Audiomaniacy

ANALOGOWO => przedwzmacniacze gramofonowe, speedbox-y, zasilacze => Wątek zaczęty przez: GregWatson w Styczeń 23, 2016, 12:58

Tytuł: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Styczeń 23, 2016, 12:58
Chciałbym do zestawu MICRO SEIKI MB-14 dokupić znajomemu właśnie to pre. Będzie miał tam w zasadzie wkładki MM i na początku trochę słabszy wzmacniacz (wieżyczka).
Czy biorąc pod uwagę cena/możliwości uważacie, że jest to lepszy zakup niż np; NAD PP-1 czy też najtańsze Pro-Jecty już tych Vivanco czy Monacor oczywiście nie biorę pod uwagę.


Trochę specyfikacji:

Przedwzmacniacz gramofonowy stereo Art DJ PRE II
• pozwala na podłączenie gramofonu do karty muzycznej lub rejestratora
• pasmo przenoszenia: 10 Hz- 50 kHz (+/- 0.5 dB)
• zniekształcenia: 0.01 % przy 1 kHz
• stosunek sygnał/szum” 90 dB
• impedancja wejściowa: 47 kΩ
• maksymalny sygnał wejściowy: 40mV RMS przy 1kHz
• maksymalne wzmocnienie: 45 dB przy 1 kHz
• złącza wejściowe/wyjściowe: IN (2x RCA), OUT (2x RCA)
• maksymalny poziom wyjściowy: +6dBu (1,4V RMS)
• typ filtra: górnoprzepustowy, włączany (-3dB/22 Hz)
• zasilanie: 9-12V DC, 150 mA
• zasilacz w zestawie
• wymiary: 44.5 x 107 mm x 89 mm
• waga: 0.57 kg

Co prawda cena waha się w granicach 200 zł ale używkę można już dostać za ok 150 zł. Jeśli mieliście to jakie są Wasze doświadczenia z tym preampem. ? Czy w cenie np 150 zł wyłapię coś lepszego?

A co piszą o nim inni:

DJ PRE II to wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy zaprojektowany do pracy w domu jak i studio. Działa on jako interfejs pomiędzy gramofonem a systemem rejestrującym dźwięk. Pojemność wejścia analogowego można przełączać pomiędzy 100pF i 200pF. Przełączany filtr górnoprzepustowy usuwa hałas gramofonu zostawiając nietknięty dźwięk. Przedni regulator wzmocnienia oraz dioda sygnału przesterowania umożliwiają optymalizację wzmocnienia przedwzmacniacza w szerokim zakresie różnego rodzajów źródeł dźwięku. Wbudowany nisko szumowy przedwzmacniacz Phono jest bardzo dokładny i precyzyjnie spełnia standardy RIAA. Wyjście liniowe posiada niską impedancję i może pracować z każdą kartą dźwiękową.

DJ PRE II jest wykonany w całości z anodowanego aluminium, w kolorze czarnym. Urządzenie można zasilać z różnych zewnętrznych zasilaczy.

Jeżeli potrzebujesz nagłośnić i poddać korekcji swoje nagrania winylowe, i następnie podłączyć do swojej dźwiękowej stacji roboczej, karty muzycznej czy po prostu do monitorów, DJ PRE II zapewni nieskazitelnie czystą reprodukcję dźwięku mieszcząc się w poręcznej i wytrzymałej obudowie.

Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 23, 2016, 14:26
200 zł mówisz...Nie znam tego pre ale czy nie lepiej kupić za nieco więcej wzmacniacz z wbudowanym pre, skoro jest do dyspozycji tylko "wieżyczka" ?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Styczeń 23, 2016, 14:48
Pewnie, że tak byłoby najlepiej ale póki co renta jest mała.  :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: axolotl w Styczeń 23, 2016, 14:55
Mialem, sprzedalem. Kupilem uzywany za 100 zl. Bardzo fajny preamp, mozna znalesc wpisy , ze jest niedoceniany. Jedyna wada, oczoje ...... diody i brak wlacznika. W moim zostal dodany taki pstryczek.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Styczeń 23, 2016, 14:59
Czytam o nim tu i tam i z tego co widzę to więcej zadowolonych niż sceptyków. Światełko można ładnie zakleić. Ale zawsze warto popytać u siebie co i jak.  :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: axolotl w Styczeń 23, 2016, 16:53
Małe wyjaśnienie. Bardzo dobry preamp. Sprzedałem tylko dlatego ze zastopowalem przygodę z winylem a gramiaka podpiąłem pod wejscie w amplitunerze. Jak kiedyś kupie lepszy gramofon to pewnie znów kupie arta.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 13, 2016, 14:52
Zobaczmy co on ma tam w środku:

Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 13, 2016, 14:59
I udało mi się jeszcze w gąszczu forów audio znaleźć kilka ciekawych uwag co do użytkowania tego pre. Jako, że sama instrukcja jest mierna to pozwolę sobie zacytować kolegę ahaja, który napisał:

"Cart loading - dodajesz pojemność na wejściu, 100 albo 200pF. W zależności od wkładki. Nie należy przesadzać, bo każdy kabel na drodze od wkładki do wejścia preampa ma swoją pojemność, którą należy do tego dodać.
Im mniej tym lepiej.

Filtr subsoniczny, obcina najniższe pasmo, poniżej 20Hz z reguły.

Flat - płaskie pasmo bez obcięcia.

Low cut - niskie obcięte. Zapinasz to jak widzisz, że membrany w kolumnach zaczynają falować - to od napędu pochodzi. Może się również wzbudzać, jeśli kolumny stoją za blisko gramofonu. Po to się to włącza."Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 13, 2016, 15:06
No i kupiony. Jak tylko dotrze to trochę pomęczę i coś klepnę czy warto i na jakim poziomie gra.

(https://www.infomusic.pl/img/artykuly/zdjecia/MC45Mjk0MDQwMCAxNDAyNjU0NTE1.jpg)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 16, 2016, 16:13
Już zabieramy się za jakieś pierwsze testy. Pierwsze plusy i minusy po wyciągnięciu z opakowania:


PLUSY:
- bardzo mały, zgrabny i ładnie się prezentuje, początkowo myślałem że będzie znacznie większy. Jest mniejszy od najsłabszych Pro-Jectów oraz NAD-ów (PP1, PP2i, PP3),
- boki oraz nóżki to warstwa wyprofilowanej gumy dzięki czemu ładnie trzyma się podłoża,
- jak na taki mały i w tak niskiej cenie posiada dodatkowe funkcje czego brakuje konkurencji,


MINUSY:
- dioda POWER daje tak po oczach jak lampa na przesłuchaniu u Niemca,W miarę dalszych testów będziemy dopisywać plusy i minusy.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 09:51
No cóż, lecą pierwsze płyty przez Art Dj Pre II i muszę przyznać iż jeśli chodzi o cena/możliwości to jest on całkiem przyzwoity. Dużą robotę robi możliwość operowania GAINem - można dostosować sobie parametry odsłuchu do swoich upodobań. Próbowałem manipulować zarówno filtrami jak i pojemnościami - minimalne zmiany odczuć można. Później spróbuję na kilku innych wkładkach i zobaczymy jak to wygląda.
 
Zestaw testowy: NAD C356BEE + Art Dj Pre II + Micro Seiki MB-14 + wkladka JVC Z-1S

Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 10:39
O niebieskiej porażającej światłem diodzie już pisałem ale mając na uwadze to, że producent (projektant) umieścił na panelu przednim tyle światełek i przycisków to ta jeszcze jedna włącz/wyłącz byłaby dopełnieniem szczęścia i zdeklasowaniem konkurencji jeśli chodzi o tą półkę cenową. Sam wygląd jest w porównaniu z innymi preampami podobnej klasy naprawdę imponujący. Szkoda tylko iż uruchamianie tego urządzenia musi się odbywać za pomocą wkładania zasilacza do listwy/gniazdka. Jednakże zaklejenie niebieskiej diody też jest jakimś rozwiązaniem ale czy tak to miało wyglądać.?
Mimo tych dwóch wad:
- mocno świecąca niebieska dioda,
- brak przycisku włącz/wyłącz
uważam ten preamp za bardzo udany model, który może konkurować śmiało z preampami znacznie droższymi.

Mogę jedynie nawiązać porównanie do modelu preampa NADa PP2i, który to wydaje mi się minimalnie lepszy (ze względu na swoje charakterystyczne brzmienie) a cena jego w zależności od odmiany (PP2i, PP2e itd) waha się granicach 500- 600 zł

Jeśli zaczynacie walkę z winylem to na początek polecam ten właśnie preamp, który można już dostać w granicach 150 zł (używka na gwarancji).

