Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: cdt w Czerwiec 23, 2018, 21:09
Ja ostatnio się zastanawiałem nad jakimś rozwiązaniem tłumiącym . Jak jednak spojrzałem na kabel Yarbo ( pyton nie układalny ) to doszedłem do wniosku że wszystkie ,, pływające ,, rozwiązania są nie dla mnie . Pomyślcie o tym wcześniej .
Mam to szczęście że yarbo elektryczne mnie nie dotyczy... Ale pokazało się głośnikowe...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2018, 21:02Łupek chybaby nie ale wszelkie sklejki itp mój stolarz łyka.

Łupek poszedłby na płytę z drewna poprzedzony np. gumą.
Cena całej płyty to ok 900PLN - wygląda na to,ze da się z tego wykroić z 4 podstawy.
Ale tym się będziemy martwić później.
Nawet przy 120 optowałbym za 3 podporami. Bo kamień swoje waży.

dino

Spadam na tydzień więc nie będę często on line w razie "w" wysyłam maila na pw

Jakub

Tylko pamiętajcie, że ten audiofilski walijski łupek to nie to samo co łupek wydobywany w Polsce.

dino

Cytat: Jakub w Czerwiec 23, 2018, 23:23
Tylko pamiętajcie, że ten audiofilski walijski łupek to nie to samo co łupek wydobywany w Polsce.
Nie walijski tylko włoski :) I nie audiofilski tylko ...bilardowy. :)
https://sklep.bilardkaz.pl/389-plyta-kamienna-i-cz-lupek-wloski.html

Jakub

Włoski też inny od walijskiego :)

dino

Walijski mokry i wietrzny - dźwięk gwałtowny i porywisty.  ::)
Włoski ...eeech  ;)

gratefullde

Cytat: dino w Czerwiec 23, 2018, 23:22
Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2018, 21:02Łupek chybaby nie ale wszelkie sklejki itp mój stolarz łyka.

Łupek poszedłby na płytę z drewna poprzedzony np. gumą.
Cena całej płyty to ok 900PLN - wygląda na to,ze da się z tego wykroić z 4 podstawy.
Ale tym się będziemy martwić później.
Nawet przy 120 optowałbym za 3 podporami. Bo kamień swoje waży.
Trzeba jeszcze doliczyć koszty wykrojenia oraz obróbki... To się zrobi drogo. Lepszym wyjściem jest zrobienie blatów z MDF i potem kilku platform dedykowanych pod konkretny sprzęt, gramofon czy wzmacniacz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

MDF a nie lepiej sklejka? Ta się lepiej sprawdza. Zobacz co muda44 wymyślił. Jest o tym wątek.
Ja taniofil zrobiłem stolik ze stolików Lack z Ikei. Po docięciu nóżek na odpowiednie długości, okazało się, że są puste w środku. Nie ma tego złego... Postanowiłem, że wykorzystam to i zasypię je piaskiem. Tak, aby poszczególne blaty były właśnie przez ten piasek odizolowane. Zastosowałem membranę (żeby się piasek nie wysypał) i przekładkę w formie klocka drewnianego. Klocek nie jest połączony z nogą, lecz opiera się przez membranę na piasku. Daje to taki efekt, że poszczególne blaty stoją na piasku, który jest w nogach a nie na sobie bezpośrednio.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Dlaczego MDF? Bo się nie odkształca pod wpływem temp i wilgotności. No chyba, że zalejesz płytę wodą i zostawisz na dłuższy czas  :)

Fajnie to zrobiłeś ale ja mam koncepcję na stalowej ramie. Coś ciężkiego i stabilnego a zarazem o dość sporej szerokości. Projekt raczej dedykowany i skrojony pod moje potrzeby.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: Melepeta w Czerwiec 24, 2018, 12:16stolików Lack z Ikei.
Problem polega na tym, że blaty stolików lack też są puste w środku. A nie zasypiesz ich piaskiem w prosty sposób, bo mają wewnątrz "plaster miodu" ztakiego nieco grubszego szarego papieru.
Ja mam stolik Ostoja T3 ze szklanymi półkami. Jedna została potłuczona, więc na szybko zamówiłem półkę z płyty meblowej. Zastanawiam się jednak czy nie zamówić docięcia blatu z litej akacji albo czegoś podobnego.

