem temu kto w czasie trwania tutti orkiestrowego wyłapie na sali koncertowej jakieś smaczki i detale.
I tak jak to zwykle bywa "co kto lubi" ale Ortofon wkładki robić umie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Pan napisał ,miniabyr dziękuję!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Ktoś się wybiera na pokaz RCMu? Air Force One z Thalesem :)

http://rcm.com.pl/?action=oferta
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

ech za daleko jak dla mnie-(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Dla odmiany w końcu mam gdzieś blisko. Air Force One już co prawda słuchałem, ale nie w tym zestawieniu. Wcześniej idę do kolektury, w razie gdyby mi sie bardzo spodobało, będę przygotowany :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Listopad 28, 2014, 15:22Dla odmiany w końcu mam gdzieś blisko.
Bo sprawiedliwość w końcu musi być. Miłych wrażeń(zazdraszczam) i wygranej w toto życzę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: elem w Listopad 28, 2014, 15:22w razie gdyby mi sie bardzo spodobało
To poprosimy o sprawozdanie z podobania.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht


gratefullde

Ze zdjęciami i szczegółowymi opisaniami, też zazdroszczę. Ja się za to dziś Andrzejkowo bawię na koncercie grupy UDA w Jarocinie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9