Próbowałem porównać także do Pro-Ject Phono Box SE II ale tu jest niestety za daleko. Nie ta półka i nie te możliwości.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 11:04
Teraz trochę na wkładce Micro Seiki VF-3200/e podobnej w brzmieniu do AT-95 ale mam wrażenie że pewne pasma brzmią ciut lepiej.

Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 11:58
No i jeszcze jedna płyta, tym razem w akcji AT-440 MLa.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Luty 29, 2016, 13:14
Niebieską diodę można wylutować i zastąpić jakąś bardziej przyjazną o mniejszym natężeniu światła. Koszt nowej diody to około 1 zł.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 13:53
Można nawet zakleić czarnym plastrem (taśmą izolacyjną z plastiku) trochę będzie przez niego widać i to dobrze a na kablu od zasilacza zamontować wyłącznik przelotowy (chyba będzie tak lepiej niż w samym przednim panelu).
Popatrz takie drobne detale a tyle wnoszą negatywnego.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Luty 29, 2016, 14:07
Można też przedwzmacniacz postawić za gramofonem, albo za wzmacniaczem. Przecież jak już raz się ustawi wzmocnienie i obciążenie to już nic nie trzeba grzebać. Ma po prostu działać. Ja nawet LARa postawiłem za gramofonem mimo, że ma bardzo sympatyczną, symbolicznie świecącą na zielono diodę.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 14:10
Wiesz jak to jest, jak chcesz psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie.  :) :) :)

Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Luty 29, 2016, 14:18
Ja nikogo nie chcę bić. Mnie tylko denerwuje wszechobecność jasnych, niebieskich diod. Pewnie taka moda.
A o tym przedwzmacniaczu słyszałem dużo dobrego. Mój szwagier jest DJ`em i zanim kupił sobie nowy mikser to miał takie dwa. Chwali do dziś.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 15:36
Ja nikogo nie chcę bić.

Ja to w stosunku do siebie tak napisałem. :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 18:42
No i cóż, kończymy odsłuchy na AT-440 MLa i to jest już tak na pograniczu bowiem kończą się powoli umiejętności tego pre a z lepszym już z tej wkładki wyciągnie się więcej.

Podsumowując, producent zaprezentował ciekawe pre w bardzo konkurencyjnej i atrakcyjnej cenie. Jeśli chodzi o wygląd i możliwości to zdecydowanie przewyższa zarówno pierwsze NAD- jak i pierwsze Pro-Jecty. O ile już co niektóre posiadają filtry jak i możliwość regulacji pojemnościami tak ten dodatkowo posiada pokrętło GAIN, które umożliwia regulację "brzmienia" w "locie". A co najważniejsze samo pre brzmieniowo neutralne więc nie wypacza nam dźwięku jak i nie "podkręca" niektórych zakresów muzyki.

I jak napisałem wcześniej, pierwszy bardziej poważniejsze pre na drodze do zaprzyjaźnienia się z winylami. Jeśli spodoba się to jesteście na najlepszej drodze do zaaklimatyzowania się w świecie czarnych placków.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Luty 29, 2016, 18:47
No i cóż, kończymy odsłuchy na AT-440 MLa i to jest już tak na pograniczu bowiem kończą się powoli umiejętności tego pre a z lepszym już z tej wkładki wyciągnie się więcej.
No i chyba nic dziwnego bo to pre zrobione jest do wkładek typu Ortofon Concorde.
Taki Ortofon OM-5 lub 10 będzie z nim bardzo dobrze współpracował.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 18:51
Nie mam AT-95ET ale chyba też będzie dobrym zestawem do tego pre.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Luty 29, 2016, 19:31
AT 95 E jak najbardziej.Bardzo dobrze współpracuje z tą wkładką.Natomiast AT 440 MLa to już trochę za wysokie progi i ART trochę ogranicza jej brzmienie.W moim systemie 440 lepiej zagrała z pre wbudowanym w Musical Fidelity A2. 
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 19:38
Natomiast AT 440 MLa to już trochę za wysokie progi i ART trochę ogranicza jej brzmienie.