Melepeta

Właśnie myślałem o zasypaniu blatów, ale nie wiedziałem jak są zbudowane. Z tym plastrem to pewne?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Pewne, kilka takich stolików doprowadziłem do destrukcji i widziałem co jest w środku. To jest zbudowane z ramy z płyty wiórowej, krawędzie są czymś oklejone, a powierzchnia górna i dolna to twarda płyta paździerzowa o grubości ze 4-5mm nawet nie oklejona, tylko lakierowana, z "rzuconym" nadrukiem drewnopodobnym. Wypełnienie to plaster miodu z szarego papieru grubszego niż papier pakowy, ale cieńszego niż dobry kreślarski brystol. Wytrzymałość i trwałość tego są żałosne. Osobiście bałbym się na tym stawiać sprzęt.

gratefullde

Dlaczego akurat z litej akacji? A jak coś innego to co? Dąb? Kawosz, wypowiedz się z czego najlepiej blaty zrobić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Wiem, że to papierowe jest. Jednak sprawdza się i jestem z niego zadowolony. A i koszt niewielki.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

cdt

Cytat: Melepeta w Czerwiec 24, 2018, 12:50Z tym plastrem to pewne?
Tak . I właśnie stąd ich niska waga i przystępna cena .


McGyver

Cytat: cdt w Czerwiec 24, 2018, 13:27ich niska waga i przystępna cena .
To są gówniane jednorazówki. Nadruk na blacie bardzo łatwo się uszkadza od byle czego.

Piterski

W mojej półce tak jak i Svarta jest gruba klejonka dębowa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Pogadam ze stolarzem czy da radę dać pomiędzy np. 20 mm dębinę a 20 mm dębinę połać gumową... To powinno dość ładnie się sprawdzić.
Przynajmniej na górny blat bym tak chciał.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: Melepeta w Czerwiec 24, 2018, 12:50Właśnie myślałem o zasypaniu blatów, ale nie wiedziałem jak są zbudowane. Z tym plastrem to pewne?
pewniak, dwa takie w srodku widzialem, bodaj w Kalaxach tez papier, jak go przerwacasz z boku na boku, to slychac sie papier przesypuje.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: Melepeta w Czerwiec 24, 2018, 12:50
Właśnie myślałem o zasypaniu blatów, ale nie wiedziałem jak są zbudowane. Z tym plastrem to pewne?
Tak to wygląda od wewnątrz.



Raczej nie możliwe do wypełnienia piaskiem. To już chyba lepiej blat wymienić, ale skoro wszystko pasuje to nie trzeba zmieniać.

gratefullde

Dziś wizytowałem stolarza. Stanie chyba na sklejce dębowej, klejonej z dwóch, jest możliwość dania np gumy pomiędzy ale to by był chyba przerost formy nad treścią. Blat będzie więc miał 3,8 cm grubości.
Cały czas zastanawiam się czy cztery ili trzy nogi.
Blat środkowy dam chyba pojedynczy,  będzie on najmniej obciążony.
Nad kolorystyka jeszcze myślę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: gratefullde w Czerwiec 25, 2018, 15:59Dziś wizytowałem stolarza. Stanie chyba na sklejce dębowej, klejonej z dwóch, jest możliwość dania np gumy pomiędzy ale to by był chyba przerost formy nad treścią. Blat będzie więc miał 3,8 cm grubości.

jak robil mi znajomy stolarz stolik pod gramofon + pre i wzmacniacz, zrobil mi z litego drewna, z jesionu, 4cm bodajze grubosc
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Acha, w blat będzie jeszcze wpuszczony płaskownik stalowy. To celem większego usztywnienia całości.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9