Też tak to odczułem. Pełna zgoda.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Luty 29, 2016, 21:22
Spytajcie Darka jak potrafi zagrać AT440 z niezdrowo mocno przewyższającym go ceną Phono.
To już pewnie przesada ale potwierdza w pewien sposób moje wcześniejsze spostrzeżenia, że najpierw należy inwestować w możliwie najlepsze phono potem w wkładkę.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 21:29
Tak zgadzam się z Tobą zresztą paul_67 napisał podobnie. Była okazja sprawdzić jak to chodzi na bazie różnych wkładek i takie testy zrobiłem. Jasne, że nie wszystko do wszystkiego się nadaje ale jak jest możliwość to sprawdzamy co i jak. Komuś może się przyda w przyszłości po co ma przecierać drogę jeszcze raz.

A jeśli chodzi o AT-44oMLa bo taką mam to jest to chyba najlepsza MM-ka w tej cenie.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Luty 29, 2016, 21:29
A ja skromne potwierdzę, że ta wkładka sporo potrafi. Tyle dziwnych legend o niej krąży, że nie ma basu, a zbiera syf z rowka jak pług w środku arktycznej zimy. Jest jednak jeden problem. Trzeba stworzyć jej warunki współpracy. Zapewnić regulację azymutu, przesięgu, VTA- na porządnym poziomie, wykraczającym poza lusterko i szablon drukowany z internetów, oraz proste ramionko bez takich regulacji. Albo w rekompensacie- gdy ramię niedomaga- zawzięcie się użytkownika w celu kompensacji niedomagań sprzętu.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Luty 29, 2016, 21:34
Z ramieniem Rega RB 303 ( regulacja VTA) współpracuje znakomicie.Jestem więcej niż zadowolony!
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Jakub w Luty 29, 2016, 21:35
 
najlepsza MM-ka w tej cenie.
Też tak myślałem do przedwczoraj  :o
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: vasa w Luty 29, 2016, 21:40
Też tak myślałem do przedwczoraj 
A czy przedwczoraj doszło do jakiegoś przełomu?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Luty 29, 2016, 21:42
Igła się złamała :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Luty 29, 2016, 21:46
Tak zgadzam się z Tobą zresztą paul_67 napisał podobnie. Była okazja sprawdzić jak to chodzi na bazie różnych wkładek i takie testy zrobiłem. Jasne, że nie wszystko do wszystkiego się nadaje ale jak jest możliwość to sprawdzamy co i jak. Komuś może się przyda w przyszłości po co ma przecierać drogę jeszcze raz.
A jeśli chodzi o AT-44oMLa bo taką mam to jest to chyba najlepsza MM-ka w tej cenie.

Ale ja Cię nie krytykuje,uważam że robisz bardzo dużo dla tego forum. Ja tylko dodaje swój głos do dyskusji w kwestii tej wkładki.

[...]Trzeba stworzyć jej warunki współpracy. Zapewnić regulację azymutu, przesięgu, VTA- na porządnym poziomie, wykraczającym poza lusterko i szablon drukowany z internetów, oraz proste ramionko bez takich regulacji.[...]

Podpisuje się pod tym obiema łapkami. Wkładka została przełożona z Denona na AdFontesa i wyregulowana na szablonie Clearadudio. Kolejnym krokiem była płyta testowa i programik oraz zabawa z azymutem.
Byłem zaskoczony jak ta wkłada gra, owszem na pewno jest lżejsza w brzmieniu od Ortofona ale robi rażenie znacznie bardziej szczegółowej i równej. Po podpięciu, tak na chwilę, Sensora to jak już się nie odzywałem, a gospodarz się chyba lekko zestresował.
Zdaje sobie sprawę z tego, że to zestawienie jest abstrakcyjne ale pokazało pokłady jakie drzemią w tej niedrogiej wkładce i to że lepiej zainwestować w lepsze phono zanim przyjdzie nam do głowy ją zmieniać.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: vasa w Luty 29, 2016, 21:47
Igła się złamała
Tfu, złego słowa użyłem (http://orig01.deviantart.net/8968/f/2011/007/1/5/thebrokensword__s_avatar_by_cjwatso-d36md27.gif)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Luty 29, 2016, 21:50
Eeee Jakub ma coś nowego. Ponoć rewelacja. Co tam molestujesz? Pytanie moje jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Jakub w Luty 29, 2016, 23:36
Tu coś skrobnąłem:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=518.msg88519#msg88519
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 15, 2016, 19:55
Mam to pre, jako substytut zanim nie kupię pre docelowego.
Do plusów mogę zaliczyć to, że nie zabił średnicy w Harbeth ;D
Poza tym mocno daje basem a mimo to temperatura przekazu poszła w górę.
Nie żalę się broń Boże, bo wiem ile zapłaciłem, ale może jeszcze się coś ułoży, jak troszkę się pogrzeje ;)
Jedno MZ jest pewne, jest lepszy niż wszystkie projecty i nady,które znam i miałem w domu. Niestety nie jest lepszy od RI Audio,którego idiotycznie kiedyś się pozbyłem >:(
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Marzec 15, 2016, 22:45
Mam to pre, jako substytut zanim nie kupię pre docelowego. [...] jedno MZ jest pewne, jest lepszy niż wszystkie projecty i nady,które znam i miałem w domu. Niestety nie jest lepszy od RI Audio, którego idiotycznie kiedyś się pozbyłem >:(
Trochę się pogubiłem o jakie phono chodzi? Który model RiAudio Maiłeś PH-1 czy PH-2.
Ja swojego jeszcze trzymam mimo, że mógłbym sprzedać bo chciałbym go kiedyś posłuchać z dobrym SUT.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 16, 2016, 06:38
Ph1
W czym się pogubiłeś?wyjaśnię :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Marzec 16, 2016, 08:16
Nie mogę się połapać o jakim pre wspominasz. Czy tym GregWatson'a? Jeśli tak co oznacza skrót MZ?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: MAC w Marzec 16, 2016, 08:24
MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Marzec 16, 2016, 08:28
MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)

Dzięki za wyjaśnienie teraz już wszystko zrozumiałem.
Za stary jestem na te wszystkie skróty :)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 16, 2016, 08:49
MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)

Dzięki za wyjaśnienie teraz już wszystko zrozumiałem.
Za stary jestem na te wszystkie skróty :)


No ja mam 46 lat i też mi się tak wydawało a jednak:-))
Tak opisuję to pre,które pierwszy tu testował Greg.
A Ri Audio nie mogę odżałować. Teraz kłopot kupić a jak już to w absurdalnych pieniądzach...
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Marzec 16, 2016, 17:40
To my prawie rówieśnicy jesteśmy :)
Ri Audio PH-1 widziałem na allegro dwa, oba sprzedały się za 1200,=
Ja muszę go kiedyś podłączyć pod SUT bo to może być ciekawe doświadczenie.
Grałem na nim dość długo z 6-8 lat z wkładką Ortofona 540 i też go sobie chwaliłem.
Odnoszę wrażenie, że on ma bardzo przyzwoitą sekcje MM i dlatego chodzi mi pogłowie wypróbować go z trafami.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 16, 2016, 19:10
Obie sekcje ma świetne i pomyśleć, że ja go kupiłem za 2 stówki... >:( i za tyle się go pozbyłem >:( >:( >:(
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: Piterski w Marzec 16, 2016, 20:15
No to faktycznie wziąłeś go praktycznie za darmo i za bezcen oddałeś.
Ja też niewiele brakowało bym popełnił taki sam błąd jak Ty. Na szczęście w porę się opamiętałem.
Łatwo wpaść w taką pułapkę, że przecież te nowsze konstrukcje są lepsze, a tu figa wcale tak nie jest.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 16, 2016, 20:24
No to faktycznie wziąłeś go praktycznie za darmo i za bezcen oddałeś.
Ja też niewiele brakowało bym popełnił taki sam błąd jak Ty. Na szczęście w porę się opamiętałem.
Łatwo wpaść w taką pułapkę, że przecież te nowsze konstrukcje są lepsze, a tu figa wcale tak nie jest.


Tylko to było jakieś 15 lat temu.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 16, 2016, 21:28
Art się rozgrywa i musze powiedzieć, że za te pieniądze, to nie ma prawa tak grać :o
Są aspekty, w których goni Primare do budy a różnica w cenie jest powalająca...
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: MAC w Marzec 16, 2016, 21:32
Ano tak to właśnie jest z markowymi wydmuszkami.
Płacisz za metkę.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Marzec 16, 2016, 21:39
Jestem ciekaw co z tej skrzyneczki dałoby się jeszcze wyciągnąć, gdyby dołożyć mu liniowy zasilacz 8)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Listopad 21, 2017, 16:51
Używam go do drugiego gramofonu i myślę, aby trochę nad nim popracować.Może wypowie się np.kolega Ahaja na temat wymiany podzespołów w celu uzyskania lepszego brzmienia?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Listopad 21, 2017, 21:14
Też mam taki egzemplarz i też jestem ciekaw czy coś jeszcze można z niego wydusić. Ktoś u nas kupił z zasilaczem Tomanka. Ciekaw jestem ile to wnosi?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Listopad 21, 2017, 21:25
Też mam taki egzemplarz i też jestem ciekaw czy coś jeszcze można z niego wydusić.

Pewnie niewiele. Nie jestem elektronikiem, tylko grzebiącym majsterkowiczem, ale patrząc na wnętrzności to oprócz gniazd i niebieskich diod to za bardzo można poszaleć.

(https://audiomaniacy.pl/index.php?action=dlattach;topic=1142.0;attach=10583;image)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Listopad 21, 2017, 21:59
Pewnie niewiele.

A ja się nie zgadzam. Zasilanie zwykle wnosi coś zauważalnego.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: ahaja w Listopad 21, 2017, 22:31
Właśnie ewentualne grzebanie w zasilaniu - tam gdzie ma to sens - przynosi największe zmiany.

Tutaj:
za dużo nie wiadomo. Trzeba by zmierzyć napięcie/a jakie są na kościach żeby wiedzieć jakie jest i czy jest symetryczne czy nie. Możliwe, że zrobili z pojedynczego symetryczne jak ma to miejsce w PJach np.
Potem znając napięcie/a zasilania pokusiłbym się o wpięcie się bezpośrednio za stabilizatorami z odpowiednim napięciem/ami z baterii.
Nie widzę sensu wydawania kilkuset złotych na upgrade do niego.
Pomógłby zapewne jakiś schemacik, rycinka do tego urządzenia ... ;-)
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Listopad 21, 2017, 22:36
Nie widzę sensu wydawania kilkuset złotych na upgrade do niego.
Też nie widzę. Ale samemu, z wykorzystaniem podzespołów zalegających po szufladach można się pobawić w długie zimowe wieczory.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Listopad 22, 2017, 00:22
W przedwzmacniaczu PJ przejście na zasilanie bateryjne pomogło i to bardzo. Może i tu warto.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Listopad 22, 2017, 00:44
W przedwzmacniaczu PJ przejście na zasilanie bateryjne pomogło i to bardzo.

A to niestety bardzo niepochlebnie świadczy o oryginalnym zasilaniu.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Listopad 22, 2017, 10:56
To się akurat zgadza. Oryginalnie dodany wył zasilacz typu ładowarka do telefonu. Smutek.
Dostawiłem do niego takiego czołga:

(http://audiomaniacy.pl/index.php?action=dlattach;topic=212.0;attach=2657;image)

(http://audiomaniacy.pl/index.php?action=dlattach;topic=212.0;attach=2656;image)

Później eksperymentowałem z bateriami i akumulatorami.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Listopad 22, 2017, 15:53
Gdyby na pierwszy ogień wymienić kondensatory na lepszej jakości? Jakie polecacie?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Styczeń 07, 2018, 21:36
I co z tym zasilaniem - baterie, Tomanek a może kondy jak to paul_67 napisał - a może jedno i drugie. Też chcę wykorzystać do drugiego zestawu ale może coś jeszcze przy nim podłubać?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Styczeń 07, 2018, 21:45
I co z tym zasilaniem - baterie, Tomanek a może kondy jak to paul_67 napisał - a może jedno i drugie. Też chcę wykorzystać do drugiego zestawu ale może coś jeszcze przy nim podłubać?
Pomierzyć jak Ahaja sugeruje i zrobić na tej podstawie odpowiedni dedykowany zasilacz liniowy.
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: GregWatson w Styczeń 07, 2018, 21:50
A gniazda warto ruszać czy niewiele one wniosą. Oczywiści nie przesadzając z kasą bo to nie chodzi o to by wsadzić w niego 1500 zł. Jak to widzicie?
Tytuł: Odp: Art Dj Pre II
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Styczeń 07, 2018, 21:53
gniazda warto ruszać czy
Czy.
Gniazda to będzie kosmetyka, prędzej należałoby zlokalizować kondensatory sygnałowe (to zapewne będą elektrolity) i wymienić na foliowe.